Mama-live
NENÍ OBLEČEK JAKO OBLECZECH

Občas si při pohledu na dětské oblečení říkám, zda návrhář a výrobce mají děti, zda si jen zkusili představit, jak se to bude nosit. Děti nesnesou kompromisy a oblečení prostě musí sedět, jinak dají velmi razantně najevo, že takto matko ne. Nepadnoucí, nepraktické, padající, s nevhodným zapínáním...znáte to? Takže vždy ocením dobrý materiál, chytré a nápadité detaily a hlavně praktičnost a nositelnost. 

Mimochodem podobně jsme se občas cítili při pohledu na půdorysy bytů, které jsme studovali při pátrání po našem vysněném bydlení. Bydlel někdy architekt?

Dnes bych vám ráda představila český internetový obchod s dětským oblečením a zároveň českou módní značku. Obleczech. Mě nadchl už samotný název. 

_dsc_1430

Není obleček jako ObleCzech.cz. Tento internetový obchod nabízí vybrané české značky dětského oblečení vyrobeného v ČR. A šijí i vlastní originální kolekce pod značkou ObleCzech. Móda je pro děti ve věku 3 - 10 let. Typické jsou velké a kvalitní fotografie oblečení, podrobné popisky a příjemné prostředí e-shopu. A ochota vždy poradit s výběrem. 

Jedny z nejoblíbenějších věcí z e-shopu jsou dětská pyžamka, zimní rukavice a nákrčníky. Barunka je dostala k vyzkoušení a náš dojem? Velká spokojenost!  

Honzík zatím spinká v overalcích, ke kterým mám tedy tisíc výhrad, ale je to miminko no. Barunka spinká v dvojdílných pyžamkách a většinou je hlavní problém, že jí lezou nohavice nahoru a má holou půlku nohy, nebo mají slabou gumu v pase a tričko v kalhotách nedrží a má holá záda. 

_dsc_1426

_dsc_1416

Pyžamko, které si Baru hned oblíbila, má náplety na rukávech i nohavicích i pevnou, ale ne škrtící, gumu v pase. A je navíc moc hezké. Baru má v současnosti jediné dvě povolené barvy: modrou a růžovou. Pyžamko je splňuje, tak jí nevadí ani ta šedá :-D A kočička připomíná Hello Kitty, no krásně se to sešlo :-D

Pyžamka vyrábí česká společnost Betty mode a jsou ze 100 % bavlny. 

_dsc_1404

_dsc_1402

_dsc_1401

Zimní rukavice. No kapitola sama pro sebe. Měly by být poddajné, aby se v nich dobře uchopovalo, stavěly sněhuláci a házely koule, neměly by padat, promokat, měly by být dlouhé a neměl by do nich lézt sníh. 

Rukavice od Obleczech mají zaškrcovadlo, takže dle zápěstí dítěte zúžíte a je hotovo. A je v nich příjemný kožíšek, takže krásně hřejí.

_dsc_1468 

Dětské zimní rukavice značky Fantom (velikosti od 2 - 10 let) díky membráně zaručeně nepromoknou, huňatý kožíšek udrží ručky v teple a potěší i velmi příznivou cenou. Jsou vyrobeno v ČR. 

No a nákrčníky? Honzík mi ho odmítl, takže ještě povedeme diskuse. Barunce se ten její moc líbí, jak by ne když je růžový a děsně příjemný.

_dsc_1465

_dsc_1464

_dsc_1459

_dsc_1478

Věděli jste, že krk a hlava patří mezi ty části těla, ze kterých uniká nejvíce tepla? S českými zimními nákrčníky ObleCzech budou krčky dětí jako bavlnce a teplo nebude unikat. Kromě dvou prověřených velikostí je možné ušití nákrčníku pro malinké děti (mladší než 3 roky) na míru.

Na Obleczech.cz najdete dětského oblečení mnohem víc, tak mrkněte. A na FB Obleczech.cz právě startuje soutěž o trička s vlastním textem v originálních fontech!! Mně to připadá jako superoriginální dárek k Vánocům - nakoukněte.