Podle toho množství dětské kosmetiky, co máme doma, by se buď zdálo, že malé Osičky nejsou dvě, ale minimálně čtyři, a nebo mají na svém těle spoustu různých typů pleti a z nich každá žádá jinou péči. Není to tak, jsou to děti dvě a prostě to různě střídáme, podle potřeby a nálady.
Představím vám, co nám vyhovuje, co používáme běžně, co výjimečně a co je spíš "lék", co je jen Barunky a co jen Honzíka. A na konci je pro vás dáreček!
Mám pár značek, na které nedám dopustit, ale nebojím se nechat si doporučit nebo něco vyzkoušet.
KOUPÁNÍ: Večerní rituály máme pevné. Po večeři je mlíčko u pohádky a pak koupání a spinkání. Honzíka teď trápily opruzeniny a ekzém, tak ho moc nerácháme. Barunka to má podle nálady, někdy rychlou sprchu a někdy koupel i se solemi a pěnou.
Honzíka myjeme buď přípravkem 3v1 od Baby (šampon, koupel a mycí gel), který je jemný a nedráždí pokožku a lze jej použít na tělíčko i vlásky. Když má zadeček hodně červený, používáme na doporučení lékařky Cutosan, který je vhodný právě na umývání problematické pokožky.
Barunka si někdy dělá koupel na dobrou noc od HiPP, rochní se v pěně a plave jako velrybka :-D Koupel příjemně voní a je naprosto šetrná k dětské pokožce. Jak je Barunka už samostatná, tak ráda pomáhá a pak se hodí "kachnička" od HiPP, pěna na mytí. Sama si to mačká a myje si obličej. Barborka má obličejík citlivý a musím říct, že po tom, co jsme pěnu zařadili pravidelně při koupání, tak se jí pleť zjemnila.
Když jí chceme udělat radost, tak jí nasypeme soli do koupele nebo "sopku" od Tetesept. Vodu to zbarví, hezky to voní a je to napínavé, jak to vybublává na hladinu. Pak ji ale sprchujeme ještě. Mám ráda, když i rituál trochu ozvláštníme, protože ty večery prostě někdy náročné jsou a když můžeme motivovat a natěšit na něco tak stereotypního, jako je každodenní očista, udělám to ráda. Barunka je "těšič", ráda se upíná k něčemu, co ji baví a to tyhle blbinky jsou.
NA ZOUBKY: Když jsme Barunce začínali čistit před lety zoubky, hledala jsem pastu, která nepálí, výrazně nepění a u které nevadí, když ji Baru spolkne (což prostě děti zhruba do 6 let dělají). Našla jsem tuto od značky Weleda, je to dětský zubní gel. Baru je s ní spokojená, my taky. A kartáček má nejměkčí dospělý od Curaprox. Proč dospělý? Dětské okamžitě rozhryzala a když jí zuby kontroluji, krátkou rukojetí se mi špatně v pusince rejdilo a občas jsem jí přejela dásně. Ten dospělý se drží lépe Barče i nám.
NA HLAVU A VLÁSKY: Barunka je naše kudrlinka, vlásky se jí nemastí, myjeme tak jednou týdně. Nemá to moc ráda a pak to dlouho schne. A slečinka se nerada češe... Funguje Elsí rozčesávač, tedy Frozen sprej na lepší rozčesávání :-D A vlásky myjeme šamponem z dm z jejich řady Prinzessin Sternenzauber, máme ho už dlouho a jsem ráda, že se z limitky stala stálice (ale to je krásné slovní spojení :-D). My máme přípravek 2v1, tedy šampon a balzám.
Honzíkovi hlavičku většinou jen ošplouchneme, pořádně myjeme ty jeho jemné čupřinky, když má kůru "zbavuji se šupinek" - to mu půl hodiny před koupáním namažeme ložiska krémem BIODERMA ABCDerm Baby Squam a pak pořádně smyjeme. Do tří dnů má hlavičku čistou. Ale šupinky se sem tam vrací, tak to čas od času opakujeme. Vlásky někdy myjeme i "lachtánkem" od HiPP (fakt záleží, co je při ruce a na očích :-D), podle Honzíka je to samozřejmě "PE" - neštípe v očích, což je nutnost!
NA TĚLO A OBLIČEJÍK: Obě děti mají jemnou a sušší pleť s tendencí k ekzémům. U Barunky jsem nakoupila přípravky od Baby sebamed a jsme spokojení, teď používáme Dětské tělové mléko, které se perfektně roztírá. Mám ráda, když krémy a mléka voní čistotou a to je třeba dětský jemný výživný krém od Baby (s extraktem Aloe vera, měsíčku lékařského, D-panthenolem, vitaminem E a bambuckým máslem), to je prostě vůně miminka. A Honzíkovi mažeme ložiska krémem Bioderma Atoderm P.O.Zinc - ne vždy to zabírá - máte tip, čím mazat malá ložiska suchého ekzému? Děkuji předem.
Na obličejík i tělíčko používáme pleťový krém od HiPP, minimalizuje riziko vzniku alergií a nijak přehnaně nevoní. A jemný krém od téže značky máme na střídačku a ten tedy koluje po celé rodině :-D Prostě ho dětem sprostě a tajně kradu!
PŘEBALOVÁNÍ, NA ZADEČEK: Když jsme čekali Barunku, nakoupila jsem asi tři typy krémů na zadeček a nejvíc nám vyhovovala zinková mast Sudocrem. Baru nikdy neměla zadeček ani zarudlý. Ano, je to pasta, která zůstává za nehty. Ano, 9 z 10 dětí se tím minimálně jednou za život pomaže od hlavy až k patě nebo tím vymaluje, ale pro mě funguje. A teď zkouším novinku Propathen 365 Baby a tu doporučuji těm, kdo mají rádi krémovou konzistenci Bepanthenu, ale silný účinek Sudocremu. Je to takové "něco mezi", nejste od toho bílí a nevstřebá se tak rychle (já chci mít pocit, že ta vrstva je viditelná a chrání :-D).
Jeníka jsme teď mazali delší dobu Imazolem. Ne, neměl neštovice, ale měl opravdu ošklivě zapařený zadeček. Dokonce se spekulovalo o moluskách. A Imazol zabral, když už jsem byla fakt zoufalá a mimi-pán se drbal a drbal. Je k dostání bez předpisu v lékárně.
A dárek pro vás? Jedna z výherkyň velkého balíčku dětské tělové kosmetiky HiPP se neozvala, její škoda! Balíček tu tedy pořád mám a věnuji ho - napište mi komentář, co je vaše TOP z dětské kosmetiky, na co nedáte dopustit a já pak vylosuji jednu z vás.








