Mama-live
DĚLÁM SI TO DOMA (SAMA) III.

Dnes zaměřeno na ruce. Na moje ruce, které jsou suché, popraskané a tak nějak celkově nevzhledné. A to téměř odjakživa, nebo kam má paměť sahá :-D

_DSC_6328

Pamatuji se, jak jsme jeli s našima na hory, byla jsem ještě na základce. A zapomněla jsem si zabalit krém na ruce. Horší už mohlo být jen odjet bez jeleního loje. Táta chodil obden do městečka na nákup a mohly jsme si se ségrou něco přát. Fidorky? Poličan? Bravíčko? Nene, vážení, krém! Měli jeden jedinej, ale já bych nepřežila. 

Jsou období, kdy mám ruce celkem "stabilizované", a jsou období, kdy mám ruce hrubé, vysušené. Vyzkoušela jsem na ně kde co, poznám s prvním namazáním, jestli má cenu krému dát šanci nebo jsou to vyhozené peníze. 

_DSC_6190

Na běžně namáhané ruce v podstatě není problém sehnat dobrý krém. Ale pojďme si to říct na rovinu - nemládnu, tělo se srovnává s druhým těhotenstvím, porodem a je krapítek unavené z těch dvou rarachů, pak je taky zima a tak. Sečteno podtrženo, moje běžně suchá kůže mi ukázala, že ještě má kam schnout :-D Takže jsem hledala a hledala.

Proč mi na tom tak záleží? Protože jsou podle mě ruce jedna z vizitek. Upravené vlasy, pěkné pěstěné ruce, čisté boty...je toho víc, ale rukou si opravdu všímám. Nechci kudrnaté vlasy, nechci měřit o deset centimetrů méně nebo mít jinou barvu očí, jsem se sebou srovnaná :-D Ale ruce bych chtěla hezčí. 

_DSC_6172

Teď mě zaujalo kombo "zimní krém na ruce a výživná maska na ruce" od Siberica (ZDE a ZDE), kterou prodávají v Bráně k dětem. Ruská společnost Natura Siberica existuje skoro 20 let a nabízí přírodní kosmetiku, která je založená na unikátní síle sibiřských bylin. Obrovský potenciál těchto přísad spočívá v jejich síle, kterou si vytvořily kvůli neustálé nutnosti bojovat o svůj život v drsných klimatických podmínkách Sibiře... Taky úplně cítíte, jak musí být ty rostliny odolné a plné síly??

Je to něco úplně jiného než krémy, co jsem používala doteď, hodně přírodní, bylinné. Krém i maska jsou pro mě velmi moderní svým vysokým obsahem rostlinných složek a zároveň tím, že jsou hypoalergenní, bez parabenů, SLS, syntetických vůní a barviv. Masku na ruce jsem použila poprvé a pokyn "po pěti minutách vrstvu smyjte" mě pobavil, mně se to do pár vteřin vsáklo a nebylo co řešit :-D

_DSC_6192

Krémem se mažu dvakrát denně, není příliš mastný, je tak akorát. Masku si dávám dvakrát týdně vždy večer. A určitě nechávám působit déle než doporučených 5-10 minut.

Po dvou týdnech jsem viděla, že se ruce lepší, že už je neschovávám do rukávů.

Nemám ještě vyhráno, ale tohle je dobrá cesta. A láká mě omlazující liftingový krém od Sibericy (ZDE). Dopřát rukám ještě jednou pubertu, proč ne :-D