Mama-live
ÚNIKOVÁ HRA I PRO PŘEDŠKOLÁKY: ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ

Únikové hry se poslední roky těší obrovské popularitě. Týmy hráčů se pokouší uniknout z vězení, vypátrat zloděje diamantů, vyřešit složité šifry. Ale co děti? Mají i ty kde unikat?

Často bývá úniková hra vhodná pro děti od 10 let, takže když se v nabídce objeví hra i pro mladší, je z toho spousta radosti. A tu jsme měli i my, když jsme dostali nabídku otestovat únikovou hru Alenku v říši divůOmrkněte nabídku, s vouchery se to hned lépe uniká.

S Honzou únikovky milujeme. Jsme soutěživci, náruživí hráči deskovek a dobrý tým (zajímavé ale je, že se u toho dost hádáme :-D). Přesto jsme vždy překvapení, jak to umí být náročné. Není to zábava pro každého, ale je to adrenalin a skvělá zábava.

Únikovku Alenka v říši divů jsme šli zkusit pro Slevomat do Puzzle room, byla jsem ujištěná, že děti nemusí umět číst, že je hra vhodná od 6 let, tudíž vhodné i pro naši bystrou předškolačku (po mamince!).

 

V sobotu po obědě, v den mých narozenin (to je detail, který není pro recenzi samotnou důležitý, ale měla jsem potřebu vám to sdělit :-D), jsme vyrazili za dobrodružstvím :-D Barunka je "těšič", byla napjatá. Pobočka Puzzle Room je v Senovážné ulici v samém centru města. Vítala nás milá paní, která hned na úvod pochválila Barunku, že má postřeh (na obraze na zdi objevila všechny ukryté obrázky), takže si ji získala :-D A když Barunce řekla, že uvnitř bude i pavouk, nadšení gradovalo, protože se máma bude bát :-D

 

 

Dostali jsme instrukce a mohli jsme vlézt do první nory :-D Hra je inspirovaná Alenkou v říši divů, ale pokud jste knížku stejně jako já nečetli, nijak to vaše šance na uniknutí nesnižuje. Cílem v první místnosti bylo získat klíče k otevření dvou skříněk a ochutnat, co je v nich schované. Měli jsme s sebou naštěstí plyšovou kočku Šklíbu, ze které nám občas přišla nápověda nebo vodítko, takže se nám z nory podařilo včas přejít do vedlejší party místnosti - konal se tam totiž čajový dýchánek s dortíkem ... a ano, i s pavoukem :-D

 

 

V naší zkrácené family verzi jsme museli získat pět klíčů, aby se otevřely dveře. Nebudu vás napínat, nepíšu vám to od pavouka a necpu se dřevěným dortem :-D Unikli jsme :-D

Byla to zábava. Děti plnily spíše pomocné úkoly - skládaly, hledaly, sledovaly, kam jde pavouk, popisovaly, jak je co postaveno a hlavně v první místnosti zodpovědně ochutnávaly :-D

 

 

Úžasné mi přišly dekorace - první místnost temná a tajemná, druhá místnost rozzářená, barevná a prosvětlená. Kulisy navrhovali divadelní scénografové a je to znát.

 

 

Dále hodnotím moc pozitivně, že se daly úkoly plnit nezávisle - když se tedy člověk někde zasekne, zkusí vymyslet další indicii, prostě je jedno, v jakém pořadí klíče najdete.

Za nás to byla super strávená hodinka a zase úplně nový druh zábavy. Tříletý Honzík si to s námi užil taky a rozhodně se nenudil.

Pokud máte hravého ducha, rozhodně doporučuji vyrazit.