Mama-live
MIMI-PÁN SI POŘÁD RÁD HRAJE…A STÁLE NEZLOBÍ!

Honzík je pohodové dítě, je s ním legrace, nejsou stresy a dal se nám za odměnu.

A umí si hrát sám. Je samozřejmě moc rád, pokud mu u toho někdo dělá společnost, ale nevadí mu ani samostatná činnost (a obři někde v dosahu). 

Být druhé dítě má velkou spoustu výhod, ale dají se najít i stinné stránky. Jeník kupříkladu hračky dědí (a to se ještě Barborka musí rozmyslet, jestli to hrkátko vlastně nebylo její oblíbené a jen na něj chvíli neměla čas). Nekoupili jsme mu (zatím!!! sociálku ještě nevolat :-D) žádnou. Ale Barunka jich měla desítky a tak je taháme z pytlů jak ty králíky. 

_DSC_8617

Teď ale náš milostpán dostal své první autíčko (přesný název je Pejskovo chodítko Smart Stages). Není to úplně kabrio na výstavku do vitríny, za volantem sedí hafan, ale Honzík je absolutně spokojený. Autíčko zpívá, hraje, bliká a povídá a to má naše bejby rádo. 

_DSC_8659

_DSC_8620

_DSC_8640

Jen jsem autíčko rozbalila, hned jsem přimontovala rukojeť, ale teď je spíš na okrasu. Měla by později sloužit jako pomocná ruka při prvních krůčcích. Honzík se ve svých sedmi měsících ještě neplazí, ale kutálí se a pivotuje. A myslím, že právě tenhle auťák bude skvělá motivace k lezení. Takže toto chodítko bude pro mimi-pána zatím lezítko.

Honzík si autíčko posílá a kutálí se jeho směrem, mačká tlačítka a poslouchá říkanky, písničky a sleduje, jak tlačítka blikají. Nejsem si úplně jistá, zda tato hračka bude v budoucnu schopná být desetikilovému cupitajícímu puclíkovi oporou, ale uvidíme...

Mám značku Fischer Price ráda. Hlavně proto, že ji mají rády naše děti. Dodnes Baru miluje hrací stoleček a zpívací mičudu si zase oblíbil Jeník. Barvy, tlačítka, melodie a písničky, to je to, co se dětem líbí. 

Nemám nic proti hračkám, co vydávají zvuky, děti potřebují podněty pro všechny smysly. A já se občas přistihnu, že si některou z melodií broukám, jsou trochu vtíravé (ale jinak mi nehrabe... "pomalu a nebo rychle, řekni mi, kam pojedeme..."). Ale má to čudlík OFF, tak zádný strach :-D

_DSC_8655

_DSC_8632

_DSC_8629