Mama-live
DĚTSKÁ IMUNITA…TO JE, OČ TU BĚŽÍ!

Jedna z věcí, které člověk pochopí, až se stane rodičem, je hlídání dětského zdraví. Rýmičky, kašlíky, horečky...nebrat! Co s tím? Jak bojujeme my? 

Vážení, já jsem se snažila do článku prosadit víc fotek, ale prej o blogu rozhoduje máma a tohle má bejt článek chytrej a ne roztomilej a k uňuňání (to my s bráchou jsme!). Tak tohle je první a poslední moje fotka - jojo, ani bráchu nedovolila. Ale přečtěte si to, my zas budeme příště :-D

 

Vražedné pohledy směrem k matkám usoplenců v dětském koutku, mdloby, když po dvou dnech pevného zdraví opět vystřelí teplota a dítě hřeje jak přímotop, střídání léků na předpis s babskými recepty, když už prostě nezabírá nic. 

Dětské zdraví a dětská imunita. Prostě "must", to chceš, bez toho to je sakra těžký.

Pamatuji se, jak jsme kdysi v agentuře dělali komplikovaný workshop, jehož cílem bylo přijít na to, co by rodiče mohlo zaujmout jako novinka v dětské výživě. Panák zdraví, tedy něco co do sebe dítě ráno kopne a rodiče jej můžou s klidem vypustit do džungle bacilů a nemusí se bát, že chytne kde co. To byl jeden z nej nápadů. 

Zdravé dítě = pohodové dítě. A tím pádem i pohodový rodič. Rodič je tvor vlastně celkem skromný, stačí mu mít naplněné základní životní potřeby a nijak si hlasitě nestěžuje. A s nemocným dítětem se moc nevyspíte, s nemocným dítětem je ten den dlouhý, nemůžete mezi kamarády, musíte makat na dobré náladě...

Barborka měla jako "malá" (ano ano, spolehlivě baví své okolí tím, že příběhy začíná "ty hele, poslouchej, to já když byla malá..." :-D) sem tam rýmu, trochu kašel. Spánek jí to nijak neovlivňovalo, kašlala a spala zároveň - rušilo to maximálně Honzu (má nejslabší spánek široko daleko). Do svých tří let stihla dvoje antibiotika. Dovolím si říct, že je poměrně zdravé dítě. 

Od září chodí více méně pravidelně na pár hodin týdně do klubíku pro děti, které se ještě nedostaly do školky. A co měsíc má rýmu. Díky tomu ji má i Honzík. A když se holka hodně posnaží, tak přinese domů opravdu kvalitní materiál, který si nakonec předáme všichni. Jako teď v únoru. Ony totiž bacily poznají, že je v okolí slabej jedinec = ne zrovna vyspalej rodič :-D 

Snažíme se, aby Barunka jedla dost ovoce a zeleniny, chodíme ven, aby měla pohyb na čerstvém vzduchu. Ale ta první školka je prostě darda, chce to víc. A chce to systematicky, což mi dělá největší problémy. A chce to něco, co se dá jednou denně, abych na to nemusela víc myslet. A ideálně to chce něco, co Baru chutná a co ji bude bavit - jako sorry, ale rvát do ní celou zimu něco, co jí nejede, to je očistec.

Začala jsem se o imunitu trochu víc zajímat a zjistila jsem, že vlastně tak nějak přirozeně ji budujeme

1. Dopřáváme Barborce pestrý jídelníček. No, vím, že luštěniny trochu šulíme.

2. Dbáme na hygienu. Doma určitě nežijeme ve sterilitě, ale co je třeba pro Barču už přirozený základ, tak je to mytí rukou, když přijde zvenku. 

3. Otužujeme. Často větráme, chodíme ven. Saunu nemáme rádi my rodiče, tak ji nezná ani Baru.

4. Hlídáme váhu. Nene, Barča není na dietě, ale hlavní tekutina je voda, radost jí uděláme okurkou a čokoládky jsou za odměnu.

5. A v poslední době jsme zařadili i potravinové doplňky. Ano ano, Barča si je vyhlédla v lékárně a udělala jsem jí radost, když jsem je přinesla domů :-D Marťánci (ZDE).

Marťánci nabízí spektrum doplňků stravy pro děti, které řeší nejrůznější otázky týkající se zdraví dětí. Přicházejí neustále s inovacemi a novými produkty, čímž reagují na potřeby spotřebitelů. Jejich výhodou je vyvážené množství účinných látek, a také příjemné ovocné chutě a snadné užívání.

Teď, v době zvýšeného výskytu chřipek, se doporučuje "darda" v podobě Marťánci ImunoFORTE (ZDE). K dispozici je ve dvou formách. Dětem od jednoho roku je určen sirup, od tří let mohou děti užívat tabletky. Přípravek je vyroben na přírodní bázi a obsahuje vyváženou dávku betaglukanů, vitaminu C, extraktů z černého bezu a šípku. Tyto látky podporují imunitní systém a mají příznivý vliv na dýchací cesty.

product-detail-immunoforte-syrup

Marťánkovic rodina má členů více - koukněte na stránky ZDE

My teď pracujeme s FORTE, protože jsme se v nemocích vyplácali. Až budeme všichni fit, tak najedeme na Marťánky s Imunactivem (ZDE). Pro mě je důležité, že to Barču baví, že už to máme jako součást rána, že si o to říká sama a i se sama chválí, jak je zdravá a jak o sebe pečuje :-D