Mama-live
KNIHOZEM A DALŠÍ DĚTSKÉ KNÍŽKY, KTERÉ BYSTE MĚLI MÍT

Doporučení na dětské knížky se snažím dávat, co to jen jde. A dnes tu mám pro vás něco opravdu speciálního.

Před pár dny vyrazila do světa druhá zásilka z Knihozemě, kterou posílá nakladatelství Albatros a která obsahuje 12 nádherných knížek pro děti od 2 do zhruba 12 let.

A pozor, dozvíte se, kde u mě můžete o skvosty z Knihozemě soutěžit♥

Já jsem pro malé Osičky objednala podle věku 6 knížek a chci vám je ukázat. A k nim přihodím tipy na další dvě knížky, které jsem "ulovila" na Světě knihy.

Zásilka z Knihozemě již podruhé!

Skřítci (Maciej Szymanowicz)

Skřítci jsou boží a kdybyste měli vybrat ze zásilky jednu knížku, musíte mít je. My se u jejich čtení a prohlížení královsky bavíme. Nejvíc mě dostala hned první věta: "Rozlišujeme 3 druhy skřítků, kteří se od sebe neliší vůbec ničím!" :-D

Poznáte 465 skřítků, jejich svět, jejich tělíčko, jejich radosti i trápení. A zjistíte, kde všude je denně potkáváte, jen je přehlížíte, vy ignoranti :-D

Myšák jménem Julián (Joe Todd-Stanton)

Honzík po Juliánovi neomylně sáhl, jen jsem zásilku vybalila. Přečetli jsme si ji na dobrou noc a byli oba takoví rozněžnělí z toho, jaké přátelství vzniklo mezi samotářskou myškou a liškou s hubou plnou zubů. Původně měl jejich vztah být celkem rychlovka, ale osud tomu chtěl jinak.

Dlouho jsme si pak s Honzulkou o knížce povídali.

Strom (Katarzyna Bajerowiczová)

Nevím, jak to máte vy, ale my asi mnohem víc s dětmi jedeme faunu. Flóra je tématem našich hovorů výrazně méně. I se o kytkách a stromech méně točí filmy :-D

Takže jsem záměrně vybrala Strom, abychom s dětmi trochu lépe svět stromů poznali. Jak si vypěstovat vlastní? Jaké druhy stromů v Čechách můžeme potkat a komu takový strom poskytuje domov?

Knížka je speciální! Můžete ji totiž rozložit na jednotlivé listy (hmmm, však je to Strom :-D) a z nich strom poskládat.

Malý princ (Antoine De Saint-Exupéry)

Lidi se dělí na dva typy. Na ty, co Malého prince četli a na ty co ne :-D A já trestuhodně patřím do druhé skupiny. Nějak jsem nenašla cestu, nějak jsem neměla vhodné období. A tak, i když pro malé Osičky to čtení ještě není, objednala jsem ho. Pro sebe....

Nádherně ilustrovaný Eliškou Podzimkovou.

Do které skupiny patříte vy?

Tak a teď zbystřete! Tyto čtyři knížky jsem vybrala do zásilky pro jednoho z vás. Na instagramu @mama_live právě odstartovala soutěž o zásilku obsahující Skřítky, Myšáka jménem Julián, Strom a Malého prince. Držím vám palce!!

Moře potkalo oblohu (Terry a Eric Fanovi)

Hvězdou loňské, tedy první, zásilky z Knihozemě byla Gerda. Velryba Gerda. A Moře potkalo oblohu mi ji malinko připomíná.

Chlapeček Jonáš (aha, proto ta velryba) žije u moře a vzpomíná na svého dědečka, který moře miloval. A postaví si loďku, se kterou se chce vydat na cestu, kterou s dědou plánovali. A ejhle, je na cestě... Co na moři zažije a koho potká?

Jak se chtěl stát obr trpaslíkem (Radek Veselý, Vlasta Baránková)

Obr Buclík (rodiče, prosím vás, tohle jméno je sice roztomilé, ale dětem je nedávajte) je moc malý na obra. Obři žijí vedle lidí a lidi si vypráví o trpaslících. A Buclík se rozhodne, že to by mohlo být řešení pro příliš málo obrovského obra.

Krásné čtení na dobrou noc na pokračování.

Tak to je našich 6 knížek z Knihozemě. Jak se vám líbí?

A teď ty dvě, které jsem dětem přinesla ze Světa knihy.

Nenažraná koza (Petr Horáček)

Český výtvarník Petr Horáček vydal dětských knih již několik, je slavný po světě a my máme většinu doma, milujeme je a vracíme se k nim a ke zvířecím hrdinům. Papuchalkové Petr a Pavel, husa Líza? Boží.

Nenažraná koza je novinka a zase je to boží. Koza je mlsná, tráva jí není dost a ona má chutě. Jak já jí rozumím :-D Jen já nežeru trenky :-D

Co koza všechno sežere a co potom? Děti budou nadšené, protože koze bude trochu šoufl :-D

Luisa a Lotka (Erich Kästner)

Četli jste to v dětství? Já ano a holky mi přišly děsně dobrodružné, odvážné, statečné a jejich výměna prostě neuvěřitelná.

Dnes, když čtu knížku Barunce před spaním, ten příběh prožívám jako máma a je to silné.

Dvojčátka Luisa a Lotka, která si rodiče rozdělili při rozvodu, se poznají na táboře a naplánují geniální věc. Vymění se a z tábora každá pojede k druhému rodiči. Jak to dopadne?

Toť tedy knižní dětské tipy ode mě. Napište mi, na jaké knížky jsem vás nalákala a nezapomeňte na Instagramu soutěžit.

A stále běží soutěž Mamablog roku, tedy anketa o tu nejfajnovější mamablogerku. Budu ráda, když se rozhodnete dát hlas právě mně a budu ještě radši, když díky hlasování právě vy vyhrajete některou ze super cen pro soutěžící ♥ Může se opět hlasovat každý den, což je malinko pruda, a já budu ráda, když mi ten hlas pošlete i "jen" jeden ♥

Hlasovat pro Mama LIVE můžete přímo na úvodní stránce, ale musíte trpělivě sjet až na konec stránky, kde najdete hlasovací formulář.