Mama-live
CO SE U OSIČEK DĚJE A CO VÁS PROTO ČEKÁ?
Pravidelný nedělní post je tu - opět byl nachystán jiný, ale není ještě podle mých představ a tak se mi ho nechce pouštět ven. Co se stalo? Proč jsem článek nebyla schopná vypilovat? Stalo se to, že Baru budou tři roky a poslední týdny řešíme, zda by měla spát po obědě. Naše ideální představa je, že vstáváme v 7 ráno, po poledni si Barborka na hodinku a půl zdřímne a v osm večer už je zase v říši snů. Je to ideál a je to evidentně naivní ideál. Aspoň u nás. Ano, vstáváme v sedm hodin nebo lehce později, ráno tedy zmáknuté máme. Ale pokud po obědě usne, tak pak večerní ukládání zabere dvěma dospělým lidem hodinu až dvě, Baru odpadá nejdřív v devět, spíš později a nám se už nechce nic jiného, než dát maximálně jeden díl seriálu (aktuálně True detectives druhá série) a jít chrnět. Pokud Barunku po obědě neuložím a ona docela v pohodě celé dlouhé odpoledne funguje, tak usne chvíli po přečtení pohádky. Takže máme dilema. Nechci nechat Baru frčet celý den bez pořádného šlofíku, ale pak se mi zase nelíbí, že ponocuje a uspávání je zdlouhavé a večer nestojí za nic. Jak to řešíte vy? Jak to mají vaše děti? A proč to píšu? Během Barunčina spánku jsem psala, tvořila, blogovala. A teď ten čas trochu postrádám :-D Ale nic se neděje, holt ten původně plánovaný nedělní článek bude článkem pondělním nebo úterním a já vám dnes nastíním, jak jsme se v uplynulých dnech a týdnech měli a co z toho plyne pro vás, na jaká témata a články se můžete těšit :-D BARUNČINY HRY A KNÍŽKY Knížky, modelína a nově i navlékání korálků, to je zábava, která Barunku hodně baví. Milujeme sérii Jaro, Léto, Podzim a Zima od Rotraut Susanne Bernerové a jednou večer při stém opakování příběhu Petry a Pepy a psa Packy jsem říkala Honzovi, že nechápu, že tak skvělým knížkám nevyšly další díly. Honza se tlemil -  prý "Jak by se to jmenovalo? Příští rok?" :-D a druhý jsem zjistila (díky, Ivet!), že JE další díl. Jmenuje se NOC. A na cestě k nám jsou další skvosty, budu mít spoustu tipů na Vánoce pro vás!

203110_big

Baru je "modelínová" a Honza naštěstí taky. Já jsem spíš nešikovná. Modelínové Play Doh sety na výroby pizzy a sušenek mají velký úspěch, takže už máme schovaný i dárek k narozeninám - Baru bude modelovat zuby :-D A navlékání korálků jsme jí slibovali dlouho, takže jsme zašli do Sparkys a našli sadu naprosto perfektní.

_DSC_5413 - kopie

A mám další tipy na zabavení dětí, stolní/společenskou hru a tak. FOR BABIES Nikdy jsem na tento typ veletrhu nechodila, očekávala jsem davy, drahé zboží a vydýchaný vzduch. Ale tento rok jsme na For Babies vyrazili a moc se nám tam líbilo. Spoustu hraček jsme okoukli a byli rádi, že jsme je neobjednali přes internet, naopak některé nás tak mile překvapily, že jsme je na místě koupili. Honza s Baru očumovali modely letadel a lodí a já si prohlížela nabídku knihkupectví. _DSC_6084 - kopie  _DSC_6001 - kopie  _DSC_6086 - kopie OPĚT TESTUJEME Testovali jsme pánev - jak jsme spokojení? A co jsme smažili? Více bude v recenzi.

_DSC_5800 - kopie

CO NÁS BAVÍ A CO JSME OCENILI (JÁ, MIMI PÁN, BARU A TŘEBA I HONZA) V PRVNÍCH TÝDNECH VE ČTYŘECH Šestinedělí s Honzíkem je v některých věcech hodně podobné tomu s Barunkou. Mám strašně suché ruce, snažím se podpořit elasticitu kůže na břiše, mám chuť na kávu a nechci se ládovat kofeinem, chci nosit pěknou podprsenku, ale zároveň kojím...Co mi vyhovuje? A co nám vyhovuje v péči o Honzíka? V čem ho koupeme, v čem odpočívá, co děláme pro jeho klidný spánek?  Barunka teď miluje jednu princeznu a dám vám tipy na další fajn pohádky pro děti, které baví nás i slečinku.

PRINCESS SOFIA

MOJE PODZIMNÍ UNIFORMA Jen do obchodů vrazí podzimní kolekce, bystřím. Je to moje nejoblíbenější módní období. Šály, klobouky, svetry, vesty, parky, kozačky. Barvy jako šedá, hořčicová a vínová...Svoji podzimní "uniformu" mám hotovou, našla jsem vysněnou parku, pohodlné kozačky, čepici perfektního střihu a barvy. A rozhodně ještě plánuji džíny, svetr, kabelu a nutně potřebuji slušivou šmrncovní halenku na svatbu. Chci vyrazit s Markétou "Fit je šik" a najít mezi trendy to nejlepší pro mě. A budou outfit posty moje, Barunčiny, Honzíkovy a třeba nějakou inspiraci hodí i Honza :-D

_DSC_6518

DOMÁCÍ LÉKÁRNIČKA A PRVNÍ POMOC S mými oblíbenými dámami z MamaPartner jsem před porodem řešila domácí lékárničku a první pomoc. O všem vám napíšu a jako bonus přidám i tipy, co do lékárničky přibalit, když frčíte na dovolenou. A BLOGERKA ROKU Ano, jestli něčím blogerky teď žijí, je to Blogerka roku. Být v TOP 10 v dané kategorii je velká pocta a mně se to díky vám minulý rok povedlo. Z nostalgie jsem si to i připomněla a přečetla jsem si znovu reportáž z TOHO večera (pro zájemce ZDE :-D). Vy víte, jak mě blogování naplňuje, jak si to užívám a jak si vážím vaší přízně a podpory! Pokud mi pošlete hlas, pokud o blogu řeknete někomu, koho by mohl bavit nebo oslovit, budu moc ráda! (KLIK NA IKONU) Díky moc, moji milí!

ca9cc15e-3466-4333-ad94-a5685a37a142_medium

A klidně mi napište, který článek vás láká nejvíc, nebo co dalšího by vás zajímalo (v plánu je i náš boj s kolikou, dudlíky, spousta článků o módě, stylu a zdravém životním stylu, příprava Barunčiných třetích narozenin, naše lifestylové newborn focení a mé mama myšlenky hluboké jak moje oči, se ví :-D) Mějte se nejlíp, vaše Katy ♥