Mama-live
FAJN PARK JE PROSTĚ FAJN

Celé léto jsme při různých cestách míjeli reklamy na Farmu Soběhrdy a Blaník, Na Mirakulum a Duhový park. A já si říkala, kam se vydat dřív a kam později a jestli to má o víkendu smysl, když tam bude každej. A zase v týdnu tam sama s dětmi nepojedu, to bychom se rozhodně nevrátili všichni. Prostě spousta "ale" a "když já vlastně nevím".

A když nám nevyšel s parťáky víkend na horách, plánovali jsme společně náhradní program a došli k tomu, že kde by to tak asi mělo být víc fajn než ve Fajn parku. Kousek od Chlumce nad Cidlinou máme chalupu a Barunka už tam skoro s babi a dědou v létě byla, ale tenkrát v parku vypadl proud a bylo zavřeno. 

_DSC_5197

Navíc je v Chlumci krásný zámek Karlova koruna a zámky jsme měli taky v plánu. Bylo rozhodnuto. Park otvírá v 10, my tam byli na čas - strategie byla jasná - být tam dřív než ostatní :-D 

Fajn park je na kraji Chlumce a na obrovské ploše. Takže jsem měla pocit, že je to pět parků dohromady. Nebudu napínat - byli jsme všichni nadšení. Naše holčičky šťastné a totálně zabavené a my velcí spokojení. 

_DSC_5210

_DSC_5190

Co tam najdete?

Hopsálkov, Bungee jumping, Polštář - spousta trampolín, skákacích hradů. Super!

_DSC_5154

Dinoprales - je tam dinosaurů o trochu míň než v Praze na Harfě, ale za to je to v lese a působí to autentičtěji. Výlet do druhohor nás hodně bavil, s kočárkem to byl malinko cross country projekt, ale dalo se.

_DSC_5225

_IMG_5063

_DSC_5245

Domácí ZOO (Zvířátkov) - krmení koz, kdy si koza prostě stoupne na vás (naštěstí na Katku a ne na malé holky :-D) a čeká, co jí nabídnete, byl zážitek.

_DSC_5251

_DSC_5252

Vodní a vzduchová děla - pálit "ostrejma", tedy vodou nebo molitanovými míčky? Tatínkci byli nadšení a strhli i holčičky :-D

_IMG_5049

_DSC_5183

Ufo Cars a Mini-Cars - Další super atrakce, není to jen tan nějaký autodrom, ale má to grády.

_DSC_5218

Miniměsto - spousta domečků, hradů, kde holky úřadovaly. Hezký nápad.

_IMG_5043

Je tu i Bosov - stezka bosou nohou, zorbing na pláži a další atrakce, ani jsme nestihli všechno. Nedělní bonus bylo divadélko.

Strávili jsme tu víc než čtyři hodiny, nikde jsme nečekali (nebylo úplně plno, ale lidí dost) - na prostoru se nešetřilo, je evidentní, že nebyl záměr každý metr čtvereční obsadit atrakcí a to je velmi sympatické. Takže se procházíte přírodou, můžete si sednout na lavičku, občerstvit se (jsou tu menší stánky s klasickými fast food dobrotami jako párek v rohlíku a větší stánky, kde mají i větší teplá jídla-nevím, nezkoušeli jsme). 

My jsme pak na pozdní oběd jeli do naší oblíbené restaurace Pod Zámkem - v parku u zámku Karlova Koruna - je tu dětské hřiště a výborně vaří. 

Jo a vstupné "za hubičku" - 190 na osobu - na to, kolik se tu toho dá dělat, tak cena lidová.

 

PS: Honzík tam s námi byl taky :-D A dokonce si v době, kdy jeho sestřička sledovala divadlo, našel holku!

_IMG_5073

_DSC_5176