Mama-live
JAK TO VIDÍM SE SENCOR PASTELS…

... barevně (#vidimetobarevne) a pozitivně. Vyzkoušela jsem robota Sencor Pastels v profi kuchyni s top cukrářkou po boku, vyzkoušela jsem jej ve své kuchyni (konkrétně Sencor STM 41 GR).

K nám do kuchyně jsem pozvala mentolka, tedy Sencor Pastels v mátové barvě

Nejdřív jsem zvolila osvědčený recept na naši oblíbenou tvarohovou mramorovou bábovku podle Apetitu (ZDE), kterou s drobnými úpravami peču často a jako tutovku. 

Jak to dopadlo? Pekli jsme ve třech, Honzík nám to dozoroval. Bábovka byla naprosto božská. S čistým svědomím říkám, že takto se mi ještě nepovedla. A přisuzuji to tomu, že dosud jsem těsto míchala já ručně, ale teď si to vzal do parády mentolek od Sencoru. 

koláže 201639

Jedna zkouška mi nestačila, chtěla jsem mentolka poznat ještě lépe. A protože jsme milovníci hamburgerů, rozhodli jsme se, že domácí burger uděláme opravdu tak domácí, jak jen to jde. Vždy jsme si maso kupovali již namleté a pochutnávali si, ale co to vzít do vlastních rukou hned od začátku? Ne, neporazili jsme v garáži stračenu :-D Ale koupila jsem vyzrálé hovězí a jali jsme se mlít. 

Honza začíná být odborník na domácí "hrany" - rozhodli jsme se pro burgery ve verzi "naked" - zatím se stále vyhýbám pečivu. A kdo by jedl housku, když může mít domácí hranolky :-D Jenže Honza je sice pečlivý a precizní, ale není silný v časových odhadech - prostě si myslel, že mletí masa zabere mentolkovi nějaký čas. Skoro kilo masa bylo namleto během minuty (a to jsem ještě občas volala "stoooop, nestíhám fotit" :-D). My pak s Barunkou uplácaly z masa (přidala jsem jen trochu soli a pepře) placky a čekalo se půl hodiny na hranolky. No nic :-D

Příště musíme udělat placky tenčí a smažit pozvolněji (protože jsme chtěli už jíst, maso jsme rozkrojili, jinak bychom dali dopéct do trouby). Ale ač miluji hamburgery z Hard Rock Café, tak ty naše jsou lepší, sorry :-D 

koláže 201640

Jak jej hodnotíme? 

Je to doplněk, šperk. Prostě krásně vypadá

Je to šikula, nejen hezká tvářička. Planetární systém hnětení, míchání a šlehání zaručuje bezezbytkové a dokonalé promíchání obsahu mísy. A zároveň se neuvěřitelně snadno ovládá a následně udržuje, myje apod.

Je to kvalita. Celokovové jádro včetně převodů, velmi tichý motor. Díky tomu je bohužel i velmi těžký.

Hodně nabízí. Těsto udělá, maso pomele, uzenářské výrobky naplní, nakrájí, nastrouhá. A dokoupit se dá i výrobník těstovin, odšťavňovač opatřený šnekovým lisem nebo výrobník cukroví.

 

No a kdo mě bedlivě sleduje a čte, tak ví, že poprvé jsem se Sencor potkala v prosinci. To jsem pekla dobroty s Ivetou Fabešovou a blogerkami v cukrárně IF 2. Bylo to krásné a milé setkání, ze kterého jsem si odnesla věnečky a makronky. 

koláže 201641

Recept na věnečky jsem slíbila, ale sama jsem je nedělala (zatím):

Těsto: 250 g vody, 125 g másla, 200 g hladké mouky špetka soli, 300 g vajec (cca 5 ks)

Krém: 300 g mléka, 150 g žloutků, 90 g cukru, 45 g pudinku, 40 g másla, 1 vanilkový lusk

V hrnci zahřejeme vodu a rozpustíme máslo, přivedeme k bodu varu, rychle vmícháme mouku, až se nám vytvoří hladké těsto, které se nelepí na stěny hrnce a odstavíme. Necháme zchladnout. Těsto přendáme do robotu, přidáme špetku soli, vejce a zpracujeme hladké těsto. Pomocí cukrářského sáčku stříkáme věnečky na plech vyložený pečicím papírem. Lehce pokropíme a pečeme ve vyhřáté troubě při 180 °C dozlatova. Připravte si krém. Mléko se semínky z lusku přivedeme k varu. Žloutky, cukr a pudink smícháme v míse. Zalijeme horkým mlékem a promícháme. Vše vrátíme do hrnce a uvaříme do zhoustnutí. Poté do krému vmícháme máslo. Necháme úplně vychladnout. Věnečky rozřízneme, vrchní část namáčíme do fondánu. Spodní část naplníme krémem a přiklopíme vrchní částí.