Mama-live
WE PLAY, WE DOH + SOUTĚŽ

Pamatujete si z dětství smrdutou a mastnou modelínu, ze které se nedalo nic kloudného umotat, existovala asi v pěti hodně tlumených odstínech (což třeba pro mého Honzu znamenalo, že to byla barva jedna) a nikoho to s ní nebavilo? 

Barborka to nezná, ta frčí odmala na Play Doh modelíně. A to je jiná káva. První kelímky jsme koupili dva roky zpátky a velmi rychle jsme přikoupili tématické sady, protože moje fantazie kolabovala a zručnost stávkovala. Bylo třeba mít vykrajovátka, tiskátka a jiné nezbytnostni, abych náročnou dcerunku uspokojila. 

_dsc_8530_f

Od té doby jsme přikoupili pizza a cookies sadu, zubaře, hasičskou stanici, krabici vykrajovátek a sadu na dělání zmrzky. 

Jako ano, jednou mě nalákaly nějaké proprietky a koupila jsem modelínu jiné značky - s Baru jsme ten den přišly z toho smradu o všechen smysl pro humor a chuť do života. 

_dsc_8055_f

Netajím se tím, že jsem levá jak šavle a můj kreativní vrchol z modelíny je kulička (kterou Barunka velmi nápadně doupravuje nebo předává otci se slovy: "tati, prosím tě, nenechávej to dělat mámu" - učíme ji, že má-li názor, měla by ho použít, ale někdy je té upřímnosti až moc :-D).

_dsc_7811_f

_dsc_8050_2

Baru to baví víc a víc. A má k tomu skvělého parťáka - Honza je pečlivka a modelář. Já miluji sobotní dopoledne, kdy se do toho ti dva pustí. Nejdřív nám chef Honza udělá k snídani luxusní palačinky a pak se začne chystat modelínový oběd. Dělají se ty nejobloženější pizzy, vrtají ty nejzkaženější zuby nebo servírují ty nejvíc osvěžující zmrzliny. Honzík u toho nesmí chybět a to jsem pak ráda, že tahle modelína není radioaktivní nebo jedovatá. Jeník si ji neváhá dát jako předkrm a já mu z tlamičky obvykle nedostanu všechno. Nevadí, tohle přežije. Proč mi někdo nepřipoměl boží mlýny, když jsem se plácala po ramenou, jak je mimi-Baru uvědomělá a nejí, co k jídlu není. Proč mi někdo neřekl, že Jeník bude milovat papír a jíst hlínu z kola kočárku?

_dsc_8527_f

Druhým Barunčiným modelujícím parťákem je moravská babička - tam vzniká to nejdokonalejší cukroví, koláčky a laskominy. Ještě že má ta modelína tak syté barvy, že se nemůžu splést a neposnídám jejich cookies.

Naposledy Barunka vydržela modelovat hodinu, což je tedy na naši slečnu neposednou rekord. Zalíbilo se jí plnit zadek hasičského psa a ten kadil ty nejlepší modelínové bobany :-D 

_dsc_8039_f

Vidím na modelující Barunce tu rozvíjející se zručnost, citlivost v prstíkách, představivost a to nejen 2D - naposledy vystřihla dokonalou 3D muchomůrku. Ve školce se naučila koncentrovat a vydržet u jedné činnosti a je to obrovsky znát. Nikdy mě ovšem nepřekvapí, s jakou vervou a jak sadisticky vrtá nebohému modelovi zuby :-D Nevím, jestli správná motivace pro studium medicíny, je úchylná touha způsobovat lidem bolest :-D 

_dsc_8534_f

_dsc_8516_f

Jsem přesvědčená o tom, že lepší modelína není a mám radost, že pro vás tu mám hned dvě: Zmrzlinář a Hasičské auto.

b3416-390x215

b3417-390x215

Pojďte si o ně zasoutěžit! Bude to dárek ode mě a Barunky, protože jsme se rozhodly, že my máme modelíny dost (a dárků k blížícím se 4.narozeninám až až :-D).

1. Napište mi co vy a modelína - do komentáře pod tento článek, na FB nebo na IG.

2. Sledujte blog na jedné ze sociálních sítí (FB, IG).

3. Sdílením zdvojnásobíte šanci. 

4. A prosím myslete svou účast v soutěži vážně - v poslední době se opakovaně stává, že se výherkyně nepřihlásí a mě to potom mrzí kvůli vám ostatním. Soutěž ukončím 21.listopadu a výherce vyhlásím v úterý, tedy den před Barunčiným čtvrtým rokem.