Mama-live
MALÉ ITALKY V CHEFPARADE

Je to pár týdnů, kdy jsme si s Baru udělaly dámičkovský půl den. Strašně jsem se na to těšila. 

A měla jsem radost, že se těší i ona. My jsme těšičky :-D 

Honza s Honzíkem nás vysadily v neděli v 11 před Školou vaření Chefparade a my šly vařit. Co plácám, jaké my!! Baru šla vařit. Dostala profi zástěru, po boku jí stála parťačka Nelinka a my s Katkou dělaly support (nosily jsme džusy, myly jim ruce a pomáhaly krájet). 

Ano, naše holčičky absolvovaly kurz vaření Malí Italové. Je vhodný pro děti od 4 let, menu je koncipované tak, aby ho zvládli i prckové (takže se nijak přehnaně nekrájí, nemíchá, nehněte a nepracuje se s otevřeným ohněm). Dopředu jsem věděla, že nedělní italské menu pod vedením chefa Honzy  ("jéééééé, ty se jmenuješ jako můj táta, můj bráška a můj děda!" :-D) bude sestávat ze špízů caprese, pravé italské pizzy a tiramisu.

Dětí bylo v kurzu asi 12, byli tam školáci i školkoví prďolkové, nejvíc s Honzou komunikovalo (=koketovalo :-D) naše duo a Honza se tím skvěle bavil. 

Byla to legrace, děti byly strašně důležité a braly vaření hrozně vážně. Dělaly sněhuláka z rajčátek a mozzarelly, namáčely piškoty do Cara a pozorovaly přes sklo trouby svoje vlasní pizzy. A pak si to všechno taky snědly. Tedy většina dětí. Naše Barborka dokončila práci a vrhla se k flipchartu a kreslila a pak se pověsila na chefa Honzu, on s ní snad i točil nad hlavou a její tiramisu jsem musela zpucovat já.

Tři hodiny utekly jako voda, my si odnesly tiramisu i pro naše chlapce a voněly jsme pizzou až do večera. 

Bylo to super. V Chefparade to mám ráda, sama jsem byla na několika dospěláckých kurzech a jsou evidentně vybaveni i na kurzy pro ty nejmenší. Samozřejmostí byly třeba stupínky, aby všichni dosáhli na pult, v pauze si každé dítě udělalo banánové smoothie a fresh juice. Honza byl sympaťák a uměl to s nimi. Přiznal, že má tyhle nejmenší kuchaříky strašně rád. Bylo to znát. A Baru už se ptala, kdy jdeme zase. Takže buď musí vyrůst, ať může na kurz pro starší nebo dávám do Chefparade podnět k zařazení dalších kurzů do nabídky :-D 

PS: A pokud máte pocit, že to pro vás a vaši ratolest není, protože je vaše dítě kluk/nemá vaření v lásce/vy nemáte vaření v lásce, tak se nebojte, tohle je spíš zábava než vaření. Jen teda zkontrolujte ingredience, naše holčičky vařily s malou slečnou, která nejedla banány, rajčata a už vůbec ne piškoty a ještě ke všemu s kávou. Ta si vyloženě pošmákla :-D