Mama-live
KDY TAK VYROSTLA?

První třída je za námi a pro mě není největší šok vidět tu naši malou okatou holčičku číst, psát a suverénně počítat. To jsem tak nějak čekala. Nečekala jsem ale, že za ten rok tak moc vyroste.

Pořád je to tulidlo, ale už si ten svůj život mnohem víc šéfuje. Je samostatná, má svůj svět a začíná být jasné, jaká jednou bude. Miluje hrát si na školu a na rodinu. Když se v okruhu kilometru objeví mladší dítě, je jisté, že Baru bude pečovat. Miluje dělat, že telefonuje s holkama, píše si tajný deník a když cokoli vyrábí, "nahrává" to na video a pak to plánuje dát na Youtube :-D Když si hraje s miminky, je to zkušená máma, a když si hraje s Barbie, nikdy nechybí Ken, protože Barunka ví, že ve dvou se to lépe táhne.

Komu z Barbie světa se podobáš?

Nedávno si v Barbie časopise udělala test, které z postav z Barbie světa je nejvíc podobná. Byla jasná Barbie: ráda zkouší všechno nové, je sebevědomá a umí se zároveň zasmát sama sobě (to si na ní cením strašně moc!) a v její společnosti je veselo - sedí to bez výjimky.

Co na naší malé Barbie miluji?

Budu si tenhle článek číst pravidelně v dny, kdy mě tahle slečinka vytočí do běla. Ale já moc dobře vím, jaké máme štěstí, že si nás jako první vybrala právě ona. Miluji, jaké má srdce a jak je pro ni důležité kamarádství. Jak se krásně chová k mladšímu bráškovi a neodstrkuje ho ani, když má na návštěvě kamarádku. Jaký má smysl pro humor. Jak umí být líná :-D A milion dalších věcí.

Čtení, úkoly a "poselství"

A přesně z těchto důvodů máme rádi i Barbie časopis - kromě toho, že je vždy plný dárků a různých hádanek a úkolů, tak je součástí i jakési "poselství" - v jednom z čísel byl třeba příběh, kdy jedna z holčiček chtěla vlastní pokoj. Barunka si to přečetla, protože to hodně řeší, a pak jsme si o tom povídaly. A zjistila, že je vlastně ráda, že ve vedlejší postýlce je Honzík a mají zatím království dohromady. Je tam hodně velké téma kamarádství mezi holkami a Baru se v tom vidí. Vůbec to není jen pro malé slečny, které milují panenky Barbie. Je to čtení pro malé slečny obecně.

Časopisy bereme na dovolenou

Vy víte, že jsme čtecí rodina a čteme knížky i časopisy. Honza má svůj Týdeník Echo, já si listuji pravidelně už roky Marianne, Barunka má Barbie a Honzík miluje Ninjago. Na cesty teď v létě jsou časopisy pro děti praktické i do auta a pak na dovolené máte po ruce rychlou zábavu - tvoření nebo úkoly, když chcete rychle nachystat večeři a děti už udržet v klidu, dost oceníte.

Jaké časopisy frčí u vás? A kdy jste dětem dali nebo plánujete dát mobil? Nevím, jak dlouho to uhraju na maketu :-D

Článek vznikl ve spolupráci s Egmont časopisy.