Mama-live
TAK JO, JE PRVNÍ MÁJ…

...lásky a práce čas. 

Celý týden a dnes obzvlášť to bylo hodně o té lásce a v týdnu i o té práci (prostě jen s jedním dítětem máte najednou tolik času, že i šuplíky třídíte) - Barborka byla na Moravě a dnes se vrátila.

_DSC_8854

_DSC_8821

Naše treperenda je tedy zpět a strašně nám chyběla, všem třem. Musím říct, že mě vždycky potěší, jak se oboji prarodiče shodují, že s Baru je to super, ale i trochu náročné, je to holt holka intenzivní a "kdyby nás tu bylo dvacet, všechny zaměstná" :-D A když se s prvním slunečním paprskem vzbudí a okamžitě klade otázku "co budeme dnes dělat?", víte, že máte velkou šanci ovlivnit svojí odpovědí celodenní náladu (to pak i o nákupu brambor k obědu mluvíte s takovým nadšením, jak kdyby vás čekal výlet do planetária).

Facebook mi jako naschvál každý den předkládal fotky z minulých let, abychom si připomínali, jakej byla bobek. Barunky kamarád Lukášek už na mě koukal s dost zlověstným výrazem, když jsem se na další akci objevila jen s miminem, ale prý má Barborku rád, i když je na prázdninách :-D

_DSC_8811

A Honzík musel přetrpět dva rozněžnělé obry, kteří ho furt muchlali a nedali mu pokoj. Tak z toho začal lézt :-D Asi plánuje útěk, ale ona si ho Barča ohlídá. Z Moravy jsme dostávali krásné zprávy, jak si prarodiče s Barborkou užívají společný čas, ale i o tom, že se jí trochu stýská - po bráškovi (ne, o rodičích ani slovo :-D)

_DSC_8705

Honzík se v týdnu nechal milostivě přivítat mezi místní občánky - ano ano, beze slova, beze změny výrazu dovolil starostovi, aby ho přivítal. Tak jako nabídek na občanství měl vícero (Letňany dokonce poslaly úplatek), ale přišlo mu blbé dojíždět :-D

No a já dřela jak mezek - fotila jsem úžasný a útulný interiér, byla u kadeřnice, omrkla novou dětskou módu, povečeřela s holkama, dělala smoothie, dala si do těla při náročném tréninku (takovéto jak den po cvičení necítíte nic, svaly jsou mrtvé, a dva dny po tréninku vás už bolí i brada!), vydatně klábosila s mamkou a ochutnávala dobroty na food festivalu s mužem, vůbec trávila hodně času s mužem. Tak to má být, práce přece šlechtí! 

_DSC_8505

_DSC_8692

_DSC_8766

_DSC_8754

Ale tolik už jsem se těšila, jak zabořím nos do kudrnatých vlásků Baru, stisknu ji, až kosti zapraští, a nechám si všechno vyprávět. A těším se, že zase budu mít málo času na práci (to je smůla smůlovatá) a spoustu lásky.

 

PS: Zbývá ještě chvilku času do konce soutěže o vychytávku do kuchyně, nechci radit ... :-D