Mama-live
KDYŽ SI CHCEME DOPŘÁT… + SOUTĚŽ!

Máte jídla spojená se situacemi? Slavnostní? Na lepší náladu? Od maminky? Randetové? 

Jako malá jsem za nejslavnostnější jídlo považovala pečené kuře s kaší :-D Od té doby jsem pár lehce slavnostnějších pokrmů ochutnala, ale stejně se vždycky jako dítě těším, co mamka zase přiveze ve svém kouzelném batohu za dobrotu (z jejích roštěnek by si i Zdeny Pohlreich sedl na zadek!). No a v poslední době je mezi mými TOP steak s domácími hranolkami od mého Honzy. Steaky milujeme, otestovali jsme různá masa a skončili u irského Rib eye steaku z Lidlu. Důvod? Dvě minuty zprudka po každé straně a máme dokonale šťavnatý steak, který je tak akorát.

koláže 2016114

Dáváme si to pokaždé, jen se naskytne trochu slavnostnější příležitost (rozumějte nemusíme ani jeden pracovat, máme doma jen jedno dítě, je úterý a tak). Hranolky Honza pečlivě nakrájí na kousky tak akorát (předtím zkoumá v obchodě, který typ brambor bude nejlepší). Maso vyndáme hodinu předem z ledničky. Dřív jsme si kupovali svíčkovou, roštěnec a jiná masa, ale tam to jen z pánve nebylo ono. Chtělo to dopéct v troubě. A pak jsme to maso rozřízli a nebylo to medium, buď moc krvavé nebo udělané až příliš. 

Znáte to taky? Mě úplně vytáčí do vrtule, že se do toho masa nemůžu podívat :-D

Kdo to zná, ať čte dál, protože tu mám soutěž o skvělého pomocníka - teploměr na maso! Pečete maso, chcete zkontrolovat, tak zapíchnete, zjistíte teplotu masa a víte, jestli už hotovo nebo ještě chvíli nechat svému osudu.

mth-001

Mám pro vás teploměry tři a podle mě je to bezva věc i na letní grilovačku (úplně vidím ty chlapíky, jak se všichni sejdou nad grilem, soustředěný výraz, každý v ruce pivo v plechovce, jeden měří teplotu a všichni řeší, jestli už nebo ještě deset vteřin :-D)

Podmínky jednoduché:

1. Napište mi do komentáře tu nebo na FB, jaké maso nejradši doma připravujete.

2. Mějte nebo dejte lajk u FB profilu Mama LIVE.

 

Soutěž skončí v neděli na prvního máje ve 22.00 a v pondělí vylosuji. 

Držím palce, těším se na vaše komentáře a křehkému masu zdar!