Mama-live
JAK NA ZDRAVÉ VLASY A NEHTY? + SOUTĚŽ O KŮRU BIOTIN STRONG

Zdravé a lesklé vlasy? Pevné a kvalitní nehty?

Jak jste na tom vy? Nedávno jsem si na Instagramu udělala malou anketu a polovina z vás není s vlasy a nehty spokojená. To je děsná škoda :(

A já donedávna svoje nehty zcela upřímně nenáviděla. Poslední roky chodím na gellak, což mě zachraňuje, ale předtím jsem desítky let nevěděla, co si se svými lámavými nehty počít. Jsou slabé, třepí se, lámou...

A dnes?

Poprvé v životě mi rostou pevné nehty a nelámou se.

Když jsem přišla naposledy k mé nehtařce, která nepatří zrovna k lichotnicím, uslyšela jsem větu, kterou nikdy předtím neřekla. NIKDY! A nikdo nikdy před ní :-D

"Vy máte hrozně dlouhé nehty!"

Vy, které máte nehty slabé, lámavé, třepivé, mně a mému lehkému dojetí budete rozumět.

Ahoj, jsem Katka a mívala jsem nehty o síle nejtenčího papíru. Jejich ideální délka je "co nejkratší". Měla jsem období, kdy jsem si je kousala... A když říkám "měla jsem období", tak se tím snažím zakamuflovat, že jsem si nehty hryzala celou základku a půlku (no tak celej, ježíš!) gympl...

Vlasy mi rostou jak z vody...

A když jsem přišla naposledy ke kadeřnici? Šla jsem tam s tím, že mě po měsíci vlasy lechtají kdesi uprostřed zad a je to obtěžující.

Takže bylo jen příhodné, že moje Sandra měla čerstvé mikádko a já ho rázem chtěla taky :-D Takže z hároše je holčička :-D A miluju to, protože vím, že mi do měsíce háro naroste zas :-D

Prostě se mi zbláznily v tom nejlepším slova smyslu vlasy i nehty. Vlasy jsem tedy na rozdíl od nehtů měla vždycky kvalitní. Až se to zdálo divné, protože skoro 15 let je žehlím, melíruju, barvím a rozhodně jejich péči nevěnuju víc než mytí obden šamponem z drogerky.

Má to vysvětlení? Má. Vlasy i nehty mi rostou rychleji a jsou pevnější a lesklejší díky Biotinu Strong, který zhruba dva měsíce užívám.

Je to jen pro nás ženské? Určitě ne. Muži jsou vítáni.

A k mému testování se přidal i můj muž. Honza řeší padání vlasů. Jak hodnotí dvouměsíční kůru on?

"Po dvou měsících mám rozhodně pevnější nehty a když se nad tím tak zamyslím (a pomůžu si nakouknutím do diáře :-D), tak chodím častěji na stříhání. Dříve stačilo bohatě jít po 4-5 týdnech a naposledy jsem přes své afro skoro neviděl po týdnech třech. Vlasy tedy rozhodně rostou rychleji. Že by padaly méně, říct vyloženě nemůžu."

Co je Biotin Strong a jak funguje?

Biotin Strong Nail & Hair od firmy Vitabalans je vyvinut pro podporu vitality vlasů a pevnost nehtů. Obsahuje účinnou kombinaci biotinu, zinku a aminokyseliny methionin. Vitabalans je finská farmaceutická firma s téměř 40ti letou tradicí.

Biotin je nutný pro tvorbu keratinu, který je hlavní strukturní složkou vlasů a nehtů. Keratin je velmi silný vláknitý protein, který je tvrzený sírou. Ve vlasovém folikulu produkují specifické buňky keratinocyty keratin, který se pak změní na tvrdá keratinová vlákna uvnitř vlasů.

Biotin patří do skupiny vitamínů B a je zapotřebí k tvorbě keratinu, díky tomu biotin přispívá k udržení normálního stavu vlasů. Keratin se tvoří také v nehtovém valu, kde vytváří tvrdou část nehtů – nehtovou ploténku.

Zinek zesiluje strukturu vlasů a nehtů přispívající k udržení normálního vlasů a nehtů.

Soutěž o dvouměsíční kůru Biotin Strong

Jsme grandi a jedno balení obsahující 60 tablet (bere se jedna tabletka denně) máme i pro vás. Podmínky jsou jednoduché a můžete soutěžit tady na blogu, na FB stránce Mama LIVE i na IG @mama_live.

  1. Buďte fanoušky na FB/IG @mama_live.
  2. Napište mi zde pod článek/pod FB post k článku/k IG postu k článku, proč byste chtěli dvouměsíční kůru otestovat nebo komu byste ji věnovali.
  3. Soutěž potrvá do pondělí 13. května do 20.00 a jednoho vítěze dvouměsíční kůry vyberu ze všech odpovědí na všech třech kanálech a vyhlásím v úterý 14. května dopoledne.

Držím palce ♥