Mama-live
INSPIRO MAMA: DITA, MAKE-UP ARTIST

Ráda bych vám dnes představila další z inspirativních dam z mého okolí. Make-up artist Dita Genin. Ale co představila, o Ditě už jsem vám psala a ne jednou. Dělá ženy krásnější.

Dita je moje skvělá kamarádka a máma dvou úžasných blonďáčků. A má styl, neuvěřitelný!

12247810_10153621207024333_5062679976693977048_o

Poznaly jsme se přes sociální síť, kdy mi ona okomentovala rtěnku, já jí její designově dokonalé bydlení, zjistily jsme, že si rozumíme, že máme hodně společného, slovo dalo slovo a už to spolu "táhneme" víc jak dva roky :-D Pamatuji, jak jsem jela na naše první setkání, bloudila jsem, přijela pozdě, Ditě se mezitím rozbil telefon :) Ale nakonec jsme se tomu zasmály (ona se tahle blondýnka směje téměř pořád, je prostě neuvěřitelně pozitivní). 

Mám ráda krásky, co mě inspirují a motivují. Dita? Celý den v jednom kole, ale nikdy ji neuvidíte bez dokonalého líčení a jinak než šmrncovně oblečenou. Vážím si jí jako kamarádky, mámy, ženské, která ctí a miluje svoji rodinu. A líbí se mi, že si umí plnit sny! Jeden zrovna nedávno - stala se profesionální vizážistkou (více ZDE na Ditině profesním FB). 
Já sama jsem se od Dity nechala nalíčit na naše nedávné newborn focení a nadšená jsem byla nejen já, ale i fotografka Lucka - profi make-up jí ušetřil dost práce s retuší. Dita byla i jednou z cen v narozeninové soutěži - vyhrála ji maminka Lucka, kterou nalíčila, poradila jí pár triků a nakonec zkusily i trochu extravagance. A Dita mě líčila i na akci, kde se představovala izraelská kosmetická značka GA-DE. 
Položila jsem Ditě pár otázek, tak přeji příjemné čtení!
12339258_1673884039559889_4936032087528766446_o (1)
 
12194694_1112469778798005_7099080756600931983_o

Jakou cestu jsi musela ujít a co jsi se musela naučit, aby ses stala make-up artist pro značku Lancome? Jak tvoje práce vypadá, co tě na ní baví?

Líčení a kosmetika se staly mou vášní už dlouho před tím, než jsem měla děti. Jen jsem ji po dobu rodičovské dovolené, co jsem byla doma s dětmi, nechala odpočívat. Tahle moje velká záliba po čase ožila a já se rozhodla se jí začít věnovat profesionálně. Dovzdělala jsem se v oboru, jsem absolventkou MUIP, kde jsem byla velmi spokojená a stále mám ambice na sobě pracovat. Šla jsem si za svým snem, který se mi nedávno splnil :-D

Mojí prací je dělat ženy krásnější. Pomocí pár líčidel a triků podtrhnout jejich vlastní přirozenou krásu. Když se žena cítí krásně, vyzařuje pozitivní energii i na okolí a to ovlivňuje spoustu dalších věcí. Baví mě celý tento proces, kdy za mnou přijde žena, často nejistá, tápající v nepřeberném množství kosmetických produktů. Neví, jak se rychle upravit na běžný den nebo na večerní akci, a odchází spokojená, sebevědomá žena s úsměvem na tváři.

Jsi vždy perfektně upravená, nalíčená. Jaká je tvoje každodenní rutina, kolik času ti ráno zabere líčení a česání? Kdybys měla možnost upravit se jen v pěti krocích, co jsou pro tebe ty "basics"?

Kačenko, moc děkuji za pochvalu :-D Vždy to není perfektní, ale je pár věcí, na kterých bazíruji. Tou základní je péče o pleť. Na té vše stojí a padá. Když je krásná a pěstěná pleť, stačí nám minimum líčidel. Důkladné čištění pleti večer a ráno je nutností, stejně jako následná hydratace a výživa. Má každodenní rutina je velmi rychlá a zabere jen pár minut. Škola mých dětí nezačne později jen proto, že maminka si ráno dělala složitý make-up ;-) 

1. hydratace pleti a očního okolí (bez tohoto kroku si opravdu neumím představit svůj den a líčení vůbec)

2. sjednotit tón pleti pomocí make-upu nebo BB krému

3. použit tvářenku, která vytvoří dojem, že jsem se vyspala do růžova :-D

4. řasenka – must have!

5. rtěnka – druhé must have!

12671949_1703877676523529_7978494427886090080_o

12087181_1669905186587445_2491733045267969169_o

Proč je podle tebe líčení a vůbec celková upravenost důležitá?

Myslím, že to jak vypadáme a jak se cítíme, ovlivňuje naše chování a vystupování na veřejnosti. Pokud je žena upravená a cití se dobře, určitě působí sebejistěji než žena, která o sebe nedbá. Upravená žena zaujme na první pohled, který je mnohdy důležitý. Navíc každou ženu potěší, když ji někdo pochválí, že jí to sluší. A teď nemám na mysli, že na sebe musíme dávat kila make-upu. O tom to není. Stačí málo a rozdíl je vidět ihned.

Proč by se podle tebe měly líčit i maminky, které jsou "jen" doma s dětmi?

Jednoduše, aby se cítily hezky. Jak samy před sebou, tak i před svým partnerem. Být doma s dětmi často svádí upadnout do stereotypu. Slýchávám věty typu “…vždyť jdu jen s dětmi na písek nebo nakoupit, proč bych se kvůli tomu měla malovat?” Protože cítit se skvěle opravdu stojí za to :-D Všichni známe tu situaci, kdy vyběhneme pro něco do obchodu, nemáme umyté vlasy, nestihly jsme se namalovat, nejradši bychom byly neviditelné a jako na potvoru potkáme někoho známého. To prostě funguje! Ošíváme se, nejsme ve své kůži a nadáváme si, že aspoň tu řasenku na oko jsme mohly hodit. V opačném případě, kdy si najdeme doma 10 min a upravíme se, je dost možné, že se nám od náhodného setkání dostane pochvaly, jak nám to sluší, i když máme malé děti :-D A to potěší! Může nám to zlepšit náladu na celý den. Nevinná malá pochvala a usmíváme se, všechno je hned hezčí a přitom stačí tak málo…vyšetřit si pár minut na sebe. Vím, že to jde. Mám kolem sebe spoustu chic kamarádek, maminek malých dětí, které zvládají výchovu dětí, péči o domácnost, jsou aktivní a ještě jim to moc sluší. Ty jsi, Katy, jedna z nich :-D

(Pozn. Mama LIVE: Mama LIVE se culí jak debžonek a děkuje :-D)

12239272_1673884199559873_2040224848020766547_o

Jak by měla vypadat každodenní péče o pleť, každodenní make-up?

To už jsem víceméně popsala v jednom z bodů výše. Nejdůležitější je pleť večer odlíčit (i v případě, že jsme se ten den nelíčily), ráno na čištění pleti také nezapomínat. Použití krému na den, na noc a očního krému je základ.

Každá žena by ve své kosmetické taštičce měla mít pro každodenní make-up těchto pár produktů:

BB krém nebo make-up, Korektor, Transparentní pudr, Tvářenku, Řasenku, Konturovací tužku na oči, Oční stíny v neutrální barvě, Rtěnku-

Náročnější žena může přidat rozjasňovač a bronzer…ty tvoří tu závěrečnou třešinku na dortu :-D

Máš nějaké triky a tipy, jak ze sebe rychle udělat hezčího člověka?

Určitě sjednotit pleť a upravit si obočí. Obočí je rám našeho obličeje a je důležité na něj nezapomínat. Tvářenka je dlé mého také moc důležitá. Dodá nám zdravou barvu, působíme díky ní odpočatěji, šťavnatěji a dodá obličeji plasticitu. Řasenka otevírá pohled, bez té si líčení neumím představit. A v neposlední řadě výrazná rtěnka. Ta dokáže přímo zázraky!

Co dělají ženy v líčení a péči o sebe za chyby? Sleduješ pokrok, změnu v přístupu k sobě sama?

Často si ženy neumí vybrat správný odstín a typ make-upu. Pak mají na obličeji masku, která končí na hraně čelisti a krk jakoby patřil někomu jinému. Stejně tak v použití tvářenky je potřeba mít lehkou ruku. Někdy je všeho moc. Moc barev, moc nánosů, moc ostrých přechodů. Za nejhezčí líčení já osobně považuji to, kdy si kolikrát ani nejste jisté, zda ta dotyčná má na sobě make-up nebo nemá, ale jak je možné, že jí to tak sluší?

Jak zvolit správný odstín, správnou značku kosmetiky?

To je těžká otázka, jak zvolit správnou značku kosmetiky? To, co vyhovuje kamarádce, nemusí vůbec vyhovovat mně. Každý máme jiný typ pleti, jiné požadavky. Člověk musí zkoušet a hledat, co jemu samotnému vyhovuje.

Každopádně i tady platí střídmost. Nepoužívat zbytečně moc všeho a nezatěžovat tak svou pleť.

_DSC_6885

Které značky kosmetiky ty osobně ráda používáš? A které bys doporučila pro každodenní použití maminkám na mateřské - tři cenové skupiny. Za co si připlatit, co za tu cenu nestojí, co je překvapivě "levné" a přitom velmi dobře poslouží?

Já osobně moc ráda používám Lancôme. Překvapivé, že? :-D Jak jejich péči o pleť, která se neustále inovuje, aby výsledky na pleti byly lepší a lepší, tak dekorativní kosmetiku. Jejich řasenky jsou top!

Slušné výrobky poměr cena x výkon nabízí i L´Oréal nebo Sephora.

Dobré řasenky můžeme koupit i v síti drogerií, ale třeba kvalitní oční stíny, které dobře pigmentují a nepráší, to je už trochu oříšek. Tady se vyplatí investovat do lepší značky.

Kdy podle tebe je vhodná příležitost oslovit profi vizážistku a nechat se nalíčit? Co můžeš nabídnout, naučit?

Oslovit vizážistku je vhodné při příležitostech, jako je focení (rodinné, těhotenské, boudoir), svatba, firemní akce, večírek, ples, oslava…těch možností je mnoho. Jsou to ty momenty v životě, kdy se chceme cítit výjimečně a krásně.

Já sama nabízím klientkám i službu osobního poradenství a kurz líčení. Naučím ženy, jak si vybrat ten správný make-up a jeho odstín. Pomůžu dámám zorientovat se v široké nabídce kosmetických produktů, kterých je na trhu spousta. Naučím Vás, jak se rychle nalíčit na den a jak zvýraznit líčení na večer. Který odstín rtěnky by Vám slušel. Zkrátka jak zvýraznit své přednosti a být chic :-D

Děkuji za rozhovor, Ditu! ♥

12232791_10153620654649333_5181984357279645550_o

 

Autoři fotografií: Dita Genin, Mama LIVE, Lucie Sasínková, GA-DE