Mama-live
MASÁŽNÍ VÁLEČEK? MĚ MILE PŘEKVAPIL

Co se týče péče o pleť a zkoušení novinek osciluji mezi dvěma protipóly: Neriskuj, nech si to, co funguje! a Co když to nové bude lepší a já konzerva se o to připravím?

Čistím pleť, make-up mám s UV faktorem, používám peeling, masky na obličej i krémy, piju hodně vody. Ale víte co, spánek není nikdy osmihodinový a nějakou dobu mi už není třicet. Naopak mi příští rok bude čtyřicet.

A tak koukám kolem sebe a hledám, co bych zkusila. Když se kolem mě žene novinka na trendy vlně, vyčkávám, ale šmahem nezavrhuji, jsem přece holka moderní a hlava otevřená!

Inspirace v péči o pleť? Holky jako já!

Ve chvíli, kdy dvacetileté beauty poupátko doporučuje své osvědčené metody, jak na alabastrovou svěží pleť, procházím kolem jejího příspěvku bez povšimnutí. Možná dokonce přidávám do kroku... Sorry jako, ale ve dvaceti to nebylo těžký. A kdybych tenkrát neponocovala, mohla jsem být celoroční "zrůžekvět".

Když se ale se svými tipy a triky svěřuje čtyřicetiletá dáma, která má odžito a přesto o tom její pleť nevypráví viditelný příběh, takže vypadá prostě dobře, zpozorním! Začnu číst pozorně a naslouchat zrovna tak. U takových koček, které toho stejně jako já moc nenaspí a nechtějí, aby jim něco uteklo, se inspiruju ráda. Když jsem od nich opakovaně slyšela, že zkusily roller neboli masážní váleček, řekla jsem si jasně: Kdo jsi ty, Katy, abys takový doporučení ignorovala?

Ano, roller je ta špachtlička, která má na svých koncích uhlazené přírodní kameny, kterými se masírovali už staří Číňané. A má zázračnou moc. Teď si asi ti, co mě lépe znají, ťukají na čelo, nepatřím totiž mezi milovníky horoskopů a nevěřím na sílu kamenů, ale tady to funguje.

Co je roller neboli masážní váleček?

Najdete jej "jade roller" nebo "masážní váleček na pleť" a k domácímu hýčkání si jej můžete pořídit v drogeriích, nebo na nejrůznějších eshopech. Já mám ten svůj z eshopu Notino. Zvolila jsem masážní váleček od Revolution. Proč jsem si vybrala právě tento, když na trhu jich jsou desítky? Zvolila jsem osvědčenou metodu "jsem pipi a nestydím se za to!": je růžový a stál lehce přes 500. To jsou ale pádné důvody :-D

Rollery se vyrábí ze zeleného nefritu (symbol dlouhověkosti a krásy) nebo růženínu (probouzí cit, ženskost, je to kámen lásky a srdce). Těmto kamenům naši předkové přisuzovali schopnost dodávat sílu a energii a zároveň léčit a chránit.

Co umí? Vyhlazují pleť, zbavují ji toxinů, zlepšují cirkulaci krve a sjednocují tón pleti. Pomáhají pleť projasnit, umí si poradit s kruhy pod očima a jemnými vráskami.

Jak roller používat?

Větší kámen používám k masáži čela, tváří či dekoltu, menší na kruhy pod očima. Masíruji denně 5-10 minut a vždy směrem od středu obličeje ven, k lymfatickým uzlinám. Kromě toho, že si pleť pravidelně válečkem masíruji, používám jej i na zapracování séra nebo krému, aktivní láky se tak dostanou víc do hloubky. Téhle trendy novince jsem propadla ráda :-D

Znáte tuhle kosmetickou vychytávku?