Mama-live
PEČÍCÍ ODPOLEDNE

Konečně jsme doslavili a doléčili se a začínáme tvořit vánoční atmosféru a užívat si pohodu. Máme výzdobu, přivezli jsme si perníčky, moravské rohlíčky a linecké a pustili jsme se i do vlastního pečení. 

_dsc_0519_2

Tento rok jsem se rozhodla, že bych ráda zdobení a dekorace v červeno-bílé nebo červeno-bílo-stříbrné. Někdo mi zapomněl říct, že bílá a stříbrná jsou na black listu a neseženu skoro nic??? Jako!! Ale jsem pyšná na náš lightbox - teď se prásknu - tohle je nový - ale muž to nečte :-D V článku o našem posledním focení jsem se pochlubila lightboxem za skvělou cenu z Nanu Nana, který jsem hned zničila. Trápilo mě to, ale dělala jsem statečnou :-D Jen jsem ho prostě měla jako vysněný kousek, který využijeme po celý rok, a ty ulomené rohy mě mrzely. Při marném shánění bílých ozdob jsem narazila na další skvělý kup, opět za 300 Kč tentokrát v Butlers. Uf. Takže lightbox ve finále za 600, ale budu ho hýčkat :-D

 

_dsc_0411_2

_dsc_0562_2

_dsc_0471_2

Asi ode mě nečekáte patnáct druhů, šichty do dvou do rána, že? :-D Máme osvědčený rodinný recept na vanilkové rohlíčky, takže ty určitě ještě proběhnou. 

Od tety Janinky jsme dostali krásnou kuchařku Vánoční kuchařka pro kluky a holky, kterou napsala Svatava Vašková alias foodblogerka Coolinářka. Hledala jsem recept na jednoduché cukroví, kdy já nezkazím těsto a s Baru zvládneme vykrajovat a upéct. Našla jsem máslové sušenky a s Barunkou jsme se dohodly, že uděláme vanilkové a čokoládové. 

_dsc_0460_2

_dsc_0516_2

Těsto jsem nachystala trochu předem a využila toho, že s námi byli babi s dědou a Honzík tak byl zabaven. Jako nechci ho pomlouvat, ale je teď táááááák otravnej, občas ze mě padají tepláky a není to tím, že bych hubla za pochodu, ale že mi na nich visí malá kvíčala alias Osička Junior a dožaduje se pozornosti. Vrací se mi vše, čemu jsem se posmívala, protože Barborka to nedělala :-D Je to teda hlavně vztekloun. Jsem ho nechtěla pomlouvat a ono ... :-D

_dsc_0540_2

_dsc_0521_2

Zpátky k pečení - těsto je fakt jednoduché - hladká mouka, máslo, vajíčko, sůl a moučkový cukr a ingredience, kterou zvolíte na dochucení (kokos, vanilka, kakao, citrónová kůra). 

Barunka je u pečení supervážná a nebojí se pochválit: "Jsem v pečení víc a víc dobrá! Dědo, ty radši nepomáhej, jo?" :-D 

_dsc_0500_2

Máme písmenková vykrajovátka z Tchiba, největší pruda je vždycky najít ta správná písmenka, většinou se toho ujmu a mám hotové slovo asi za stejnou dobu, jako si pekaři nadělají plech cukroví :-D Ale prostě je to moje funkce a já si ji nedám vzít. Ale na první várku jsme zvolili prostě jen vykrajovátka a Baru s babičkou si to užily.

_dsc_0546_2

Každý rok bojuji s tím, že máme málo plechů, tak se mi celkem hodila akce od Alberta, kterou uspořádal ku příležitosti svých 25.narozenin: Ve speciální kampani zaměřené na pečení mají nakupující možnost získat kvalitní pečící formy německé značky Berndes se slevou až 98 %. Na výběr je pestrá škála velikostí i tvarů, od klasických pečicích plechů přes formy na bábovky až po formičky na muffiny či tartaletky - my máme plech, bábovkovou formu a formu na koláč.

Za každých 200 korun nákupu obdrží zákazníci jeden bod. Další body lze získávat také nákupem partnerských produktů. Po nasbírání 30 bodů získávají nakupující slevu na nákup kvalitních pečících forem Berndes. Ke každé zakoupené formě navíc obdrží slevu ve výši 10 procent na nákup stylových kuchyní Oresi a kvalitních kuchyňských spotřebičů Beko. Na sbírání bodů mají zákazníci 16 týdnů – pokladní je budou vydávat až do 17. ledna 2017.

_dsc_0464_2