Mama-live
DĚLÁM SI TO DOMA (SAMA) II.

Jsem máma dvou dětí , z nichž jedno nedá jinak, než že má co dvě hodiny hlad a já bych měla být k dispozici (Jeníku, co si tak dát víc a vydržet hodiny tři????). Pokud to tedy není nutné (tedy lákavé nebo opravdu nezbytné), od Honzíka se zatím na delší dobu nevzdaluji.

Kam patří pedikúra? Mně přijde lákavá i nezbytná, ale problém je, že jsem vlastně ani v Praze nenarazila na dobrou pedikérku, která nemá volno až za tři měsíce nebo si neřekne o pětistovku. Ano, tušíte správně, je tu pokračování mých domácích a "o sebe pečujících" článků. Zaměřeno na nožky.

_DSC_1446

Když mi ale moje sestřenka svěřila, že k Vánocům dostane Scholl pilník na paty, zbystřila jsem. Obecně jsem k domácí pedikúře spíše skeptická. Vyzkoušela jsem v průběhu let různá pedikérní udělátka z drogerie, ale výsledek byl "nohy stejné jako předtím a k tomu naštvaná Katy". Ale Terka je znalec a Scholl dobrá značka. Proč to nezkusit.

Tak jsem to zkusila a jsem zachráněná. Protože to funguje. Netrvá to dlouho, je to příjemné a výsledek je velmi uspokojivý. Nedokážu odhadnout, jak dlouho mívám hladké nohy po kvalitní a pečlivé profi pedikúře, ale tady je výhoda, že můžu kdykoli celou proceduru zopakovat.

_DSC_1436

_DSC_1442

Scholl pilník je silná (velkou výhodou je, že růžová :-D) vidlice a na tu se nasadí váleček pilníkový (hlavice s diamantovými krystalky), otočí se hlavicí, váleček začne rychle rotovat a tím jemně, ale silně oškrabávat/brousit paty.

_DSC_1447

_DSC_1443

Já měla po pár minutách nohy znatelně hladší, zmizela zrohovatělá kůže i praskliny. Na noc jsem si nohy namazala Infadolanem (vazelína, kterou koupíte v lékárně) a ráno jsem měla jemné nohy! Opakovala jsem po 14 dnech. 

Jak to máte vy? Jste samy sobě lazebnicemi nebo se snažíte vyšetřit si čas na návštěvu salón(ů)? Rozhodně ode mě nečekejte DIY - Zaměřeno na vlasy, kadeřnici navštěvuji s železnou pravidelností, to si vždy nějak zařídím (s Jeníkem na klíně, véééélký relax :-D)

Teď řeším ruce, ani ne tak manikúru, ale mám odjakživa suchou kůži na rukách a mažu. Teď je to znásobené kombinací "tělo vyčerpané po druhém porodu + zima", takže testuji různé krémy na ruce. Až budu mít favorita, dám vám tipy!