Mama-live
UŽ TO S NÁMI TÁHNE ČTYŘI MĚSÍCE

Je to tak, mimi-pán Jeník dnes slaví. 4 MĚSÍCE! ♥

_DSC_4409

Čtyři měsíce, plně kojený, neustále ruce vražené v puse, kde hledá chrup, nesměje se za každou cenu, spíš se rozvážně a spokojeně rozhlíží a když se malinko posnažíte, věnuje vám nakonec ten nejkrásnější úsměv a rozzářená očka.

_DSC_4375

Je imrvére bez fusekle a Baru to komentuje "áááá, mladej pán zase ztratil ponožku!". 

_DSC_1603

Je to pohodář, který se umí ozvat, ale nedělá to často. Je jiný než Barborka, přesto mají milion rysů společných. Není tak urvaný z lidí a zároveň není takový "rodičánek" - včera jsem odběhla na krátký nákup a zůstal chvíli jen s Barunkou a chůvou - pohodáááááá :-D Je to takovej děda lebeda. S mamkou jsme se smály, že je to "šoumen a bavič" - jako upřímně je mu fuk, jestli se lidi v jeho společnosti baví, v tomhle je celej jeho táta (Barča je jak já, vede small talky i s panenkami, aby řeč nestála). 

_DSC_2926

_DSC_0680

Vůbec mu nevadí být chvíli sám na hrací dece, zkoumá si hračky, žere ruce a je rád, že má klid. A když u toho vidí na lustr a může s ním probrat život, tím lépe (já to asi nechápu, ale i u Barunky byla lampa ve chvílích nejhorších spása).

_DSC_4414

Rozhodně se nenasírá zbytečně, neřve u oblékání (prostě není trouba, chápe, že jít nahatej do kočáru, je blbý!), neřve, když mu Barča ten den už po sté třese rukou, ožužlává ho a jinak ho opruzuje. Neřve, když chystám koupel já a vždycky mu ji udělám moc teplou - jen sykne a hodí výraz "Mami, ty se to nikdy nenaučíš, ale rád tě mám i tak!" a dokonce neřve ani při odsávání nosíku - to na nás řve Barborka, brání ho jako správná velká ségra.

_DSC_1735

Kdy teda řve? Když nejsem přesně po dvou hodinách nachystaná podat mu potravu (my fakt máme děti s budíkem v těle). Řve, když je těsně před usnutím a neví si sám se sebou rady (to mu pak promlouvám do duše, protože ho chovám v náručí a přijde mi to vůči mně nefér).

Roste jak z ...mléka. Ve svých čtyřech měsících se loučí s velikostí 62 a jedeme 68. Ač se to nejdřív nezdálo, i tenhle malej pán má hlavu velikosti meruny, čepice pro roční děti mu dost dobře sedí. 

Spokojeně se popásá na bříšku, když je překlopen a když se mu to přestane líbit, svalí se na záda :-D Pořád žvatlá (Baru teď nezavře pusu, ale jako mimino mlčela - znamená to, že bude Honzík ještě větší Pepin než jeho sestřička???!!!).

Já jako double mama taky prošla vývojem, učím se klidu. Učím se eliminovat zbytečné a čas žeroucí činnosti, dělat jen to, co je třeba a co mě těší. Jsem na cestě, nejsem v cíli, ale to půjde. Nebudu den, kdy je Barborka ve školce, vnímat jako den, kdy toho hodně stihnu. Nestihnu totiž nic, protože Honzík má jiný názor :-D A ono se to nepo.... Miminku se nedaří spát v postýlce? Tak prostě půjdeme na procházku. Je zdravej, hodnej a spokojenej a o tom to je!

_DSC_8357

No a i když jsem z toho byla zpočátku otrávená, teď si děsně užívám jeho malý šatníček. Když jsem se začínala v oddělení s dětskou módou dívat po modelech pro mladé pány, bylo mi trochu smutno. Nejen že je toho oblečení mnohem méně, ale tak nějak bez nápadu a šmrncu. Hodně modré, sem tam pro zpestření oranžová a zelená. Ale nevzdala jsem se a myslím, že náš Jeník má docela pestrobarevné outfity :-D  A třeba hnědá mu vyloženě sluší. 

_DSC_0903

_DSC_2832

_DSC_9770

_DSC_7698

_DSC_9895

_DSC_9433

_DSC_2628