Mama-live
INSPIRO MAMA EVA: ČESKÉ BEDÝNKY

...srdcem , poctivě a s láskou. To je motto Českých bedýnek.

359A6000

Před pár týdny jsem pro kamarádku Hanku fotila design interiéru, který navrhovala. A při úpravě fotek mě zaujal krásný zajímavý detail - bedýnka v poličce. Bedýnka je rustikální, ale přitom do moderního obýváku krásně zapadá. A pak jsem zjistila, že bedýnka je Česká bedýnka a dělá je Eva. Eva je máma jako my a měla krásný nápad, který se nebála realizovat. 

_DSC_8429x

Eva je maminka dvou malých dětí, která sleduje, co jedí a fandí všemu poctivému a českému. Je vystudovaný chemik a gurmán v jednom.:-) Určitě ji hodně ovlivnila i práce ve farmacii, kde viděla onkologické pacienty, diabetiky a alergiky. A vymyslela České bedýnky. Trvanlivé delikatesy, které se hodí pro každou příležitost. Za všemi výrobci jezdí, upravují společně receptury, zajímají ji osobní podnikatelské příběhy. Plní výrobky do propracovaných bedýnek ruční výroby, každá je originál, každá projde rukama toho nejšikovnějšího truhláře a voní českým dřevem. Na bedýnky vypaluje unikátní věnování, loga, jména a vytváří tak originální dárek pro každou příležitost. 

359A5911_

Nám už jedna bedýnka stojí na stolku u dveří - nejdřív v ní byly dobroty (moc dlouho se neohřály a některé nestihl ochutnat ani Honza :-D) a teď bedýnka vítá hosty a my do ní odkládáme klíče a doklady, co se dřív různě povalovaly a neměly stálé místo (tudíž jsem věnovala tak dvacet minut denně jejich urputnému hledání a Baru mi vehementně pomáhala: "Mami, mně se zdá, že zase nemůžeš najít klíče!" - je holka celá já :-D ). 

_DSC_1142

_DSC_1157

koláže 2016123

_DSC_1203

 

Více na www.ceske-bedynky.cz

Foto Evy by Klára Bartheldi