Mama-live
KDYŽ DĚTI MARODÍ A (PRACUJÍCÍ) MÁMA TAKY + SOUTĚŽ O VITAMÍNY

Dětské nemoci stejně jako všichni rodiče zcela upřímně nesnáším. Klepu na vše tvrdé, dřevěné i duté, tedy na moji hlavu, ale díky bohu děti mívají obvykle “jen” klasické virózy, které jsou sice protivné, ale do týdne jsme z nejhoršího venku.

A já, protože jsem solidární, to od dětí většinou chytnu taky. A jak jsem unavená, tak mi je ve finále nejhůř. Realita je taková, že děti opravdu do týdne naberou zpátky všechny síly, odpočinou si, odsoplí se a jsou jako znovuzrozené. A já se teď na podzim z nemocí hrabala snad měsíc.

 

 

Jeden týden byl opravdu výživný. Zůstali jsme doma všichni tři, tatínek ráno prchal do práce :-D Já celý den snila o tom, jak se ve stylu hygge chumlám do duchen, pečující hodný člověk mi starostlivě sahá na čelo a nosí čajíky, a děti se v mých rajcovních představách kamsi vsákly :-D

Bylo to ale ve skutečnosti naprosto klasické. Já umírající (bohužel netrpím na horečky, tím pádem mě můj muž považuje za simulanta) a přede mnou obvyklé pracovní činnosti. K tomu rýma, kašel a pocity marnosti. To se během týdne moc neměnilo, k lepšímu určitě ne. Naopak se k chřipečce přidávaly příznaky zánětu močových cest. #dikytonemuselobejt #vycurejsisvehojezka

Barunce bylo líp hned, Honzík měl rýmu větší, ale energie měli na rozdávání. Je jasné, že doma s dětmi jsem zůstala já, i když jsem měla pocit, že větší šanci na vyléčení budu mít v práci :-D

 

 

Hned ráno jsme se s nemocnými piškoty domluvili, jak bude den vypadat. Já budu pracovat, děti budou hodné, budeme se udržovat v teple a v dobré náladě. 

  • Smíte si hrát, žádné řádění.
  • Pustím vám ráda pohádku, čím delší nebo vícedílná, tím lépe. Zásadní je, že ji chcete oba, nebudu řešit žádné občansko-právní spory.
  • Teď jste jedli a ten pocit plného břicha si pamatujte, nebudu dělat každému jinou svačinu za půl hodiny. Oběd uvařím, bude mít maximálně tři suroviny, nemám nic proti těstovinám se sýrem.
  • Nehádáte se, nenecháváte nikde kapesníky, neperete se, nemuckáte se a nesnažíte se se mnou zapříst hovor, protože rovnou říkám, že na většinu otázek dnes neznám odpověď!

Po 5 minutách...

  • Mami, a jaký téma narozenin bych teda měla mít? 
  • Mamíííí, nechci Barbie, chci Mauglího!!
  • Kdy bude víc než půl hodina? Proč? Abych si mohla říct o svačinu.
  • Honziáne, neválej se po mně! Mamííííí, Bája mě bouchla a bylo to moc!

 

Seděla jsem u toho počítače zachumlaná v hygge dece celý den, u toho nachystala běžných pět jídel a každému dvě svačiny extra. Pečující člověk nám sem tam zavolal, aby se zeptal, jak nám to jde a tím mě akorát vytočil. Vyřešila jsem 271 hádek ohledně výběru pohádek a ohledně kojení a přebalování miminka. Naplánovala jsem asi 78 tématických oslav.

Pak jsem si večer sedla zase k práci a začala opravu psát, tvořit, přemýšlet. Jo a do toho jsem se léčila.

 

 

Před rokem jsem měla pocit, když jsme doma během podzimu uvítali dvoje neštovice a dvoje hlava ramena kolena palce (v medicínském slovníku najdete pod názvem "ruce nohy ústa"), že nemůže být větší prudy než být s nemocnými dětmi měsíc a půl v kuse doma. A to jsem neměla pracovní dobu 6 hodin denně, to jsem si občas zablogískovala.

Teď? Vymyslela jsem to!! Teď prostě není jiné řešení než mít děti i mámu ve stavu nejvyššího zdraví! Abych mohla přes den pracovat a odpoledne jsme mohli chodit ven, na kroužky, v noci spát bez kašle a soplení.

Takže jsem se nastavila psychicky na to, že nejsme mátohy. A využila jsem možnosti otestovat produkty od Vitabalans pro mě i děti.

Děti každé ráno po kakau dostanou Lacto Seven Kids "náš zdravý bonbon, ten mám rád" - který cucají a chutná jim. Jsou to vitamíny a probiotika v jednom a mají ovocnou příchuť, což dětem pravidelné užívání zpříjemňuje.

A já si dávám Lacto Seven pro dospělé a doplňuji Lacto Lady, která je prevencí proti zánětům močového měchýře (moje vnitřní bohyně tančí nad šancí zbavit se během zimy těchto neduhů pěkný taneček). Kdo jste tým trpící na tyto ženské neférovosti, asi jste taky vyzkoušely kde co. A já se rozhodla nečekat a jednat. 

 

 

Máme 20-ti denní vitamínovou kůru Lacto Seven KIDS i pro vás.

1. Napište mi do komentáře nebo pod FB post, jak zvládáte podzim, co se týče nemocí.

2. Dejte lajk FB postu, kde tento příspěvek zmiňuji.

3. Buďte fanoušky Mama LIVE na FB. Sdílení a označení přítel je čistě dobrovolné.

Soutěž ukončíme ve středu 5. prosince ve 20.00 a pak vylosuji jednoho z vás.

 

 

Lacto Seven Kids je vhodný pro každodenní užívání. Žvýkací tablety Lacto Seven Kids mohu užívat děti od 1 roku. Tablety obsahují také vitamín D3, který přispívá ke správné funkci imunitního systému. Tablety mohou být podávány každý den po jídle. Bakterie mléčného kvašení jsou také prospěšné během antibiotické léčby, při změnách stravovacích návyků, při poruchách trávení a při cestovatelských průjmech během dovolené.

Lacto Seven Kids obsahuje sedm různých kmenů bakterií mléčného kvašení (tj. Lactobacillus a Bifidobacterium), které jsou přirozeně odolné vůči žaludeční kyselině. Během výroby jsou bakterie chráněny speciální technologií Bio-support ™ vyrobenou z vlastní směsi peptidů a komplexu polysacharidů. Tato technologie zajišťuje přežití bakterií při průchodu kyselinou žaludku a bakterie se dostávají do střeva živé. Ve střevě se bakterie připevňují ke střevní membráně sliznice, kolonizují se a produkují široké spektrum prospěšných funkcí ve střevě a těle.

 

 

Lacto Seven – probiotikum k obnovení rovnováhy střevní mikroflóry.Odhadovaná hmotnost střevní mikrobiální flóry je 1-1,5 kg. Flóra se skládá většinou z bakterií, jejichž počet je 10krát vyšší než počet buněk těla. Mikrobiální mikroflóra se začíná vyvíjet od narození a vývoj pokračuje až do dvou let. V počátečních letech zůstává bakteriální složení flóry poměrně stabilní a individuální, k největším změnám dochází v případě změny stravování či během antibiotické léčby. Ve zdravé flóře existuje mikrobiální rovnováha. Bakterie mléčného kvašení, nejznámější bakterie, udržují bakteriální rovnováhu flóry.

Lacto Seven obsahuje sedm různých přírodních bakteriálních kmenů kyseliny mléčné (Lactobacillus a Bifidobacterium), inulin a vitamin D3. Inulin je vláknina, která slouží jako živina pro bakterie mléčného kvašení. Vitamín D přispívá k normální funkci imunitního systému.

 

 

Lacto Lady je kombinace extraktu brusinek a čtyř kmenů bakterií mléčného kvašení Lactobacillus a Bifidobacterium. Brusinka je dobře známa svým vysokým obsahem flavonoidů nazývaných antokyaniny a proanthokyanidy (PAC). Tyto látky jsou zodpovědné za červenou barvu brusinek. Proanthokyanidy jsou považovány za silné antioxidanty a jsou jim připisovány příznivé účinky na elasticitu cév, mají virostatické účinky a blahodárný vliv na trávení a v neposlední řadě přispívají ke zdravému močovému ústrojí. Právě proantokyanidy mají adhezní schopnosti na fimbrie bakterie Escherichia coli, čímž znemožní jejich zachycení na stěnách močových cest.

Bakterie mléčného kvašení patří do normální mikrobiální flóry střeva, ale převládají také v normální mikroflóře urogenitálního traktu. Tyto bakterie chrání sliznici před uchycením patogenů a škodlivých bakterií. Jejich snížený počet na sliznici močových cest zvyšuje riziko infekce. LACTO LADY obsahuje výběr bakteriálních kmenů, které jsou přirozeně odolné vůči žaludeční kyselině. Během výroby jsou bakterie chráněny speciální technologií Bio-support ™ vyrobenou z vlastní směsi bílkovin a polysacharidového komplexu. Tato technologie zajišťuje přežití bakterií během výrobních procesů, skladování konečného produktu a při průchodu žaludkem. Ochrana zaručuje dobrou životaschopnost bakterií v době, kdy se dostanou do střeva.