Mama-live
KAM ZA PÉČÍ? NAJDISALON!

V Praze žiji skoro polovinu svého života a stejně na pedikúru chodím v Pardubicích. Nenašla jsem v hlavním městě takovou, kde by mi vyhovala péče a nemuselo se zároveň tři měsíce čekat na volný termín. Nejsem náročná, jen čekám hladké nohy, málo řečí a aby mě půlhodinka včetně namáčení nestála půl mateřské. A dám na doporučení. A chci to mít za rohem. A chci, aby mi u toho někdo i nalakoval nehty na rukách a udělal dobrou kávu. No prostě, jak říkám, nejsem náročná :-D 

Když se moje milovaná kadeřnice odešla na chvíli věnovat mateřským povinnostem, byla jsem v koncích a došlo skoro na slzy. Co budu dělat? Já nikomu jinému vlasy nedám :-D 

Najít salon, ze kterého nebudete odcházet s pláčem, kam se budete ráda vracet a který třeba i doporučíte, není úplně snadné a to jich jsou stovky. A když takový objevíte, hýčkáte si jej. Mám pravdu? 

No a já jsem byla nedávno oslovena pány, kteří přišli na trh s webovou stránkou Najdisalon.cz. A hned mě to začalo zajímat. A chtěla jsem vědět víc, tak jsem je požádala o "rozhovor".

Můj dojem z Najdisalon: Super myšlenka mít co nejvíc salónů na jedné stránce se všemi informacemi, referencemi a hlavně! pro mě je nejvíc možnost přímo na této stránce udělat online rezervaci! Zatím je stránka ve svých začátcích, ale zaplňuje se a informace se doplňují.

A teď už zvědavá Katy a její investigativní otázky :-D

Kdo stojí za Najdisalon? Kdo jste? :-D

Základním kamenem jsem já (Marek Kováč) a mí dva kolegové programátoři, s kterými se primárně živíme vývojem webových aplikací. V týmu máme ještě další dva šikovné kolegy Urszulu a Igora, kteří nám pomáhají hlavně s on-line marketingem.

Co vedlo tři muže k myšlence na NajdiSalon? Čekala bych, že taková idea vzejde od ženy, která má problém najít pro sebe to pravé...

Ve skutečnosti ten nápad opravdu vzešel od ženy :-) Moje manželka se živí nehtovou modeláží, potýkala se v začátcích s tím, že neměla dostatek zákaznic, a hledali jsme způsoby, jak ji lépe propagovat. V on-line světe se orientujeme dobře, takže jsme zkoušeli najít ty správné cesty ... Pak jsme si jednou u piva řekli: "Pojďme postavit velký web, kde si pohodlně každý najde svou kadeřnici v okolí bydliště a zároveň dopřejeme salonům skvělou možnost k propagaci". Nápad se ujal a tak jsem se do toho pustili...

Co vám bylo inspirací? 

Dá se říci, že tou inspirací mi byla a stále je moje žena. Ale inspiraci nacházíme dnes a denně u všech salonů, s kterými jsme v kontaktu. Každý salon a jeho zákazník má nějaké své potřeby a problémy, které nás inspirují k tomu, abychom našli nejlepší řešení, jak jim pomoci.

Pro koho je Najdisalon a jak může člověk z ulice Najdisalon objevit?

Projekt je hlavně pro lidi, kteří nemůžou najít tu správnou nehtařku, kadeřnici, kosmetičku, masáže, fitko atd.. Sednete si k najdisalon.cz, dáte hledat kadeřnictví ve svém okolí a najednou se dozvíte, že je toho ve vaší blízkosti mnohem více, než jste si mysleli. Druhým naším publikem jsou samozřejmě samotné salony. Snažíme se vést salony k tomu, aby měli co nejlépe vyplněný profil, aby se jejich potenciální zákazník o nich co nejvíce dozvěděl. Nepromujeme zatím mimo "on-line svět" ... novou verzi, se kterou jsme spokojení, jsme spustili teprve nedávno. Vše jsme si chtěli pořádně otestovat a teď začínáme s postupnou propagací projektu, tak aby se co nejpřirozeněji dostal k lidem.

Jak se salon na Najdisalon dostane? Jsou salony prověřené? Jaké salony na Najdisalon najdu? Kolik salonu v současné době tvoří Najdisalon? A z jaké oblasti? (tomu se říká "skvěle postavená otázka", good job Katy!)

V současné době máme v databázi cca 5,5 tis salonů, z asi 200 měst v ČR. Tato čísla ale už zítra ráno budou vypadat jinak, protože salony se registrují de facto každý den a ze všech koutů republiky. Každý majitel salonu se u nás může registrovat zdarma a získat tak skvělou webovou prezentaci, která ve většině případech může klidně nahrazovat web, který může pro majitele salonu být někdy zbytečně nákladný. Salony, které u nás využíjí premiových služeb, tzn. získají více než "pouhou" prezentaci, ověřujeme telefonicky, pomáháme jim s vyplněním informací a vedeme je k tomu, aby zajistili hodnocení svých služeb od zákazníků. Ověřený salon od nás získává i nálepku "Ověřeno NajdiSalon.cz", na které jste už možná narazila na některých provozovnách :-)

Jaká je historie Najdisalon a kde se vidíte za rok, za pět let?

Prvotní myšlenka vznikla někdy před dvěma roky, od té doby jsme se postupně dostávali k dnešní verzi. Já beru novodobou historii od konce roku 2016. V tomto roce máme v plánu zaměřit se hlavně na salony a předat jim myšlenku našeho přínosu. Chceme, aby se značka NajdiSalon.cz stala místem, kde lidi budou hledat své salony krásy a kde salony krásy budou získávat své nové zákazníky. Naším cílem je umístit salony na mapu internetu a jejich zákazníkům ukázat, kde najdou kvalitní služby.

Naším hlavním plánem je být průkopníkem v on-line rezervacích do beauty salonů. Věříme, že pokud se zákazníci naučili na internetu běžně nakupovat zboží, včetně potravin, naučili se rezervovat si kino, hotel či stůl v restauraci, najdou si cestou také k rezervacím v salonech krásy. Na nás je, abychom uživatelům tuto cestu ukázali a co nejvíce jim ji zpříjemnili.

Chceme se stát jistou známkou záruky, že v salonu, do kterého se chystáte, bude o vás dobře postaráno. A jak chceme dosáhnout? To bych si v tuto chvíli ještě rád nechal pro sebe :-)

Je tu konkurence nebo se vám podařilo zaplnit "díru" na trhu?

Samozřejmě víme, že tady nějaká konkurence je, byla a bude. Ale chceme jít svou vlastní cestou, nechceme nikoho kopírovat. Sázíme na osobní přístup, chceme salonům pomáhat a reagovat na to, co opravdu potřebují.

Jaké jsou ohlasy?

Běžní uživatelé náš projekt vítají. Mít vše na jednom místě a k tomu vize s on-line rezervacemi je pro ně velkým přínosem. Co říkáte na to, kdybyste se cestou tramvají během jedné minuty přes mobilní aplikaci objednala ke kadeřnici, nehtařce a kosmetičce najednou? Už nebudete muset nikam telefonovat, čekat než kadeřnice prolistuje svůj nabitý diář, aby vám řekla, že stejně v tenhle termín nemůže. U nás uvidíte přehledný seznam volných termínů, jedním kliknutím se booknete, dostanete potvrzení a ještě vás 24h předem upozorníme na vaši návštěvu, abyste na ni nezapomněla :-)

Taky z ohlasu salonů vidíme, že je náš projekt pro ně zajímavý a přínosný. Kadeřnice nemá čas zjišťovat, jaké jsou možnosti zviditelnění na internetu, nemá moc informací o tom, jak si postavit svou webovou vizitku atd. Samozřejmě si musíme ten vztah nejdříve vybudovat od nuly, salony nám musí věřit, že jim dokážeme opravdu pomoci, víme, že to nebude hned.

Měli jste stanovené nějaké cíle, mety? Jak je plníte?

Naším prvním cílem bylo do konce roku 2016 spustit novou verzi, to se nám povedlo. Pokud se ptáte na cíle a mety, které se dají vyjádřit v číslech - tak žádné nemáme. NajdiSalon.cz je pro nás hlavně srdeční záležitostí a naším cílem je, aby jej takto vnímali i naši návštěvníci a salony samotné.

Co vás v souvislosti s Najdisalon a celou salonovou oblastí překvapilo?

Za mě je to množství salonů, kolik jich v ČR je, a to určitě nemáme v naši databázi všechny. O to větší přínos v našem projektu vidím. Zákazník salonu se lépe v tom množství zorientuje. Salony můžou být svým zákazníkům více na očích.

Na závěr prosím jednou větou Najdisalon popište nebo pozvěte čtenářky k jeho používání.

Přijďte a najděte si váš oblíbený salon :-)

Jak hledáte vy "svůj" salon, kam půjdete na vlasy, na nehty, kam s obočím a kam s patami?