Mama-live
MÁMO, SNÍH, SNÍŽEK!

O tom, že venku nasněžilo a ne málo, se v posledních dnech napsalo na sociálních sítích vícero příspěvků. A že z toho děti mají radost a my dospělí vlastně taky, pokud nesedíme za volantem nebo se nepotácíme na jehlách namrzlým a zasněženým centrem :-D, to bylo již taky řečeno. A nebudu vás podceňovat, všimli jste si toho sami i bez všech sítí :-D

_DSC_4024

Já si to fakt užívám, brejle zasněžený, věci v tašce mokrý, protože Obag rozhodně není taška do mokra :-D, na nohách naimpregnovaný (kecám, impregnovaly se někdy v roce 2007, kdy se mnou jely do Finska a to se asi už nepočítá) pohory a na sobě věci na hory. Ale tohle je zima mýho gusta, tuhle já můžu! A Barča taky.


InstagramCapture_0a163951-cfe1-4794-acf4-50a0db8c70e4

Jako řeknu vám, mimino je nudný - Vánoce ho neberou, sníh ho nechává totálně chladným (i když naprdnout se při oblékání šesté vrstvy teplého oblečení umí, to zas von jó :-D)

_DSC_4114

Baru hned ráno vytahuje žaluzie, aby zjistila, jestli sníh nezmizel. Pobíhá v závějích a strašně šťastně se směje. A pak chce, abych ji koulovala. Jenže já mám tenký rukavice, tak kopnu do závěje a ohodím ji sněhem od hlavy k patě... Ups :-D 

_DSC_3987

A když tu máme babi, vytáhneme boby. Takže jedna z nás veze kočár, druhá Barču na bobech. A v babičce se taky probudí malý poťouchlík, chvilku Barunkou smýká a pak ji překlopí. Já se válím smíchy a lituju, že foťák není nachystán. 

_DSC_4018

Víte, v čem se liší Barunka ve sněhu loni a letos? Kdybych ji loni ohodila sněhem, řvala by. Letos se zasmála a vrhla se s koulí v ruce na mě. Loni jsme ji překlopili taky, že jako bude sranda...řvala a dost dlouho nám to vyčítala - nechápala :-D Letos se zasmála a upozornila babičku, že by ráda pro příště byla upozorněna předem :-D

_DSC_4014

Pořád teda na bobech z kopce nechce jezdit sama, ale to kvituji s povděkem. Kopec končí rybníkem... Naopak děti hazardující osaměle na bobech komentuje výkřikem "Blázeň!" :-D Loni bobování vypadalo tak, že určovala, kdo z nás dospělých se sveze. Ona se do toho nehrnula. A letošní Barča je až takovej pohodář, že mi na kopci, kde jsme ji loni nechali (nechtíc!!!!!) najet na sloup, ani jednou tu nešťastnou nehodu nepřipomněla - a že Baru má pamatováka a ráda vyzdvihne jak své hrdinství, tak to, že prožívala trápení! 

_DSC_3978

_DSC_3976

V kombinéze je to takový batole. To by mi až tak nevadilo, ale když si to batole vzpomene, že chce čůrat, máme problém. Naposledy si načůrala do kapuce. 

_DSC_3998

Do školky jsem Baru vybavila zatepleným kompletem - bundička na pětileté holčičky, oteplené džíny a pod tím oteplené elasťáky. Kdyby šli ven, ať ji tety nervou do kombinézy. A Barča se nijak nevyžívá ve válení, spíš poklusává, takže vím, že nebude promáchaná. 

_DSC_4016

_DSC_4028

S výběrem bot jsem letos fakt spokojená (ano, pochválit se umím :-D). Jsou to Coqui (měli jsme od této značky botky i v létě) - po minulé zkušenosti jsem vzala o jednu dvojvelikost větší - bála jsem se, aby se Barunčin vyšší nárt vešel. Nožky má vždycky teplé, boty se dají dobře utáhnout, tak jí tam neleze sníh. Jsou až do - 50 °C, prodyšné a zároveň odolné vůči vodě i větru. Vzhledem k tomu, že v nich Barča běhá závějí, tak jsou evidentně i pohodlné a sedí. A dobře se obouvají - v zimě to oceňuji o to spíš, že v kočárku už netrpělivě pořvává nabalený Jeník a já nemám sekundy navíc.

_DSC_3975

_DSC_3992

_DSC_3963