Mama-live
JAK SKRÝT NEDOSTATKY A PRACOVAT S DOSTATKY?

Je mi skoro 35 a stále jsem to nevzdala. Co? Touhu být jednou štíhlá. Nejsem a nikdy jsem vlastně nebyla. Váha mi umí pěkně lítat. Vím přesně co dělat, aby váha klesala, ale nemám dost pevnou vůli. Ne, nemám těžké kosti. Ne, není to tím, že jsem byla dvakrát těhotná. Prostě ráda jím a ne vždy mám tolik pohybu, kolik by bylo třeba. 

_DSC_4757

S čím bojuji nejvíce? Musím zakrýt břicho (a madla lásky na bokách :-D), nerada ukazuji holé ruce a ... no mohla bych pokračovat dál a dál. Když mi kamarádka Veru řekla, že jsme dlouhonohá famílie, smála jsem se. Ale ona myslela i mě. Neumím na sobě hledat to, co je hezké, dobré, ne tak špatné. Honza mi zase hned na začátku našeho vztahu řekl, že zbožňuje moje čelo (takže účes na fotkách je pro něj ten nejlepší) - nad čelem jsem do té doby nikdy nepřemýšlela jako částí těla hodnou chlubení.

Nějaké ženské zbraně? Na výstřihy jsem nikdy nebyla. To spíš ten smysl pro humor :-D

A ne, nenaučila jsem se mít ráda svoje kila. Ale! Naučila jsem se s nimi pracovat, maskovat je, neupozorňovat na ně víc, než je nutné. 

_DSC_4762

Nákupy oblečení? Miluju to, ale není to lehká práce. V pubertě jsem se trápila. Nebyly ještě módní řetězce typu H&M, kde mají i velikosti nad 40. A sehnat džíny, šaty nebo plavky byl opruz a práce na týdny. A ještě aby to nejen sedělo, ale dobře vypadalo, něco zakrylo? Nebuď směšná Katy. 

Dnes je to v pohodě, vím, kam jít a kde hledat. A taky už za ty roky vím, co mi sluší a sedí a v čem se cítím dobře. 

A když najdu takový kousek, beru jej ve všech barvách nebo více kusech, není čas ztrácet čas :-D

_DSC_4744

_DSC_4745

A jeden takový kousek jsem objevila. Halenka perfektního střihu. Elegantní a praktická zároveň. Volná v pase, takže milosrdně kryje pupík (jinak řečeno špeky) a vzadu delší, takže mi neleze zadek z džínů, když si sednu na hřišti na písek. Má delší rukávy, taky plus. Mám ji v bílé a v khaki barvě. Nejlépe se hodí ke slim džínám (pravidlo volný vrch a upnutý spodek nebo naopak...známe všechny, že? :-D) nebo k letním kraťasům. 

_DSC_4754

No a druhá pecka, která sice nic nekryje, ale strašně mi sedla, jsou plátěné espadrilky. Odchodila jsem v nich celou dovolenou, jsou pohodlné a zvolila jsem vzor, který se hodí snad ke všemu v mém šatníku. Na večer doplním outfit větším vínovým psaníčkem, do kterého se vejde víc než mobil a kreditka :-D

_DSC_4753

_DSC_4724

_DSC_4759

Oba tyhle kousky jsou z českého eshopu OhMyMum!, který jsem si hned oblíbila. A který byste neměly minout.

OhMyMum! se snaží, aby i maminky, kterým se svět točí především kolem děti a všeho spojeného s nimi, na sebe a o sebe dbaly a měly chuť vypadat a cítit se "sexy" nehledě na konfekční velikost. Aby našly svůj styl. 

Eshop je "od maminky pro maminky" - majitelka Lucka je již tři roky mámou a na nabídce je to znát. Věci mají styl, jsou vkusné, módní, ale dovedete si představit, že v nich prožijete den s dětmi. 

 

PS: Jen pro představu - fotilo se načtyřikrát. Nejdřív dvakrát na dovolené na přímém slunci, fotky nepoužitelné. Pak o víkendu při odjezdu na nákup - ač jsem si trénovala pozice a postoje před zrcadlem, vypadala jsem...opět nepoužitelně. A pak nakonec u altánku kousek od domu, Honzík se na mě smál, Honza přestal metat očima blesky, i mi řekl, kdy stojím dobře a kdy jak tele. Móda mě baví, ale (plus size) modelka nejsem a nikdy nebudu. To ale neznamená, že vám sem občas nějaký outfit nedám, pro inspiraci. 

_DSC_4761