Mama-live
BOTANICKÁ ZAHRADA, DÝŇOVÉ BARU OUTFITY A JEŠTĚ “MAMA TÉMA”
Pražská Botanická zahrada je jedno z našich oblíbených výletních míst (psala jsem ZDE). Je čím dál hezčí a "baby i kočárek friendly". Na jaře kvete a na podzim hraje barvami, to tam chodím nejraději. A na podzim o dýni víc :-D Ano, hlavně kvůli pravidelné výstavě dýní (více ZDE). Dýně všech typů, tvarů a barev. Letos doplněné o recepty z dýní, básničky a pohádky pro děti, ve stánku o víkendu v nabídce dýňová polévka.

  _DSC_5057

Honzíkovi bylo devět dní, když jsme se tam letos vydali. Byl sváteční den, sluníčko svítilo už od rána (což mi dost vadilo kvůli fotkám :-D). Dali jsme si slib, že i ve čtyřech budeme aktivní a hned první výlet nás prostě nadchnul, jak nám bylo všem dobře. Mimí-pán je zatím bájo parťák na cesty a výlety - spí a spí :) Udělali jsme si piknik - jsou tam dřevěná plážová lehátka, půjčili jsme si ve stánku deku a koupili kávu. Barunka nám nosila kytičky a pojídala linecké.

_DSC_5028

Pak jsme si prohlíželi dýně (trochu těžké bylo vysvětlit slečince, že přeškrtnutá ruka na cedulce znamená Nesahat a Nesahej jen jednou, ale raději oběma pracičkami), četli si básničky. Od dýní jsme se vydali směrem k severnímu vchodu, prošli kolem houpacích sítí (já neriskuji, že ulehnu a budu dřít zadkem) a na vyhlídce u kovových "cosi" - "koňo-lamo-žirafo-velbloudo" jsem se dokonce odhodlala miminko nakrmit. Dělala jsem to až tak tajně, že si starší pár ani nevšiml, sedli si mi skoro na klín a jali se svačit a kochat výhledem. Ten je tam opravdu krásný, je vidět půl Prahy. Já se ale bála, že jim nabídnu k výhledu i další "krásy" :-D A v čem že to tam Barunka poletovala? Typ outfitu, který je pohodlný a Baru nijak neomezuje a zároveň mi přijde šmrncovní.  Bylo typické teplé slunné babí léto, tak jsem vrstvila. A využila jsem podzimní novinky v Barunčině šatníku. K boyfriend plísňovým džínám z Reserved jsem zvolila starorůžovou tričko-halenku a šedý svetřík z H&M, přidala jsem primarkovskou vestičku chlupatku (o té jsem už psala ZDE). Velkou radost mám ze starorůžové čepice homelessky z Lindexu, která nápisem dost jasně říká, jaká je nositelka - prostě divoch. Botky jsou celoročky značky Fare - česká botky, které Baru kupujeme nejčastěji, jsou kvalitní a perfektně jí sedí. A navíc mi jejich cena připadá ještě jakž takž rozumná (=nepřesahuje tisíc). _DSC_5033  _DSC_5138  _DSC_5111 Do Botanické jsme se vydali i s kamarády, Kiki a Bibim, jen o pár dní později - bylo pod mrakem a celkem chladno, den předtím pršelo. Vždycky když zadoufám, že Baru nespadne a neumaže se, můžu si být jistá, že se vyválí v první kaluži. Ale já to riskla a dala jí růžové džíny z H&M. Tak dlouho se ometala okolo kočárku, až nohavicí vycídila kola do čista a byla jako čuně :-D A protože je sice malá, ale už ženská, dělá vždycky aspoň deset věcí najednou - nikdy kupříkladu nekouká tím směrem, kudy běží, je to drbna a s otevřenou pusu sleduje vše kolem...tudíž pořád o něco zakopává. A tak se pak i krásně vyválela v bahně a ztrestala šedou bundičku s kožíškem z Nextu. Jediné, co nezmazala byla sada "tunel a čepka" z H&M :-D _DSC_5835  _DSC_5838  _DSC_5873  S kamarády jsme si užívali výhled na vinici a opět jsem tam zvládla Honzíka nakrmit. Pro někoho možná "nosoprstovka", ale pro mě jsou to malá vítězství, potvrzení, že nebudu omezená, že můžeme kamkoli a o jídlo se postarám, že nemusím jak u Barunky vše měřit kojením. Druhá věc je, že je mi to nepříjemné. Ač v současnosti hlavní a jediný zdroj potravy našeho mimi-pána, pořád jsou to prsa. Dělám, co můžu, aby nebylo nic vidět, ale v křeči jsem a budu. A co vy? Máte rádi dýně? Chodíte do botanických zahrad? Jakou doporučíte?  Líbí se vám Barunčin podzimní styl?  A co kojení venku?