Mama-live
FITNESS MAMA – (JÍM) JINAK, (JÍM) LÉPE VOL. I

První ze série článků o tom, co dělám pro to, abych se ve svém těle cítila co možná nejlépe. Budu moc ráda za diskusi, za vaše zkušenosti a názory! 

Víte, že jsem začala cvičit (chodím SEM a musím se pochválit, vybrala jsem dobře), jednou týdně s trenérem, minimálně jednou týdně sama a jen se malinko oteplí a odkvete všechno, co mě mění v kýchací stroj, vyběhnu. 

Phototastic-3_ 4_ 2016_e5fc7ac0-437f-4cf8-be58-85d9d3af543c (1)

Je to skoro na den přesně pět let, co jsem vyhrála sázku. Až zpětně jsem si uvědomila, co jsem riskovala. Ve zkratce šlo o to zhubnout určité procento váhy do čtyř měsíců a pak to dva měsíce udržet. Pokud bych to bývala nezvládla, šla bych na tetování - měsíc před svatbou. Zvládla jsem to. Díky běhu. Jen úpravou jídelníčku a fitness tréninky se váha posunula dolů o pár kil a pak stagnovala. Neumím se trvale omezit v jídle, jsem moc velký mlsoun, požitkář a gurmán. Miluju víno, sem tam větrník nebo hambáč :-D 

 

Dnes o tom, jak pomalu měním své stravování a jídelníček. 

Mantra jara je detox, očista organismu. Chceme se po zimě trochu pročistit, odlehčit, teplé měsíce jsou tu a my se už neschováme do kabátů, vrstev a šál, musíme s pravdou ven. 

Vždy jsem detox vnímala jako krátkodobé intenzivné pročištění, které mělo nakopnout dlouhodobější (většinou hubnoucí) proces. Zkoušela jsem jeden den jen pít nebo tři dny jíst jen ovoce, zkusila jsem i šílenost v podobě Neera detoxu (a z týdenní kůry jsem zvládla jeden den, odpadla jsem s nejbrutálnější migrénou všech dob a ráno jsem se okamžitě pořádně nasnídala). 

Zeptala jsem se i svého trenéra a ten mi trochu otevřel oči. Detox = pohyb + strava + relax. Pokud nejsou všechny tři složky aktivní a v rovnováze, tělo se nikdy pořádně nepročistí. Pohyb oukej, ten zařazuji víc a víc. Na stravě pracuji (nejím vyloženě prasárny, ale málo spím a mé tělo si říká i o cukr - a tělu se přece naslouchat má, o tom je každá druhá filosofie vyrovnaného člověka no ne?). Ale ten relax? Sauna? Masáž? Delší spánek? Tam mám resty. 

Již dříve jsem zkoušela "zelené dobroty" - popíjela jsem mladý ječmen a chroupala chlorellu - řeknu vám, že dobré to není, naopak je to hnusné, chutná to jak fusekle. Ječmen jsem musela míchat se silným grepovým džusem a pít se zacpaným nosem, chlorella rozhodně nejsou oříšky na večerní pojídání, ale polykala jsem ji v celkové anestezii. No a chtěla jsem to dát i teď, ale s kojením to není úplně košér, tak ještě vyčkám (díky Jeníku, jsi kámoš, ty kojenče jeden :-D).

Moje kamarádka a specialistka na to, jak být Fit a Šik mi poradila kopřivy na pročištění. Zmínila i řepu - no dobře dobře, já to zkusím (neumím ji připravovat :-D). No ve finále mi doporučila panáka olivového oleje ráno nalačno - kdo dá se mnou pro začátek týdenní výzvu? :-D 

Trenér mi "nařídil" psát si deníček, co jím.  Zajímavé! Po pár dnech nepříjemná pravda černá na bílém - nejím skoro ovoce a zeleninu! Ono kolikrát nejde ani tak o drastické změny a novinky, ale zamyslet se nad tím, co jde udělat hned a bez větší bolesti. I to bylo nakopnutí pro budoucí smoothieholismus

_DSC_8725   

Koupili jsme blender, kila ovoce, zeleniny, semínek a oříšků a již pár dní snídáme domácí smoothie. Lahoda!!! Na FB nebo IG hodím občas pro inspiraci naše výtvory.

Asi nemusím připomínat, že důležité a nejen v případě detoxu je hodně pít tekutiny obecně. Já piju pořád. Čistou kohoutkovou vodu mám u sebe neustále. Holky, na tohle fakt dbejte, to je minimum, co pro sebe můžeme udělat (a taky to předáme dětem - Baru mě tak vidí od mala a je lemtalka obecná :-D). Prostě kromě tisíce věcí pro děti mějte vždy při sobě i lahev vody pro vás, to unesete! 

A začínám zařazovat novinky do jídelníčku - chia semínka a kešu máslo do ranní kaše - vše je nové, musím si na to zvyknout, nejsou to vajíčka na slanině :-D . Co byste ještě poradili? 

Za co se musím pochválit, jsou ryby. Rozhodně minimálně dvakrát týdně je mám na talíři. Nejčastěji je to losos (ano ano, je tučnější, ale je to i kvůli Barunce - miluje ho a nejsou v něm téměř kosti). Teď jsem několikrát měla steak z tuňáka a to je nebe v hubě!! 

_DSC_8597

Tak to by bylo pro začátek. Co vy na to? 

#bezpracenejsoukolace #smamalivedoleta #mamteloatleta