Mama-live
HLAVA, RAMENA, KOLENA, PALCE…VAGINA!

Kdyby se mě někdo zeptal, co bychom našim dětem chtěli dát do vínku, co jim vštípit, jak je chceme vychovat a co je chceme naučit...byl by odpovědí velmi dlouhý seznam. O tom, jací jsme rodiče, vám napíšu třeba někdy...

Ale nedávno jsem byla na hrozně zajímavé akci. Si tak jdu blogersky poklábosit a zjistit novinky a je z toho přednáško/seminář/povídání s hlavním tématem: Jak říkáte své vagíně? 

koláže 201657

Byly jsme tam až na pana fotografa samé ženy, nebylo proč se stydět a přesto jsem se trochu červenala, i když jsem ta pojmenování psala na papír. Ano, je jich vícero, velmi záleží, s kým si o "ní" povídám, to dá rozum. Jak "ji" nazýváme s Barunkou? Oukej, já to dám i na blog - "pipinka".

A bylo vidět, že v tom studu a nejistotě nejsem sama. A když nám pak pustili video (klik), kdy byla při individuálních rozhovorech tato otázka položena ženám různého věku v různých zemích, bylo vidět, že komfortně se necítila ani jedna. Jako upřímně, takových rozhovorů jsem vedla možná stovky a kdybych se měla respondentek ptát na jejich soukromé pojmenování vagíny, jdu před každým rozhovorem na panáka.

Snímek obrazovky (73)

Čím to je? Proč je "to" pro nás skoro tabu? Můžeme si stokrát říct, že vlastně není důvod o "ní" mluvit, mlžit a smát se, jak je to trapný dotaz. Ale prostě s "ní" problém trochu máme. Minimálně v porovnání s pány, jak se ukazuje v druhé části videa :-D

Ne, nevedu pravidelné vagina monology, je to pro mě oblast, kde nejsem silná v kramflecích (možná i díky tomu, že vím, jak je to téma nepříjemné pro ostatní, nevím). Ale velmi, opravdu velmi ráda bych toto nepředala Barborce. 

Moc si přeji, aby z naší dcery vyrostla chytrá mladá žena se zdravým sebevědomím, která je sama sebou, má svůj názor, má ráda své tělo a nebojí se mluvit o žádné z jeho částí. 

Já tedy tleskám značce Idelyn® Beliema, která se rozhodla vaginu odtabuizovat :-D Prvním krokem je najít co nejlepší označení pro ni. Slovo, které bude pozitivní, nebude znít hanlivě, ani příliš medicínsky, ale ani dětinsky. A vy můžete přispět a zúčastnit se ankety #FindTheName ZDE. Velmi doufám, že název, který dnes večer okupuje první příčku, je jen recese :-(

Mně se kampaň, jejímž cílem je, aby ženská intimita nebyla téma, při kterém se šeptá, drmolí a rudne, moc líbí! Protože, jak se píše v článku na webu ŽENA-IN (ZDE), "závisí na tom naše zdraví i život".