Mama-live
NEDĚLÁM TO DOMA SAMA…

Dnes se vám chci svěřit s jednou novinkou u nás doma. Dlouho jsme to řešili, odhodlávali se, ale prostě je nás víc a to sice neznamená větší nepořádek, ale určitě to znamená méně času na pořádkumilovnost. Denně likvidujeme běžný chaos v domácnosti, ale takový ten pořádný úklid se vším všudy chce pár hodin v kuse a ty nemáme nebo je nechceme dát. 

Pomocnice na úklid. Věřím, že pro spoustu z vás (z mnoha důvodů) nepřijatelné. Pro spoustu z vás naopak nepředstavitelné ji nemít. 

shutterstock_63489436

Už před Vánoci jsme obhlíželi terén a dost nás překvapilo pár věcí. Do online formulářů zadáme velikost bytu a je hned jasné, jak bude úklid trvat dlouho a proto se platí předem? Zkoušíme to začátkem prosince a jediný volný termín je adventní neděle kolem poledne? Tak jako díky. 

Nechali jsme to odležet a vrátili se k tématu s prvními paprsky skoro jarního slunce (asi nám vadilo, jak se sluníčko musí přes naše omšelá okna dost složitě propracovávat?? :-D). Oslovil mě portál, přes který jsme před rokem našli naši báječnou chůvu, Hlídačky.cz - no a tam se nehledají jen dámy na hlídání dětí, ale i dámy, které rády uklidí váš byt nebo dům. Tak jsme to omrkli a sepsala jsem inzerát. Na ten se nikdo neozval - skoro se mě to dotklo :-D Tak jsem se osmělila a převzala iniciativu. Oslovila jsem asi deset slečen a paní. Většinou mi napsaly, že mají plno nebo že můžou jen třeba v sobotu dopoledne. Ale nakonec jsme se s jednou paní shodly a dohodly. Líbilo se mi, že jsme našly velmi rychle termín, neměla přehnané požadavky na přípravky, se kterými pracuje a netrvala na tom, že se jí to vyplatí až od nějakého počtu hodin v kuse. Za pár dní u nás zazvonila. 

Na small talk o počasí nás ani jednu neužije, naopak se paní hned pustila do úklidu a nenechala se rozhodit ani Barunkou, která si občas stoupla metr od ní a usmívala se (lehce hororový výjev, já bych zakopal o koště :-D)

Za necelé tři hodiny byl byt uklizený (běžný, ale poctivý úklid). A my se dohodly na další spolupráci. 

I nadále uklízíme každodenní binčus (aby pak Barunka z uklizeného bytu do minuty udělala domov excentriků libujících si v bydlení ve skladišti) - co si budeme povídat, den se začíná lépe v bytě, který vypadá jako byt a ne jako místo pumového útoku. Ale jsem ráda, že jsme se rozhodli dopřát si jednou za pár týdnů ten "luxus", že u nás uklidí někdo cizí a my strávíme sobotní dopoledne venku na hřišti nebo na brunchi s kamarády. 

Jak jste na tom vy? Máte paní na úklid? Uvažovali byste o takové pomocnici? Nebo byste si nikdy nenechali uklízení vzít a baví vás to? 

 

Ilustrační foto - zdroj Internet.