Mama-live
OSIČKY V KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC + SOUTĚŽ O 3 RODINNÉ VSTUPENKY

Dopravní prostředky jako program pro děti? Téměř vždy sázka na jistotu. Děti fascinují a co si budeme nalhávat, velké jakbysmet. Některé děti by vydržely jezdit celé odpoledne autobusem z konečné na konečnou, pro jiné je ideální sobota ta, kterou stráví za plotem letiště.

Tak ale k věci, že? Kam se chci dostat? Do Království železnic.

Vyrazili jsme tam všichni čtyři a děti si kromě zážitku odnesly i brouka v hlavě - je lepší být řidičem tramvaje nebo mašinfírou?

Honzík se mohl uhoukat, Barunka zapomněla, že v království mají žít především princezny a Honzu jsme občas museli popohnat, když se nám někde zapomněl.

 

 

Chcete mít z dítěte lékaře nebo právníka? Pak je Království železnic trochu risk!

Nevím jak u vás, ale u nás ještě tedy není výběr povolání potomků hlavním tématem dne. Máme nějaké favority, ale samozřejmě stále platí, ať jsou hlavně ať šťastné, no ne? :-D

Po návštěvě Království železnice jsem si dost jistá, že Honzík si dá nějaké to profesionální řízení dopravních prostředků do užšího výběru.

 

 

 

Na pražský Smíchov mezi vláčky a modely nádraží jsme se vydali v pátek po obědě celá rodina. Nějak se nenašel nikdo, kdo by jít nechtěl :-D V Království bylo poloprázdno.

Nebyla to naše premiéra, o to víc mile jsem byla překvapená, jak to tu vzkvétá a jak se Království rozvíjí. Před dvěma lety to tu Honzík prospal a Barunka s kámošem Lukáškem jevila zájem hlavně o tlačítka všeho druhu. Bavilo to tenkrát hlavně tatínky. 

Po dvou letech si to tu mimi-pán dokonale užíval, běhal okolo, houkal do všech stran a oči měl navrch hlavy, doslova!

Pětiletá Barunka si vyzkoušela řízení tramvaje a autobusu, focení na památku s pozadím plzeňského nádraží a když zjistila, jak vtipně interaktivní jsou všechna tlačítka u modelů nádraží z českých luhů a hájů, nedala jinak, než že je prostě obejdeme všechny! Tak jako vidět pidi lidi rvát se jako koně? Probudit umrlce? To chceš!

 

 

 

A pak je tu herna. No co k tomu dodat. Herny jsou fajn, herny mají děti rády :-D

Království železnice najdete pár metrů od OC Nový Smíchov, kde my pohodlně zaparkovali v garážích (první tři hodiny jsou zdarma). Na Anděla ale jezdí i autobusy, tramvaje, je tu metro. Takže dostupnost výborná.

Na úrovni ulice je pokladna a samotné Království  najdete v -1. a -2. patře. Sjedete po eskalátorech nebo výtahem, takže i s kočárkem je to pohodlné. U turniketů vás přivítá vítač Saša :-D

 

 

 

Ukončete výstup a nástup, dveře se zavírají!

První patro tvoří modely železnic, tramvajový vůz a autobus, který můžou malí i velcí řídit (a hlavně do omrzení otvírat a zavírat dveře :-D), kino a najdete tu i mašinky, jaké znáte z obchodních center. Tam z nich děti nemůžete sundat, tady je vyzkouší čistě z povinnosti, protože všude kolem je to mnohem zajímavější.

 

A pak je tu novinka. Focení na památku. My holky se fotíme rády :-D Takže jsme si vybraly pozadí, Honzu s Honzíkem ponechaly svému osudu za volantem tramvaje a vyfotily si fotku z Plzně! Buď si můžete fotku poslat na email nebo si zaplatit a přímo na místě vytisknout. Malinko jsem s ovládacím systémem bojovala, ale na pomoc mi přispěchal pán z Království.

 

 

Na tomto patře najdete i automat s pitím a nějakým automatovým jídlem, takže doporučuji vzít dětem svačinku a pití z domu, zvláště těm menším.

 

Nádraží ze všech koutů České republiky, ale hlavně interaktivní tlačítka!

A pak sejdete o patro níž a jste v ráji. Obrovský model nádraží ze všech českých krajů, kdy prostě jen žasnete, jak je to vše jak živé a přitom tak malinké. Děti lepí nosy na sklo, číhají na vlaky, tu najdou na střeše krávu, tu hrad, který je jim povědomý.

 

 

Barunka zkoušela, co se bude dít po zmačknutí tlačítka - skácel se strom. A znovu a znovu. Tuším, že ten listnatý chudák si  po naší návštěvě vzal na zbytek týdne zdravotní dovolenou.

 

Vedle reálných modelů nádraží, vlakových tras a českých reálií tu najdete Lego plochu a mě zaujala možnost pronajmout si tu parcelu. Jako postavit si ranč z kostek a jen tak si sem chodit pohovět by nemuselo být špatné. Tuším, že pozemek se bude zhodnocovat, je to vlastně investice :-D

Děti to táhlo do herny, takže kolem starých panenek, hraček z Moy Toy a Igráčků jsme proběhli a spěchali do balónkového bazénku.

Nááááááástupovááááááát!

 

 

 

Moji recenzi včetně videa z testování najdete na novém blogu Slevomatu (TADY). Na blogu jsem tak trochu pracovala a pracovat dál budu :-D Mrkněte sem!

Velkou novinkou je filtr na věk dítěte, denně články s tipy na výlety a zážitky a recenze mama blogerek. 

 

A já pro vás mám SOUTĚŽ o tři rodinné vstupy do Království železnic - podmínky jsou snadné:

1. Sledujte Mama LIVE na FB 

2. Mrkněte se na blog Rodina a děti na stránkách Slevomatu ZDE a napište mi, co vás na něm nejvíc baví - filtr podle věku dítěte, tipy na zážitky a výlety, recenze blogerek, rodinné nabídky? Nebo co byste třeba na takovém blogu ještě uvítali? 

3. Dejte lajk FB příspěvku, kde na článek se soutěží upozorňuji. Sdílením (veřejným) na svém FB profilu a/nebo označením kamarádky, kterou by mohla soutěž zajímat, si zdvojnásobíte/ztrojnásobíte šanci na výhru.

4. Soutěžit můžete týden, do středy 9.5.2018 21.00 a já pak ve čtvrtek večer vyhlásím tři výherce, které dostanou rodinnou vstupenku (2+2) do pražského Království železnic.