Mama-live
15 RAD ZKUŠENÉ MATKY

Jestli máte doma květnové Elle, možná jste zaznamenali jeden z nejlepších (podle mě:-D) editorialů šéfredaktorky Andrey Běhounkové - 20 věcí, které bych koupila svému o 20 let mladšímu já.

_g3b5981   

A já se rozhodla neradit svému mladšímu já, ale Barunce. Zítra jsou jí dva a já jí z pozice zkušené matky zkusím dát pár rad, co by měla stihnout udělat nebo naopak zkusit nedělat do dvaceti (není to podle důležitosti!!:-D:

1. Cestuj, co to jde! Čím budeš starší, tím budeš radši doma sedět nad fotkami:)

2. Chlap se má ozvat první, to platí a platit bude! A když se neozve? Jeho problém! Za pár let přijde princ a přinese ti do života takový ráj na zemi, že nějaký seladon z baru bude zapomenut navždy:-D

3. Za víno si připlať! Za prvé jsi dáma a za druhé nebudeš druhý den muset utrácet za Brufeny a litry Coly:) A tvůj táta slíbil, že na dobré víno ti vždycky rád peníze dá. A já mu to připomenu, když slíbíš, že si někdy tu lahev otevřeme spolu a ty mi svěříš svoje tajemství!

4. Neexperimentuj s make-upem a nech si poradit od profíků (ne, modrá vnitřní linka a oranžová rtěnka nesluší nikomu). Stejně jako jsem dodnes já vděčná své tetě a kmotře Raduš, že mi ve 13 letech nadělila první řasenku, tak jsem si jistá, že některá z tvých tet se postará o totéž.

5. Ale experimentuj s vlasy, ať pak nemáš v 60 choutky na změnu a nemáš modrou palici. A ať se máme čemu smát:-D

6. Sportuj! Vyzkoušej všechno a neřeš, že si někdo dělá legraci z tvého výrazového tance a že se táta rozčiluje, když tě učí tenis! A od dvaceti běhej! Je to levné a efektivní (Já jsem to musela objevit až před svatbou a dřela jak kůň, mohlo to míň bolet a nemusela jsem riskovat tetování přes půl těla:) – o tom ti jednou budu vyprávět!

7. Když jsme u toho tetování…no, probereme to, až s tím přijdeš a když nepřijdeš, budu radši:-D

8. Čti!

9. Sleduj s tátou zprávy a bav se s ním o tom, co se u nás a ve světě děje.

10. Sleduj s mámou módu a bav se s ní o tom, co by ti slušelo a co už ne. A vůbec se neboj sem tam jí poradit, kdyby byla mimo mísu.

11. Kamarádů si važ, těch dobrých, spolehlivých a dlouholetých. A dávej jim to najevo.

12. Lidí, kteří berou, a nedávají, se zbav. Nemarni s nimi čas (a to, i když jsou sexy, mají uhrančivý pohled a úsměv, ze kterého se ti podlamují kolena, s těmi se vyfoť, pac a pusu, a pošli je dál do oběhu:-D)

13. Sni! Nemusíš se vždycky držet při zemi, neboj se sem tam vzlétnout do oblak. A kdybys tam poletovala moc dlouho, tak tě něžně sneseme dolů:-D

14. Řiď! Neboj se toho, dá ti to taky trochu křídla a nezávislost. Ženská rozhodně patří za volant!

15. Nikdy nezapomeň, že máma s tátou tady jsou pro tebe, ať se děje, co se děje. Možná tě ne vždycky bereme smrtelně vážně a někdy máš pocit, že jsme trapný a nechápeme mladé lidi (věř mi, tohle všechno jsem já tvrdila o tvé babi a dědovi, ale my jsme jiní!:-D), ale jsi naše nejvíc!

 

Ale stejně si to udělej tak, jak sama chceš:-D