Dejte dětem hernu a budou nadšené. Najít hernu, která se zavděčí i dospělým, je krapet těžší,
jsme frfňové :-D
Vyzkoušeli jsme hernu, o které byste měli vědět. Je skvělá. Obrovská, barevná, jsou tam všechny atrakce, na které si jen vzpomenete a dělají tu skvělé party. A kromě Prahy ji najdete i v Hradci Králové, Brně a Zlíně. Toboga!
Jeli jsme ji otestovat v neděli v 9 ráno, venku se klubal krásný den, lidi hekali vedrem a my si řekli, že dopoledne v herně by mohl být dobrý nápad. Byl! Bylo tam minimum lidí a prima chládek.
Udělala jsem pár dní před návštěvou osudovou rodičovskou chybu. Oznámila jsem dětem plány na víkend. A od té doby jsme odpočítávali hodiny! do odjezdu do Tobogy. "Mami, už je neděle?" - když tohle posloucháte od úterý, může se to i zprotivit, ale dětské těšení je věc neovladatelná :-D Naše Baru měla totiž z několika ověřených pětiletých zdrojů informaci, že v Toboze to žije.
A konečně neděle. Praha prázdná, takže jsme to dali přes celé město za necelou půl hodinu a ještě před otvíračkou jsme stepovali před zličínskou hernou. Děti blbly, skotačily, vítaly se s kamarády a pak se Honzík neplánovaně přiblížil ke dveřím na fotobuňku a ty se otevřely :-D Malinko nadskočil :-D Je 10 hodin! Jde se na věc!
Sundat boty, zamknout do skříněk (desetikačku s sebou nebo vám na pokladně rozmění), ponožky si nechat a hurá.
6000 metrů čtverečních. A není to málo na jednu hernu? :-D
Nedělní dopoledne na konci května jsem na první návštěvu vybrala záměrně. Chtěli jsme si to užít v klidu a stalo se. Sice se herna postupně plnila, ale je fakt obří a bylo to boží. A abyste si udělali představu, čemu říkám "obří" - hala má 6000 metrů čtverečních :-D
První dojmy: světlá, rozlehlá, barevná a čistá! Den před naší návštěvou se tu konala velká akce k výročí otevření a ke dni dětí a tady to bylo všechno jako nové. Velké plus!
Všude je něco, v Toboze je fakt všechno!
Atrakcí tak akorát, jako hodně, ale zároveň si všechno děti během dvou hodin vyzkoušely a mohly se k oblíbencům vracet. Myslí se tu na všechny věkové kategorie dětí.
Prolézací hrady, obří skluzavky a tobogány, lanový park, tubing a bobovka, balónkové fontány a shot aréna, fun park pro nejmenší a hřiště pro milovníky míčových her, skákací hrad, vulkán a horolezecká stěna, trampolíny, motorky a elektrická autíčka a pro větší stolní fotbal, air hockey a kulečník. A to jsem určitě ještě něco zapomněla...
Nadšení level milión bylo skoro hmatatelné!
TOP 3 Barunky (skoro 6 let, vše absolvovala s kamarádkou):
Tobogány, skluzavky: Nejdřív se trochu bála, tobogán je přes dvě patra a Baru není zrovna kaskadérka. I dostala nápad: "Mami, pojedeš poprvé se mnou?" - no, maminka v šatech a v tašce foťák, to se povedlo. Barunka ve finále fičela jak drak a já se zeshora spíš prošoupala a doufala, že moje vyplutí z tobogánu uvidí jen málo lidí, šaty jsem měla kolem krku omotané :-D
Trampolíny: mega trampolíny jsou pro děti i dospělé, můžete skákat přes všechny, odrážet se od stěn.
Kola: různá kola, vozítka a tříkolky pro větší i menší děti, některé i s vozíčkem, takže se mohou navzájem vozit.
TOP3 Honzíka (skoro 3 roky, někam šel sám, někam s tatínkem):
Skákací hradotrampolína: v jednu chvíli se mi kluci ztratili. A našla jsem je totálně rozesmáté ve chvíli, kdy Honza s Honzíkem vybíhal na vrchol sopky, tam Honzíka pouštěl a oba sjeli vulkán po zadku. V tu chvíli jim byly oběma tři roky :-D
Fotbalové hřiště: Honzík řičel "Góóóóó´j!" a s Honzou se měnili v Messiho a Ronalda. Honza si občas poměřil síly s neviditelným Tomášem Satoranským (basketbalista v NBA :-D) a dal koš.
Motorky: Honzík miluje odrážedla a motorky, takže i pro něj byla obrovská hala ten nejlepší terén, kde to na motorce rozjet. No co vám budu..., vlasy mu vlály :-D
Pro oba bylo vrcholem sežrání Barunky drakem :-D Skákací hrad ve tvaru zubaté huby draka se totiž občas zavře :-D Barunku snědl, ječela nadšením. Honzík to pozoroval, ječel nadšením. Povídačku o tom, že kuřecí řízečky jsou z dětí, které drak nevydá, neocenil ani jeden.
TOP1 malé kamarádky (skoro 1 rok, první kroky):
Většina heren má i sekci pro nejmenší, bývá to pár kostek a bazének s kuličkami, ve kterém plouvou předškolácí. Tady je to Sekce. Rozlehlá, ohraničená, vše měkké, spousta kuliček, kostek, houpátek... Může se sem do 5 let, ale tím že je i tato sekce opravdu veliká, nemusí se mrňouskové bát o prostor.
Jídlo i zázemí na velmi dobré úrovni.
Když chcete na chvíli zastavit děti, které létají z jedné atrakce na druhou, tak jim nabídnete občerstvení. Dětem jsme objednali kuřecí řízečky a gnocchi s houbovou omáčkou, oboje velmi dobré, řízečky šťavnaté. V menu bylo na výběr pro velké i malé, saláty, těstoviny, maso. Mají tu i dezerty, kávu a pizzu dělají na místě.
Zázemí čisté a obrovské, pro nejmenší přebalovací pulty, pro větší jim velikostí uzpůsobené záchody i umyvadla. Bod navíc - jelikož po atrakcích chodíte jen v ponožkách, je před toaletami nabídka "crocsů", abyste si nenamočili a případně na toaletě neumazali nohy - promyšlené!
Doporučuji vzít sebou dětem suché oblečení na převlečení, Osičky byly uřícené a zpocené, jely to zodpovědně :-D A na pokladně kdyžtak trička prodávají s logem herny :-D
Na odpoledne bylo v narozeninové sekci nachystáno několik stolů pro odpolední oslavy a nemám sice vlastní zkušenost, ale kamarádky starších děti si tu slavení pochvalují - prý ani není znát, že se koná vícero oslav.
Několik atrakcí je za poplatek - autíčka a airhockey - nás se to netýkalo, protože Barunka byla v ráji a o autíčka nezavadila pohledem a na hokej jsou ještě malí.
Herna je přímo na Zličíne vedle Globusu a Avionu, parkování není problém.
O mně se ví, že z velkých heren a davových akcí nejsem úplně odvázaná, ale Toboga mi tak trochu vzala dech. Tím, že tu opravdu nebylo narváno, jsme si to všichni dokonale užili a i když to nemáme tedy zrovna za domem, jsem si jistá, že se vrátíme.
Najdete ji až do konce července výhodněji na Slevomatu.

















