Mama-live
JAK BARUNKA SLAVILA 4.NAROZENINY

...na víckrát :-D 

Slavily jsme tři grácie spolu s naší tetou Alen v Pardubicích. Tam si naše slečna během hodiny odsedla od rodičů směrem k tetám a tam strávila oslavu. Moje teta Radka se trochu červenala, když malé oslavenkyni předčítala Kdo si prdnul u dvora, tak jsme ji pobízeli, že špatně slyšíme :-D Já se nabídla, že zajistím na oslavu dort u Erharta a taky jsem jej zajistila. Ale byl tak velký, že se nevešel do lednice...tak ho dáme na balkon. Lilo celou noc :-D Naše Elsa nasadila rukavice, aby nás neočarovala a už je nesundala :-D

_dsc_9543

_dsc_9545

_dsc_9605

_dsc_9616

Barunka slavila i na Moravě a obě jsme dostaly od babičky svůj dort, no ty byly! Tady si Elsa dala pauzu, protože dostala nádherné šaty z Na vlásku a změnila se v Lociku - s Elsím copem ovšem. Kdo v tom má hokej, měl by si pohádky zopáknout :-D

_dsc_0262

_dsc_0278

A Baru samozřejmě slavila s kamarády. To zas byla párty :-D Moje kamarádka Lucka má skoro na den stejně starou Nelinku, která stejně jako Barunka jede v Elsa mánii. Slovo dalo slovo a holky slavily spolu. Jako přežít dvě Elsa oslavy krátce po sobě, to ani po hodně obětavých a zamilovaných rodičích nemůže nikdo chtít :-D

nelinka4web-126-of-145

nelinka4web-115-of-145

Slečny si tedy řekly téma a tím to pro ně skončilo a začalo to pro nás, maminky. My to chtěly mít hezké, veselé, přesto ale ne pompézní, v tom jsme s Luci zajedno. Nejtěžší úkol byl najít místo.

nelinka4web-95-of-145

nelinka4web-94-of-145

 

Když se vybírá místo na oslavu dospělého, je třeba vědět, jaké pivo se kde točí, odkud mají víno, jak dělají tatarák, jak je místo fotogenické kvůli případným instastories, jak na tom jsou s místem pro tanec a kde je nejbližší non-stop na afterparty.

nelinka4web-90-of-145

nelinka4web-105-of-145

nelinka4web-100-of-145

Místo konání dětské oslavy je větší oříšek. Hosty byli malí lidé vě věku od pár měsíců po zkušené skoro školáky. Já nemám ráda velké herny, kde se dítě ztratí a rodič jen pořád těká očima a doufá, že nemá herna druhý východ. Lucčin Hugi je o pár měsíců starší než Honzík a je to pan průzkumník, takže Luci byla pro prostor jen pro nás a s možností zamknout (zevnitř, neměli jsme v plánu jít za párty :-D). Oslovily jsme pár dětských center a nakonec uspěly v RC Letná. Moc pěkný prostor kousek od Národní galerie, kde je několik menších místností včetně herny, tělocvičny, kuchyňky apod. Měli jsme to jen pro sebe na celé odpoledne a nemělo to chybu. Děti zabraly hernu a bookly si i tatínky. Dámy obsadily lavičky v tělocvičně.

nelinka4web-69-of-145

nelinka4web-136-of-145

nelinka4web-92-of-145

nelinka4web-55-of-145

Vůbec nevadilo, že jsme si museli všechno jídlo i pití přinést, to soukromí a fakt, že prostor je plně dětem uzpůsobený, tudíž bezpečný, že je tam spousta hraček, kostýmů a bazén s kuličkami, to bylo důležitější. 

 nelinka4web-106-of-145

nelinka4web-99-of-145

nelinka4web-110-of-145

O tématické dekorace jsme poprosily naši milovanou a nejšikovnější Janinku (Greta moments by Jane), která žádost "Jani, bude to Elsa, Frozen, ale prosím tě, maximálně decentně" naprosto dokonale zhmotnila. A ještě se jí podařilo oslovit Mia cakes. Tuhle cukrářku sleduji už nějaký pátek právě díky Janě a byl můj sen ochutnat její práci. Nebudu ani na sekundu přehánět, když řeknu, že ten na pohled dokonalý dort byl prostě nebe v hubě na druhou. Nejedla jsem lepší!! Cupcakes a slané dobroty jsme měli od Lelí a od jejího muže z Famagusty, dobrota!

nelinka4_full-16-of-145

nelinka4web-65-of-145

nelinka4web-22-of-145

nelinka4web-19-of-145

nelinka4web-70-of-145

nelinka4web-24-of-145

nelinka4_full-14-of-145

S Honzou jsme byli za nejvíc hipsterské rodiče - uspala jsem totiž Honzíka v kočárku a nechala stát u vchodu, kde na něj bylo krásně vidět. Vevnitř by spal půl hodinky, venku dal dvouhodinový spánek do velkých očí a rozesmáté pusy. Když přišla kamarádka Kája se svým gangem, nechápal její muž Vojta "to jste nemuseli nechávat kočár venku, se vlezeme ne?" a na naše "ale v tom kočáře spí dítě" :-D vyvalil oči a hlesnul "tady jste v Holešovicích, tady se krade" :-D Nikdo malého Osičku neukradl, ufff! 

nelinka4web-32-of-145

nelinka4web-35-of-145

nelinka4web-44-of-145

nelinka4web-46-of-145

nelinka4web-51-of-145

Je hrozně fajn vidět, jak si děti v našem okolí sedí a je jedno, jestli jsou to vrstevnící a vídají se ob týden nebo se vidí párkrát za rok. Byla to hned partička a sehraný gang. Děti často nebyly vidět, protože byly schované v tunelu nebo v domečku, případně v kuličkách. Jindy zase nebyly poznat, protože byly v kostýmu. Baru a dvě Nelinky, Luky, Bibi a Oliverek, Jeník a Jeník a dvojčátka Emička s Beatkou ♥ 

Ale pro mě je hlavně vždycky zážitek sledovat ty jejích tatínky. Ano, tátové okolo nás jsou ti, kteří sjedou skluzavku a vymyslí dětem hry, ze které pak všechny bolí smíchy břicho a tatínky záda. A ještě u toho pořeší volby v Americe a kvalitu benzínu. Pánové jste fakt pánové!!

My dámy mámy probraly maximálně nějakou tu kosmetiku, módu a život live i online a byly jsme docela rády, že o dětech nevíme :-D Krásky, jsem ráda, že jste! 

Myslím, že čtvrté narozeniny si naše Elsa užila. Ano, frozen bylo vše od dortu až po Elsí cop, který Baru nadchl. Cílem byly rozzářené oči malých oslavenkyň a to se povedlo na 100 %.  

Ale abyste si nemysleli, že Elsička ocenila, že měla prostě super oslavu, tak ještě v autě cestou domů nám nadiktovala (dost rozzuřeně), co má donést Ježíšek, když jsme to nebyli my schopní dodat k narozeninám. Je to nevděčný smrádě a příště na ni prdím :-D

 nelinka4web-144-of-145

Děkujeme všem, kteří s námi Barunčiny 4.narozeniny oslavili! Rodino, kamarádi ♥

 

Autoři fotografií: rodinné oslavy - Katy, oslava s kamarády - Helena Szmigielová

Baru narozeninový outfit: šaty - H&M, sandálky - Crocs