Mama-live
ADVENTNÍ KALENDÁŘE TAK TROCHU JINAK

Adventní kalendář mě lehce stresuje. Ve chvíli, kdy si vydechneme, že jsou za námi Barunčiny narozeniny, a do Vánoc ještě měsíc, začne masáž "vymysli 24 malých dárečků do kalendáře, jinak jsi rodič na baterky". 

A protože se samozřejmě nechám hecovat okolím a sítěmi, tak to nevyřeším Milka kalendářem, ale máme už roky kartonový stromeček z Tchiba a ten plníme drobnými dárečky. Ten stres, kdy večer zapomeneme a Baru je ráno u kalendáře dřív než my... 

Dáváme do šuplíčků sponky, pastelky, autíčka, malá zvířátka...

 

Ale dnes mám pro vás dva tak trochu jiné kalendáře. Jeden je z písku a druhý je pro dospělé. 

 

RADOST V PÍSKU: ADVENTNÍ KALENDÁŘ

O značce Radost v písku jsem hodně slyšela, ale vlastně moc nevěděla, o co jde. Písečné obrazy, oukej. Ale pak jsem dostala sadu na otestování a intonace "oukej" je rázem jiná. Jakože Oukej!!

Nejdříve jsme to s dětmi prozkoumali a každý si vytvořil jeden obrázek ze základní sady. Pomáhala jsem, ale snažila se nezasahovat (hlavně je to jeden z pokynů na obalu, ať rodiče nechají výběr barev a styl obrázku na dětech). 

Radost v písku najdete třeba ZDE.

 

 

A pak jsme otevřeli sadu Adventní kalendář - 24 obrázků s vánoční tématikou. 

Udělejte si je všechny předem a rozvěste jako vánoční dekoraci, nebo je dávkujte a co den, to jeden obrázek. 

 

 

Mně to připadalo složité a čekala jsem písek všude. Nebojte, pletla jsem se. Princip je takový, že obrázek je "přednařezaný" a vy odlupujete jednotlivé dílky a zasypáváte vámi vybranou barvou a postupně tak obraz vytváříte.

A když je okolo dětí už vysypaného písku moc, tak prostě vezmete vysavač a hotovo.

Adventní kalendáře Radost v písku najdete TU a já chválím, že je součástí balení štěteček a písek se mnohem snadněji roznese po vybrané ploše.

Moje shrnutí je: Moc ráda podporuji české výrobce. Vznikají krásné obrázky, nikdo se k ničemu nepřilepil. A písek není po celém bytě. Zcela samostatně to zvládla šestiletá a s pomocí tříletý. Za mě je obrovské plus, že v balení je vše potřebné a nemusím před samotným tvořením vykoupit papírnictví. Trénujete umělecké cítění, kreativitu, trpělivost. Vaši i dětí :-D

 

PRO DOSPĚLÉ: ADVENTNÍ KALENDÁŘ Z OVOCE A OŘÍŠKŮ

Asi vás hned napadne, proč je pro dospělé, když ovoce a oříšky, že? Oříšky jsou solené, uzené, některé s wasabi. A mně to přijde super, protože o Vánocích na sebe, na nás velké, zapomínáme tak nějak víc než obvykle. 

Takže proč dělat radost jen pišišvorům a neudělat si to hezké s partnerem?

Upřímně říkám, že už jsem "s Adventem začala" a zobu :-D A ty oříšky jsou tak skvělé! Čerstvé, tak akorát ochucené, čokoláda kvalitní. 

 

 

Můžete si je pověsit na přiloženou šňůrku s pomocí kolíčků a nebo prostě tahat ze šuplíku s dobrotami. 

Víno v balení bohužel není, ale to je základní výbava každé slušné domácnosti, vy si poradíte :-D

A co tedy balení adventního kalendáře obsahuje? Červenobílé sáčky s číslicemi od 1-24 plné oříšků všech druhů a na všechny možné způsoby, k tomu keksíky, preclíky. V každém sáčku je jeden druh. V balení najdete ale i šňůru a malinké kolíčky, takže nemusíte řešit nic jiného, než kam "kalendář" zavěsíte.

Adventní kalendář najdete ZDE. Stačí jen rozvěsit!