Mama-live
OSIČKY TESTUJÍ BEZDOTYKOVÝ TEPLOMĚR

Když jsme kompletovali lékárničku před narozením Barunky, pořídili jsme samozřejmě i teploměr. Digitální. Miminku se měří teplota v zadečku a odečítá se půl stupně. Barunka s tím byla v pohodě. Honzík s tím o pár let později moc v pohodě nebyl, mrskal se jak kapr. 

Bezdotykový teploměr nás v té době vůbec nenapadl, asi nám přišel jako moc velké sci-fi? Nevím. Možná jsem měla pocit, že to měří všelijak, protože jsem kdysi zkoušela kamarádčin a moc se nám to nedařilo.

Máme to štěstí, že malé Osičky netrpí moc na vysoké teploty a nemívají horečky. Takže tolik neměříme. 

Spolu s další řadou maminek jsme dostali od redakce Žena-in.cz možnost otestovat bezdotykový teploměr Cemio Metric 308 SMART. Přiznám se, že kromě snadnosti manipulace a přesnosti měření mě hodně zajímala cena, protože v živých i online diskusích to byl vždy jeden z faktorů, které zmiňovali odpůrci. Stojí něco přes 800 korun a to tedy za přemrštěnou cenu naprosto nepovažuji. Je to dlouhodobá investice. Takže cena pro mě OK

Pročetla jsem si návod a šla do toho. Baterky zandat, zmačknout menu, nastavit měření tělesné teploty, namířit na Honzíka a pal! Píp. 36.7 stupňů. Naměřeno do sekundy, dítě si v klidu hraje a netuší, že bylo právě měřeno. 

Změřila jsem teplotu sobě, knížce, kávě, mražené zelenině, vzduchu v místnosti. 

Naše děti už jsou velké a tak nějak tuším, jak teplou vodu ve vaně snesou, ale změřila jsem si ji taky. Tady si myslím, že je to dokonalé pro maminky miminek. Klasický teploměr neměřil dost rychle a myslím, že ani moc přesně.

Hlavní výhody a oblasti, kde se velmi ocení bezdotykovost, rychlost a přesnost měření? 

Měření v noci

Měření vody ve vaničce

Měření teploty umělého mléka v lahvičce

Měření větších dětí, které se nedají změřit v zadečku (a Barunka se hned chtěla měřit sama)

Měření teploty vzduchu v pokoji, kde dítě spí

 

Teploměr má funkci zapamatování si 32 posledních měření. Můžete si nastavit teplotu, kdy máte dostat signál - přednastavena je teplota 38, což je teplota, kdy se má horečka začít dětem srážet.

Nemám zkušenost s jiným bezdotykovým teploměrem, máme doma jen digitální, takže nemám srovnání, ale s tímto typem jsem se po velmi krátkém prostudování návodu sžila okamžitě (což znamená, že je velmi blbuvzdorný). 

Zbytečně jsem se teploměrů bezdotykového typu bála, za mě ano.