Mama-live
15 VĚCÍ, KTERÉ BYSTE MĚLI VĚDĚT O MÉM KURZU BLOGOVÁNÍ

Byla jsem na kurzu Blog to business/Business to blog. Bála jsem se, že nás budou učit, jak prodávat přes blog zlaté hrnce nebo nejlevnější elektřinu. Ale jména lektorů (Michelle Losekoot a Karel "Mindless" Novotný) slibovala, že to bude hodně o marketingu, blogu jako brandu a stylistice nebo tvůrčím psaní a…Bylo to tak, ufff! A bylo to boží! Lektoři udrželi mou pozornost nejen tím, že mi nabídli cider, ale každou další větou! Tesat minimálně do keramický hlíny!!

WP_20141114_014 WP_20141114_003  WP_20141114_016

1. Bylo nás tam snad třicet, čili o blogování je zájem!

2. Českou blogosféru znám z těch třiceti jediná. Blogerům z účetních a IT blogů jsou A Cup of Style lehce u nohy:-D (a já na oplátku neznám jediný účetnický blog:-D)

3. Nejsem připravená na hatery, natož na trolly – nejsem prostě připravená na to, že by se mnou někdo veřejně nesouhlasil nebo mě veřejně neměl rád (nedokážu to nebrat osobně, Mama LIVE je moje mimino).  Ideální čtenář mého blogu mě má upřímně rád:-D

4. Vím, že se chci stát Blogerkou roku. A teď už jen zjistit, jak na to.

5. Už teď jsem lepší než 70 % amerických blogerů – ti totiž po 3 měsících s blogováním končí (pro hnidopichy – ano, vím, že ještě do tří měsíců zbývá 14 dní, ale mám dva A4 listy témat do budoucna, takže zatím nehlásím konec:-D)

6. Na osovém kříži IN-OUT a STABILITY-INSTABILITY se snažím najít pozici Mama LIVE. A pořád nevím, jestli jsem spíš zmrzlina Ben & Jerry nebo Häagen Dasz (sranda nebo láska?:-D)

7. Catering dělalo Bistro 8 a musím je rozhodně navštívit, dělají skvělou kávu, lasagne a bábovku.

8. Moje dlouhé textové výplody jsou naprosto v rozporu s (prý všeobecně známým) pravidlem „Lidé si na Internet nechodí číst.“ Proč jste něco neřekli?:-D

9. Asi bych měla být spíš PR manažerem – ten píše jen hezky, chodí na mejdany a dostává dárky.

10. I o pěstování rajčat a venčení psů se dá napsat zajímavý článek se sexy nadpisem!

11. „Za co se nebudeš stydět před mámou, je v pořádku a můžeš o tom psát!“ – zlaté pravidlo výběru témat. A proto se ptáme – co by řekla maminka EL James na její blog, ze kterého vzešla ta duchaplnost o porno Popelce a panu Šedivém? Navíc prý ta hluboká story vznikla tak, že EL nejdřív psala vlastní Twilight a vydavatel chtěl méně upírů a víc sexu (možná by jeden dva vampajři neškodili výměnou za méně důtek:-D

12. Určitě si nenechte ujít tyto blogy: ruzovapanda.blogspot.cz, 1000vecicomeserou.cz, kafeacigarko.cz (píše Comebacková Saša a asi si vyčlením den na pročtení - kromě humoru je mi sympatické, že kašle na pravidlo o délce postu:-D)

13. Bloges Robes to mají v blogo-hlavě hodně dobře srovnané, rok a půl makají na tom, aby byly byznysově nejúspěšnější blog.

14. Důležité je mít háelpéčko – tedy hluboký lidský příběh – a to zas já mám vždycky, ufff:-D

15. Jo a prosím vás, blogy jsou pro firmy zajímavé až tak od 10000 čtenářů, takže kdo má zájem o levnou elektřinu, nechť sezve rodinné Hujery ke čtení Mama LIVE! :-D

WP_20141114_018   WP_20141114_013 WP_20141114_020