Mama-live
KOSMETICKÉ OKÉNKO MALÝCH OSIČEK (+ DÁREK)

Podle toho množství dětské kosmetiky, co máme doma, by se buď zdálo, že malé Osičky nejsou dvě, ale minimálně čtyři, a nebo mají na svém těle spoustu různých typů pleti a z nich každá žádá jinou péči. Není to tak, jsou to děti dvě a prostě to různě střídáme, podle potřeby a nálady. 

Představím vám, co nám vyhovuje, co používáme běžně, co výjimečně a co je spíš "lék", co je jen Barunky a co jen Honzíka. A na konci je pro vás dáreček!

Mám pár značek, na které nedám dopustit, ale nebojím se nechat si doporučit nebo něco vyzkoušet.

KOUPÁNÍ: Večerní rituály máme pevné. Po večeři je mlíčko u pohádky a pak koupání a spinkání. Honzíka teď trápily opruzeniny a ekzém, tak ho moc nerácháme. Barunka to má podle nálady, někdy rychlou sprchu a někdy koupel i se solemi a pěnou. 

_dsc_8759

Honzíka myjeme buď přípravkem 3v1 od Baby (šampon, koupel a mycí gel), který je jemný a nedráždí pokožku a lze jej použít na tělíčko i vlásky. Když má zadeček hodně červený, používáme na doporučení lékařky Cutosan, který je vhodný právě na umývání problematické pokožky. 

Barunka si někdy dělá koupel na dobrou noc od HiPP, rochní se v pěně a plave jako velrybka :-D Koupel příjemně voní a je naprosto šetrná k dětské pokožce. Jak je Barunka už samostatná, tak ráda pomáhá a pak se hodí "kachnička" od HiPP, pěna na mytí. Sama si to mačká a myje si obličej. Barborka má obličejík citlivý a musím říct, že po tom, co jsme pěnu zařadili pravidelně při koupání, tak se jí pleť zjemnila. 

_dsc_6856

Když jí chceme udělat radost, tak jí nasypeme soli do koupele nebo "sopku" od Tetesept. Vodu to zbarví, hezky to voní a je to napínavé, jak to vybublává na hladinu. Pak ji ale sprchujeme ještě. Mám ráda, když i rituál trochu ozvláštníme, protože ty večery prostě někdy náročné jsou a když můžeme motivovat a natěšit na něco tak stereotypního, jako je každodenní očista, udělám to ráda. Barunka je "těšič", ráda se upíná k něčemu, co ji baví a to tyhle blbinky jsou. 

_dsc_8362

_dsc_8379

 

NA ZOUBKY: Když jsme Barunce začínali čistit před lety zoubky, hledala jsem pastu, která nepálí, výrazně nepění a u které nevadí, když ji Baru spolkne (což prostě děti zhruba do 6 let dělají). Našla jsem tuto od značky Weleda, je to dětský zubní gel. Baru je s ní spokojená, my taky. A kartáček má nejměkčí dospělý od Curaprox. Proč dospělý? Dětské okamžitě rozhryzala a když jí zuby kontroluji, krátkou rukojetí se mi špatně v pusince rejdilo a občas jsem jí přejela dásně. Ten dospělý se drží lépe Barče i nám.

_dsc_8765

NA HLAVU A VLÁSKY: Barunka je naše kudrlinka, vlásky se jí nemastí, myjeme tak jednou týdně. Nemá to moc ráda a pak to dlouho schne. A slečinka se nerada češe... Funguje Elsí rozčesávač, tedy Frozen sprej na lepší rozčesávání :-D A vlásky myjeme šamponem z dm z jejich řady Prinzessin Sternenzauber, máme ho už dlouho a jsem ráda, že se z limitky stala stálice (ale to je krásné slovní spojení :-D). My máme přípravek 2v1, tedy šampon a balzám

_dsc_8764

Honzíkovi hlavičku většinou jen ošplouchneme, pořádně myjeme ty jeho jemné čupřinky, když má kůru "zbavuji se šupinek" - to mu půl hodiny před koupáním namažeme ložiska krémem BIODERMA ABCDerm Baby Squam a pak pořádně smyjeme. Do tří dnů má hlavičku čistou. Ale šupinky se sem tam vrací, tak to čas od času opakujeme. Vlásky někdy myjeme i "lachtánkem" od HiPP (fakt záleží, co je při ruce a na očích :-D), podle Honzíka je to samozřejmě "PE" - neštípe v očích, což je nutnost!

NA TĚLO A OBLIČEJÍK: Obě děti mají jemnou a sušší pleť s tendencí k ekzémům. U Barunky jsem nakoupila přípravky od Baby sebamed a jsme spokojení, teď používáme Dětské tělové mléko, které se perfektně roztírá. Mám ráda, když krémy a mléka voní čistotou a to je třeba dětský jemný výživný krém od Baby (s extraktem Aloe vera, měsíčku lékařského, D-panthenolem, vitaminem E a bambuckým máslem), to je prostě vůně miminka. A Honzíkovi mažeme ložiska krémem Bioderma Atoderm P.O.Zinc - ne vždy to zabírá - máte tip, čím mazat malá ložiska suchého ekzému? Děkuji předem. 

Na obličejík i tělíčko používáme pleťový krém od HiPP, minimalizuje riziko vzniku alergií a nijak přehnaně nevoní. A jemný krém od téže značky máme na střídačku a ten tedy koluje po celé rodině :-D Prostě ho dětem sprostě a tajně kradu!

_dsc_8755

_dsc_6876

PŘEBALOVÁNÍ, NA ZADEČEK: Když jsme čekali Barunku, nakoupila jsem asi tři typy krémů na zadeček a nejvíc nám vyhovovala zinková mast Sudocrem. Baru nikdy neměla zadeček ani zarudlý. Ano, je to pasta, která zůstává za nehty. Ano, 9 z 10 dětí se tím minimálně jednou za život pomaže od hlavy až k patě nebo tím vymaluje, ale pro mě funguje. A teď zkouším novinku Propathen 365 Baby a tu doporučuji těm, kdo mají rádi krémovou konzistenci Bepanthenu, ale silný účinek Sudocremu. Je to takové "něco mezi", nejste od toho bílí a nevstřebá se tak rychle (já chci mít pocit, že ta vrstva je viditelná a chrání :-D). 

Jeníka jsme teď mazali delší dobu Imazolem. Ne, neměl neštovice, ale měl opravdu ošklivě zapařený zadeček. Dokonce se spekulovalo o moluskách. A Imazol zabral, když už jsem byla fakt zoufalá a mimi-pán se drbal a drbal. Je k dostání bez předpisu v lékárně.

_dsc_8768

 

A dárek pro vás? Jedna z výherkyň velkého balíčku dětské tělové kosmetiky HiPP se neozvala, její škoda! Balíček tu tedy pořád mám a věnuji ho - napište mi komentář, co je vaše TOP z dětské kosmetiky, na co nedáte dopustit a já pak vylosuji jednu z vás.