OSLAVA BARBORČINÝCH 1.NAROZENIN
Barborka bude v listopadu slavit dva roky a já samozřejmě jako správný plánovač a organizační maniak už promýšlím detaily a je rezervováno místo na oslavu:) Určitě vás neochudím o posty, které se budou druhých narozenin naší slečny týkat, ale to má čas.
Teď bych ráda zavzpomínala na Barunčiny první narozeniny. Roční holčička rozhodně na svou oslavu nezve kámoše a nemá moc představu o organizaci takové akce, tak je to ještě v režii rodičů a ti mají šanci udělat oslavu po svém. Když píši "rodiče", myslím maminku.
Máme průměrně velký byt, proto jsme se rozhodli slavit Barunčiny narozeniny nadvakrát. V Praze s pardubickou rodinou a o pár týdnů později na Moravě s rodinou tatínka.
Chtěla jsem oslavu tematicky vyzdobit, ne však ve stylu Minnie, Hello Kitty apod. A ani pompézní oslava po americku ve stylu Shirley Temple nepřipadala v úvahu (zakázal mi to manžel:)
Lovila jsem na Pinterestu inspiraci, je jí tam opravdu požehnaně. Hledala jsem téma, které by mě oslovilo a bylo by "naše". A pak mě to trklo! Baruška je naše beruška, to je přesně téma, které je roztomilé, dává prostor k hezkým dekoracím a zároveň není příliš vyumělkované a kýčovité. Pořád mi ale berušková barevná kombinace černá a červená připadala moc tvrdá, mám ráda růžovou, to se o mně ví:) A tak jsem zvolila růžovo-hnědou.
Kamarádka mi už dlouho vyprávěla o Janičce, kreativní mladé dámě, která založila firmu Great moments by Jane a zabývá se organizacemi a dekorováním všech typů oslav, od svateb, přes narozeniny, baby shower, zásnuby apod.
Mám nápady a mám ráda krásné věci, ale nemám šikovné ruce a proto ráda tvoření přenechám lidem, které to baví a umí to víc než parádně. A proto jsem Janičku oslovila a už jsem se jí nepustila:) Kromě toho, že je stylová a neuvěřitelně milá, má smysl pro detail, vždy přijde s originálními nápady a prostě je radost s ní spolupracovat. Rozhovor s ní a o její práci chystáme, nebojte se!:)
Manžel měl podmínku, že nechce přeplácanost a proto jsme volili množství dekorací tak, aby náš obývák nebyl jeden velký pom-pom a girlandy se nevinuly až do chodby:)
Dekorace:
1. dekorace přímo na míru tématu "růžovo-hnědá berušková oslava 1.narozenin"
- girlanda berušková "BARBORKA"
- girlanda berušková bez nápisu
- zápich do dortu beruškový
- obraz s popisem Barunky (kdy se narodila, jaká je a co umí)
- cupcakes a sušenky
2. dekorace na doladění a dozdobení
- nápis LOVE
- růžové pom-poms
- srdíčková girlanda
- klasická girlanda (trojúhelníky)
- boxíky s cupcakes tématikou
- ubrousky s cupcakes motivy
- vázičky s růžovou gerberou a ovázané růžovou stuhou
- mini růžové botičky
- rámečky s fotkami Barborky
- knoflíková kytička v růžové barvě
- růžový podnos na dort
- myslím, že se tam povalovaly i nějaké balonky:)
Občerstvení: Na pražskou oslavu se kromě oslavenkyně a jejích rodičů dostavili moji rodiče a sestřička, rodina mojí tety (čtyři lidé) a moje babička, bylo nás tedy jedenáct. Oslava byla odpolední a konala se v neděli, což byl dobrý nápad, v sobotu jsme si užili rodinnou pohodu ve třech a vše nachystali (chtěla jsem mít co nejvíce nachystáno předem, abychom se mohli bavit s hosty a aby na sporáku nebublaly hrnce).
- dort pro oslavenkyni
- dort brownies podle kuchařky Martina Škody "Škoda nevařit"
- cupcakes
- sušenky
- jednohubky s klobásou a zelenou olivou
- chlebíčky s kyselou rybou
- karbanátky dědy Bohouše
- kuřecí křídla s blue cheese dipem
- slaný závin
Outfit: Nechtěla jsem po hostech žádný přísný dress code, i když jsem to hodně prožívala, tohle už by bylo moc:) Oslavenkyně byla ale samozřejmě v růžových šatech a měla čelenku.
Dárky: Musím znovu poděkovat celé rodině, že Baru nezahrnují zbytečnostmi a prarodiče se s námi na dárcích k významným příležitostem domlouvají, chtějí stejně jako my, aby dárek Baru užila.
Největší úspěch měl a dosud má Pejskův hrací stoleček. Barunku namotivovala natolik, že si snad ještě v den oslavy poprvé sama stoupla. A dnes u něj rozjíždí diskotéku.
Barunka dostala i Lego Duplo, s tím si hraje až v posledních týdnech, ale není to velké lákadlo a neusíná s kostkami v dlani.
Nemám nic proti "měkkým" dárkům, krásného oblečení není nikdy dost.
Vkládací domeček je fajn hračka, ale úspěch slaví taky až v poslední době.
Co Barušku opravdu baví, jsou různé panenky, které povídají, zpívají a vůbec s ní nějak komunikují (ano, naše slečna si raději povídá s Liduškou, než aby na odrážedle páchala po bytě sebevraždy:)
My rodiče kupujeme ke každé možné příležitosti knížky, oba čteme hodně a Barunka se v tom evidentně od nás lišit nebude. O knížkách, které u nás bodují, připravím speciální článek, zaslouží si dostatek prostoru.