Mama-live
NÁDOBÍ SE (BOHUŽEL) SAMO NEUMYJE
Kromě žehličky na vlasy považuji za jeden z nejgeniálnějších vynálezů myčku na nádobí. Co jsem doma s dětmi, zapínáme ji snad každý den. Máme takový "rituál" - já nádobí v průběhu dne do myčky skládám (podle nejlepšího vědomí a svědomí) a pak přijde Honza, celé to přerovná a zapne. Asi čeká, že pak nastuduji jeho postupy a příště se polepším, ale já mám tenhle náš rituál ráda, prostě dáváme myčku mýt společně :-D Na mytí v myčce používáme kapsle a sůl. Dostali jsme možnost vyzkoušet novinku, limitovanou edici kapslí, čistič myčky a vůni do myčky, vše od značky Somat.

_DSC_9547

Kupujeme značkové kapsle, které se vybalují z obalu a mají uprostřed "puntík". Nedáváme do myčky nádobí s kusy jídla, ale taky ho rozhodně nepředmýváme. Vždy si se vším poradila a nikdy jsem nemusela leštit nebo něco přemývat. Teď jsme vyzkoušeli novinku od Somatu - Somat Gold limitovaná edice. Je to naprosto stejný typ tablet a musím říct, že jsme spokojení. Prostě nádobí umyje a umyje ho perfektně. Co čekat od dobré tablety víc? Já jsem moc spokojená. Menší výtku mám k balení a provedení tablety. Jsem zvyklá tabletu vybalit z obalu a vložit do místa pro tablety. Ale znamená to, že si následně vždy umyji ruce, protože jsem prostě sahala na mycí prostředek. Od novinky typu Gold bych čekala, že se nebude muset vybalovat, ale prostě bude mít "vstřebávací obal". Druhá výtka je k barevně odlišenému "puntíku" - u každé druhé tablety mi vypadne. _DSC_8756 _DSC_8754 Somat Čistič myčky s funkcí 3x Clean Action mě moc mile překvapil. Nevěděla jsem co čekat, ale myčka se leskne a voní. A už jen proto, že u nás myčka opravdu jede každý den, ráda jí sem tam tuhle očistu dopřeji, aby nám ještě nějaký ten pátek vydržela. Somat vyrábí i vůni do myčky a to mě tedy nadchlo. Za mě největší pecka s okamžitým účinkem. Vůně se zavěsí na horní patro a myčka opravdu pěkně a svěže voní. Ano, občas se stalo, že jsme myčku zapnuli až za dva dny, a víme, jak může špinavé nádobí "nevonět". Skoro jsem si říkala, že se podívám i po voňavých pytlích na odpadky.

_DSC_8586

V myčce myjeme téměř všechno nádobí, ale zapečené pekáče jsou moc velké a ty myjeme ručně. Vyzkoušeli jsme i novinky od Pur. Jeden je nádherně jemně po kokosu vonící Pur Gold Care. Nazýván "zlatým standardem" dělá, myslím, čest svému jménu. Ač kokos nemusím, mytí mi vonělo a výsledek byl velmi uspokojivý. Na připečené kousky jsem musela trochu přitlačit (ty ale neslibuje umýt letmým dotykem), mastnota zmizela snad sama od sebe. Nemyji nádobí v ruce příliš často, tak až tolik neřeším pokožku rukou, ale fakt, že je tento Pur dermatologicky testován a jemný k rukám, je pro mě příjemný benefit. _DSC_8706 _DSC_8714 _DSC_9541 Druhým Purem je Pur Power s vůní "levandule a bílý ocet". Poradí si i s náročnějším mytím, to zcela určitě. Ale u mě bohužel úplně neuspěl, ta vůně mi nesedla. Levandulové aroma je na mě moc silné, nemůžu si pálit levandulové svíčky, spát na levandulovém polštářku a levandulová pole nejsou to, co mě na Francii láká. Ale často v okolí pozoruji, že jsem spíš výjimka a věřím, že právě levandule bude pro spoustu lidí tím motivujícím faktorem. Tento Pur bych tedy já osobně nekoupila, ale v nabídce jsou další vůně - citron, grapefruit a třešeň, jablko. A zde bych si tedy vybrala určitě.

_DSC_9539

Používáte některé z těchto myčů a čističů? Zaujal vás některý? Mě nejvíc oslovil čistič myčky a vůně do myčky.