Mama-live
LETNÍ NEZBYTNOSTI U MALÝCH OSIČEK

Léto, jak je popisováno v knížkách, je typické horkým počasím, koupáním, ostrým slunečním svitem a ...no, každý z nás jistě nějakou takovou letně naladěnou knihu četl :-D 

A i když je realita někdy trochu jiná, tak věřím, že ty pravé letní dny zase budou převažovat a pak se neobejdeme bez pár věcí. Jsem posedlá krytím hlavy, mazáním opalovákem, osvěžováním, chráněním před žihadly, ale jinak jsem docela pohodová a léto milující osoba. Jen jsem opatrná...aby bylo jasno! :-D 

_DSC_3001_2

1. Barunčina oblíbená pokrývka hlavy je klobouček. Tento je z H&M. Je to jedna z věcí, které nikdy neobjednávám online (nějak si v těch napěchovaných pytlech nedovedu představit, co se s kloboučky děje :-D) a kterou nemůžu kupovat bez Barunky. Hlavu má po mně a dospělé klobouky jí nejsou až tak velké. Letos nosí kudrnatá holka i kšiltovku a chtěla bych jí založit sbírku, protože jí děsně sluší... Ale jako ty motivy? Bléééé.

2. Hračky do vody. Baru si je zatím bere do vany. Ale jsou určeny do bazénu samozřejmě. Co na obrázku není, jsou Barčiny rukávky a kruh - záleží na velikosti bazénu a jeho hloubce - do aquaparku na nich trvám, do bazénu na zahradu může jít na rebelku.

3. Bazén. Z Baru se stává kachna a vodu miluje. A taky výrazně lépe snáší vedro, takže může v bazénu být mnohem déle. Letos jsme koupili bazén pořádný a velký, aby se do něj vešlo víc dětí, víc hraček, víc vody...bude víc srandy. Ježiš, já se těším, jak si tohle léto ty radovánky užiju! 

4. Plavky. Nějak začíná být na můj vkus všude příliš Elsy a Ariel a radši jsem obešla víc obchodů, abych našla plavky, které nevypadají jako reklama na Disneyho, ale jsou pěkné, holčičí a decentní. Tyhle z Lindexu mi padly do oka a i Baru se zdá spokojená. Když to jde, běhá na naháčka, ale do bazénu v hotelu nebo na koupališti, jsou plavky potřeba.

5. Sluneční brýle. Letos jsem se rozhodli, že to nepodceníme a šli je vybrat do optiky. Jestli bude Baru ochotná brýle nosit vždy, když to bude potřeba, je nejisté, ale snažíme se o to.

6. Plenka do vody pro Honzíka. Máme Babylove z DM drogerie a využíváme, pokud je to nutné. On Honzík z vody blahem neřičí, ale do bazénu ho nahatého nemůžeme vnořit :-D Přemýšlím, zda nás přihlásím na plavání od září, tak plavky určitě využijeme.

7. Botky do vody jsem Barunce koupila aktivně v Lidlu v nějaké akcci a pokud to nebude nutné, bude běhat bosky. Ale mám hrůzu z žihadel od včel, neposekaný jetel je moje noční můra, tak chci mít jistotu. 

8. Dětský opalovací krém od Astrid. Mám tuhle "pistoli" ráda. Nestříká všude kolem, krém se dobře roztírá, nijak výrazně nevoní. Má ochranný faktor pouze 30, takže na pravé poledne a tropická vedra používám silnější ochranu. Léto v Čechách ale bylo zatím takové spíš mírné.

9. Pistole do vody. Blbinka, ale já miluju ten Barči ďábelskej výraz, když natáhne vodu a žene se ke svému cíli, který z absolutní blízkosti následně oslepí vodou a chechtá se. Je to hádě vychytralý, nachystá se a naláká oběť na své velké oči a bezbrannost :-D

10. Honzíkova kšiltovka s "plédem" na krček od Reima.  Chci, aby měl mimi-pán chráněná ramínka a nesvítilo mu do očí. Nesehnala jsem UV tričko, tak aspoň takto. Čepice má UV 50 a sluneční clona krásně kryje krk a ramena.

Bez čeho se v létě neobejdete vy? Nějak jsem zapomněla na sebe, ale mně stačí voda a klobouk. A večer orosená sklenice Aperolu :-D

A pořád děti nutím pít, další moje posedlost, ale o tom příště. Mějte krásné léto!