Mama-live
MÁMA, PRACUJÍCÍ MÁMA: PRÁCE SNŮ♥

Sem tam se musím štípnout, ne nijak bolestivě, spíš se jakože pohladím po tváři :-D. Nejsem nikterak ezoterická a na motivační kecy mě neužije, ale kdysi jsem četla, že pokud si něco hodně a hlavně správně přejeme, ty cesty osudu a NAŠE snaha se propojí a dovedou nás k vysněnému cíli. A to se teď na starý kolena stalo mně. Mám dream job a chci vám povědět víc o tom, jak se plní sen.

Ono se to děje

Vždycky mě bavilo číst i psát (to je skvělá startovní pozice při hledání práce a HRisti po nás jdou jak blázni). Šly mi slohy, hltala jsem knížky i časopisy. A práce v lifestylovém časopise mi připadala totálně cool. Jenže jsem měla pocit, že nemám takový ten brutální, nepřehlédnutelný talent a že v médiích už jsou všechny pozice rozdaný :-D

Nakonec jsem si pozici vytvořila sama a založila blog. A psala a psala. Jenže pořád spíš pro sebe a pro vás. Ale už k věci, zase jsi se rozepsala, drahá.

Vsuvka: Článek na Proženy.cz má maximální povolený počet znaků. U mě to v reálu vypadá tak, že půl času článek píšu a druhou půlku ho zkracuju :-D

Takže jak se hledá práce snů? A která je ta moje? Na jaře jsem byla z práce tak vysosaná a doma na "přesdržku", že jsem si vzala pauzu. Chtěla jsem najít práci, která už bude konečně to pravé. S Honzou jsme se dohodli, že volno bude maximálně tříměsíční. Dohodu jsem dodržela na den přesně. Práci snů jsem získala vlastně docela rychle, jen byl nástup od července. Díky tomu jsem si "volno" mohla fakt užít: byla jsem s dětmi, psala články, natáčeli jsme a testovali pro Slevomat, byli na skvělých akcích, jezdili na výlety a užívali si.

Takže co teď dělám?

No, a v létě jsem nastoupila do Proženy.cz jako lifestylová redaktorka. Proč sem? Protože psaní, každodenní psaní článků na témata, která mě baví (vztahy, rodina, celebrity, knihy) a která si sama vymýšlím. Čtenost, o jaké se mi ani nesnilo, a zázemí velké české firmy, kterou Seznam určitě je. A pro mě bylo strašně důležitý i to lidský, redakce, šéfka. Každý den se těším do práce, to mluví za vše.

"Kačí, co jsi třeba naposledy psala?"
"Teď třeba slavil narozeniny Hasselhoff, tak o něm..."
"Nekecej, to jsem čet´."

Ano, i muži čtou Proženy.cz a není to jen Honza a můj taťka.

Jsem součástí redakce více než dva měsíce, na svém kontě mám desítky článků (tady jsou pěkně po kupě) a jsem ve svém živlu. A jsem hrdá, že se mi něco takového povedlo. Když nás na maturitním plese šerpovali, měli jsme říct, kde bychom rádi jednou pracovali. A já řekla, že v časopise. Tak devatenáctiletá Katy jsme tu! Na podzim mi bude 38, ale je to doma, sen se splnil.

A protože jsem šťastná a blog měl páté narozeniny, tak bude brzy několik soutěží pro vás. Na Instagramu, který dneškem mění název z @mama_live na @katy_osicka. Pořád jsem to já, nebojte, jen jsem měla potřeba být to víc já, Katy Osička persona.