Mama-live
OSLAVA 1.NAROZENIN MIMI-PÁNA – PART II.

Od Honzíkových prvních narozenin už pár dní uplynulo, ale já vám slíbila napsat i o tom, jaký dort mu připravila moravská babička a jak jsme na Moravě vlastně slavili a taky jaké dárky Honzík dostal - protože byl evidentně moc hodný a dárečků dostal spoustu a jeden lepší než druhý. 

_DSC_5393

Honzík si užil jak pražskou oslavu s Pardubáky, tak moravskou s Břeclaváky. Na Moravě je fascinován psím kámošem Cocym, kterého neustále sleduje přes okno, s dědou chodí okukovat myslivecké trofeje a s babičkou a Barunkou staví kostky po tátovi - tedy on staví po svým = boří :-D Jsem ráda, že naše děti vidí, jak spolu rodiny drží a jak se máme rádi. Honzíkovi přišla popřát rodina Honzovy tety, tedy i milované sestřeničky. Holky školou povinné, ale vždycky si moc hezky hrají s Barunkou a Honzík z nich byl paf - on se svýma vyvalenýma očima a pootevřenou pusou vypadá, že je paf permanentně, ale už poznám, kdy je to silnější :-D

_DSC_5485

_DSC_5638

_DSC_5519

Přiznám se, že se Honzíkův jídelníček od našeho už nijak výrazně neliší. Ale to, že měl na Moravě dort přímo na míru, bylo moc fajn. Babička Jana udělala nepečený dort z piškotů a mascarpone a já jsem ji poprosila o přesný postup - moc děkuju, byl dokonalý!

_DSC_5462

_DSC_5421

_DSC_5401

Dort k Honzíkovým prvním narozeninám: Klasický nepečený dort s ovocem (sezónním nebo kompotovým). 

Vyšlehejte 500 ml 33 % šlehačky a vidličkou přimíchávejte mascarpone (2 kelímky po 250 g, my máme rádi mascarpone z Lidlu).

A teď jedno "pokud nemáte" ale není to žádná babicovina, ale regulérní možná obměna :-D Místo mascarpone můžete určitě použít i třeba plnotučný tvaroh nebo zakysanou smetanu (a zejména v druhém případě je pak docela praktické použít ztužovač šlehačky, třeba Smeta fix od pana doktora Oetkerovic).

Přidat moučkový cukr, ale opatrně, sladké jsou i piškoty! 

Na dno mísy (dortová nádoba, plastová mísa) naskládáme piškoty a klidně ve dvou vrstvách a poléváme rozmačkaným ovocem - my milujeme jahody nebo kompotové mandarinky.

Následuje první vrstva mascarpone se šlehačkou, klidně i 2 cm. Pak zase piškoty a na ně ovoce. A tralalá poslední vrstva mascarpone, aby se zakrylo ovoce. 

Dáme přes noc odležet do ledničky a pak už stačí jen ozdobit třeba lentilkami, zapíchnout svíčku a voilá!  

 

A cože náš oslavenec dostal a co už využívá a okupuje a na co musí maličko povyrůst? 

Jelikož náš chlapeček moc slovy neplýtvá a stále si vystačí s "pe" a když má jóóóó dobře naladěno, tak s "pes", tak největší radost má z dárků, kde je pes vidět. 

Kostky Djeco Autem až do nebe - tak jako princip je skládat je na sebe a vyšší level je vkládat do sebe. My je házíme po zemi a na všechna zvířátka se ozývá "pes". Však víte :-D Ale asi vím, po kom to má - já nevím, jak vypadají francouzská zvířátka, ale já si asi u dvou z deseti nejsem jistá a Honzíkovi jsem psa odsouhlasila :-D

_DSC_7186

Knížky (Na staveništiPrvní slovíčkaŘíkadla pro nejmenší a Mláďáta,) - můj favorit je staveniště, kde se rozvírají stránky, vidíte tam dělníky znavené pořádnou prací, jak spí opření o zídku, a kočku, co běhá po betonu a nechává za sebou ťápance :-D. A První slovíčka budou jednou slavit velký úspěch - otvírací okénka děti milují a líbí se mi, že ty základní věci ze života vidíte i v té reálné situaci.

_DSC_6817

_DSC_6816

_DSC_6815

_DSC_6811

_DSC_6810

_DSC_6807

Vozový park - je dobrý na převážení psů!

_DSC_6806

Lego Duplo Moje první autíčka a náklaďáky - jsou dobrý na převážení psů z Dupla po Barunce. Junior to nebral jako velké vítězství, ale když jsem poskládala všechna auta a bila se v prsa, já ze sebe dobrý pocit měla!

_DSC_6827

Jak jsem naznačila, není náš Jeník stavitel, ale spíš bořitel, tak se šiknou i druhé kostky od značky Woody (je to krabice o 100 kusech plná barevných i přírodních kostek různých tvarů a jako bonus víko, kudy můžete jednotlivé tvary vkládat). 

_DSC_6809

Jooooo a jeden z nej dárků - dětský laptop od Carousel. Bliká, mluví a já pevně věřím, že na něm Jenda jednou napíše svůj první článem na blog :-D

_DSC_6824

_DSC_6822

A taky ten náš rebel dostal svoje první dělo - nene, nedostal jednu rovnou na kokos, ale prostě žihadlo, ohnivýho oře...motorku Big Flippi v drsných barvách. Hrozně rád vedle ní sedí, nadává jí, že je vysoká, blbě se na ni leze a celkově se nepovedla. Motorka se mu směje do obličeje, my chvíli taky a pak se nám ho sželí a posadíme ho na ni. Honzík zjistí, že není o co stát a sveze se z ní dolů. Odrážedlo po Barunce je nižší (to je výhoda) a růžový (to je z mého pohledu nevýhoda, leč ne nepřekonatelná :-D) a my si ho s Barčou na něm posíláme a válíme se smíchy - my dvě, Honzík sedí jak hřib a má křečovitý, velmi vzrušený výraz - podle mě si přijde jak na moto misi po Rumunsku!

_DSC_6828

Honzík toho dostal až až, dostal i spoustu měkoušů - tedy stylových hadříků od tetiček s vkusem. Dostal židličku Jitro, na které spokojeně trůní u stolu a je součástí rodiny a ne ten malej dole v lehátku - navíc nám skoro dosáhne do talířů a může si vybírat sousta, o která slušně a uctivě požádá, není dacan, aby ječel a hekal a mlátil nožem do stolu! Dostal i zvířátka do ruky, které po nás hází, náramek jako má teta, protože je miluje a tak :-D

Tímto tedy uzavírám téma "Honzík měl první mejdan", ale pokud vás k prvním narozeninám zajímá cokoli a něco vám vyloženě nedá spát, jsem tu pro vás!! :-D