Mama-live
PARKY, LESOPARKY A VENKOVNÍ HŘIŠTĚ – VOL 4. ZOOPARK RADONICE

Neděle jak reklamy na léto a my Barunce už nějakou dobu slibujeme zvířátka. Jen nám nevycházel volný společný den v Praze. Teď ho máme a představa pražské ZOO, která praská ve švech, nás neláká. 

Zkoumáme tedy nabídku farem a zooparků v okolí Prahy. A ejhle, jeden máme skoro za barákem. ZOOpark Radonice

_DSC_0461x

Po nedělním šlofíčku jsme se nachystali, Honza mě po otcovsku poslal se převléct - bílá halenka a světlé kalhoty se mu zdály moc dámičkovské (ale já se nechystala zapojit do zemědělské činnosti, nechápala jsem :-D). Když mi schválil outfit, vyrazili jsme. 

_DSC_0436x

ZOOpark má slogan "Zvířata na dosah ruky" a je to přesně tak. Pro mě návrat do dětství, kdy jsem u babičky na vesnici chodila do místního kravína očumovat stračeny. Prostě chlévy, výběhy, králíkárny a v nich hospodářská i divoce žijící zvířata střední Evropy.

_DSC_0426x

Kozy včetně mega kozla (jak od Lady, chyběly mu jen holiny :-D), ovce, divoká i domácí prasata (mami, to je takovej macek, že se ho bojí i táta!), králíci, morčátka, ale i lišky, nutrie, pávi a krocani. V jednu chvíli se rozplýváte nad kuřátky a kůzlátky a v druhé vám ucho olízne Máša, skotský skot :-D

_DSC_0379x

Při prohlídce si můžete některá zvířata pohladit při jejich krmení. Mám od malinka zafixováno, že ač se to nezdá, neplatí "dobré prase, všechno spase", takže jsme neriskovali a baštu pro zvířátka koupili v pokladně. 

_DSC_0411x

_DSC_0322x

Bezprostřední kontakt se zvířaty Baru bezprostředně komentovala (ona vždycky všechno komentuje :-D). "Tááááák zvířátka a krmení došlo, teď se budeme mazlit!" :-D A pak jí jedna aktivní ovečka trochu přitiskla prstíky, tak si Baru dost hlasitě postěžovala. 

_DSC_0406x

Po areálu se můžete volně procházet, děti mají k dispozici i malé hřiště s pískovištěm, houpačkami, trampolínou a různými hračkami. 

Je to takové poctivé a nenačančané, takže i moje bílé tenisky působily trochu jako pěst na oko (musela jsem si zarebelit, aby to nevypadalo, že mi bude oblečení vybírat "manža"!) a Honza se mohl smíchy potrhat, když si mě tam představil v mém původně plánovém pipi lázeňském oblečku :-D

Jako řeknu vám, chvílemi jsem dýchala pusou, ale tak to prostě je :-D

Prohlídka s krmením zabere tak hodinku, když se vám děti seknou na trampolíně, máte program na dvě hodinky. Svačinu lépe sebou, něco menšího lze zakoupit u vstupu, ale nezkoušeli jsme. I s krmivem jsme platili 230 korun.

_DSC_0465x

_DSC_0421x