Mama-live
APARTHOTEL SVATÝ VAVŘINEC: BABY FRIENDLY A DESIGNOVÝ

Hory máme rádi se sněhem i bez a tak jsme se po roce vrátili do Pece pod Sněžkou. Krkonoše vlastně pod sněhem neznáme a nijak nám to nevadí. Bílá čepice a zmrzlé silnice by nám jen bránily v té spoustě aktivit, co se tu dá vyzkoušet. 

Začínáme být na krkonošské zážitky pro rodiny s dětmi tak trochu experti :-D

Kde jsme byli naposledy? Přes explorio.cz jsme vyjeli po roce do Pece pod Sněžkou. Čekal nás krásný hotel se třemi hernami, skvělým jídlem a houpacími křesly. Předem jsme dostali i tipy na výlety - jako máma, pracující máma dost ocením, když se o nás takto někdo komplet postará.

Vyjeli jsme v pátek navečer a v osm se hlásili na recepci hotelu. Já byla malinko roztěkaná, protože mi oči lítaly po lobby. Nádherné, designové lobby plné křesel a křesílek, kde už jsem se viděla se sklenkou s vína (ano, dohlédla jsem až k dveřím s nápisem Vinotéka) nebo kávou. Nebudu chodit kolem horké kaše, na víkend jsme se ubytovali v Aparthotelu Svatý Vavřinec v centru Pece pod Sněžkou. A to je pecka, dámy a pánové! O hotelu jsme předem věděli, že získal ocenění jako realitní projekt roku. A byli jsme zvědaví.

Vtipné je, že loni jsme na autobusovém nádraží vedle hotelu nasedali do autobusu směr lanovka Portášky. Hotel se teprve stavěl :-D A teď je tu, v celé své kráse, horský, elegantní, dřevěný, připravený splnit přání i těch nejnáročnějších. A to někdy rodiny s dětmi umí být. Tady nás s dětmi bylo během víkendu ubytováno docela dost a bylo o nás postaráno královsky.

Design a pohodlí v jednom

Glamour, modern, Krkonoše a Skandi - značky, které tvoří logo hotelu, hodnoty a styly, které se v hotelu snoubí, a vám hostům dopřejí oku ladící zážitek a pohodlí a odpočinek. Rozhodně to není studený a neútulný hotel, kde se bude bát položit sklenku na stůl a děti budete cepovat, ať na nic proboha nesahají.

Nemám úplně estetické cítění, ale když vidím designový skvost, který funguje, tak to poznám. Hotel svá ocenění získal oprávněně, tady se architekti a designeři vyřádili. A přitom je vám tu dobře. 

Výhled na potok a v koupelně jelen

Naše rodinné apartmá učarovalo Honzíkovi tak, že šel na recepci říct, že tu bude bydlet. Dvě ložnice jsme ocenili všichni, děti na nás při usínání viděli do obýváčku, a my se vyspali bez spolunocležníků. A spali jsme jak mimina, ráno z okna slyšeli potok a viděli na hřebeny hor.

Jídlo až na prvním místě

Tak to bychom nebyli my, abychom to tu nejeli i dost přes jídlo. Snídali i večeřeli jsme vždy v hotelu. Od první lžíce hovězího vývaru a svíčkové bylo totiž jasné, že není třeba hledat jinde. Hodně se tu specializují na maso, steaky a mají i zajímavé denní nabídky. Když chceme mít jistotu, že se děti najedí, volíme omáčky nebo těstoviny - poprosili jsme o klasiku s parmezánem a máslem, která nebyla v jídelníčku (to by mě chef dost překvapil, kdyby toto měl chuť dělat :-D). Nebyl problém! Hláška "No, ale my to nemáme jak namarkovat!" mě vždycky tak nějak zklame (=vytočí do vrtule).

Snídaně jsou kapitola sama pro sebe. My nečekáme moc. Vajíčka, slanina nebo párky, nějaký koláč. Když je v nabídce ovoce a zelenina, máme radost. Když křupínky a jogurt, tak super. A dobrá káva mi zvedne náladu. Tady bylo všechno, kromě toho i melounový salát, uzený losos a čerstvé vdolky.

A co děti? Mají si kde hrát?

Jsou hotely, které na děti prdí. Respektujeme to, ale nás tam neuvidí. Pak jsou hotely, kde je koutek nebo venkovní hřiště. A pak hotely, kde je herna pro nejmenší, herna pro teenagery, pro dospělé (prý tam Christian Grey po nocích neúřaduje, škoda), hřiště venku, podsedáky a stoličky v jídelně, přebalovací pult na záchodě a houpací křesla v lobby. Ano, tušíte správně, do třetí kategorie spadal náš hotel.

Tři herny, chápete to?? V té pro nejmenší trávily malé Osičky čas během večeře, při odpoledním relaxu a před odjezdem jsme je odtud tahali za nohy. V té pro teenagery jsme zkusili fotbálek a hry na počítači.

Že je vinotéka hned vedle herny? Náhoda? Nemyslím si! A názor, že designer herny má stoprocentně děti, se mi potvrdil. Pan architekt mi napsal na instagram, že děkuje za pochvalu, že má dva malé syny a věděl přesně, jak hernu navrhnout, aby se jim tam dobře hrálo.

Proč sem jet s dětmi do 3 let: herna přímo u lobby, dětské židličky a vždy se najde místo v restauraci i pro kočárek, dětské hřiště u hotelu

Proč sem jet s dětmi do 10 let: herna pro nejmenší i pro teenagery, bohaté snídaně

Proč sem jet se staršími dětmi: herna pro teenagery, výborné jídlo, wi-fi

Proč sem jet bez dětí: herna pro dospělé, vinotéka, wellness, steaky

Tipy na výlety v Peci pod Sněžkou a okolí

Plán byl ukázat dětem Pec zvrchu, zvířata a užít si podzimní přírodu. Ukázali jsem jim mlhu, v ní ovce a našli pár nádherných muchomůrek. A měli výborný kyselo. Všechno v pořádku!

Lanovkou na Hnědý vrch a na Ekofarmu Lesní bouda

Příjemnou procházkou dojdete od hotelu k lanovce a ta vás vyveze na Hnědý vrch, kde najdete stejnojmennou rozhlednu. Když budete mít lepší počasí než my, vystoupejte nahoru a pokochejte se výhledem. My se pak vydali po hlavní turistické trase směr Ekofarma Lesní bouda, kde se pasou ovce a pochutnáte si tu na krkonošských specialitách. A dolů do Pece se jde příjemnou cestou lesem i po silnici.

Stezka korunami stromů v Janských lázních

Asi 20 minut od Pece se v Janských lázních tyčí nad korunami stromů Stezka. Vyhlášená Stezka korunami stromů. Příjemná procházka plná interaktivních úkolů, lanových center a informací o krkonošské přírodě i Stezce samotné. Rozhodně vyrazte a nebojte se ani s kočárkem, je bez bariérová. V místní restauraci i výborně vaří, tak nemusíte hledat jídlo v okolí.

Relaxpark

Přímo v centru Pece pod Sněžkou (5 minut od hotelu) najdete Relax park: hřiště pro úplně nejmenší, bobovku a Lemúrii - lanová centra a různé tobogány a skluzavky.

Herní krajina Pecka

Buď pěšky nebo autobusem se dostanete do Velké Úpy a lanovkou na Portášky, kde přímo na kopci najdete unikátní Herní krajinu Pecka. Soubor soch a objektů na motivy krkonošské zvířeny, lanových stezek a prolézaček: 15 metrů dlouhá dřevěná socha rysa nebo 9 metrů vysoké paroží jelena, které slouží jako vyhlídka. Naučná stezka v pětimetrové výšce pod korunami stromů vás provede několika čapími hnízdy.

O explorio.cz ode mě ještě uslyšíte, protože jsem z tohoto projektu nadšená - jsme rodina s dětmi a rádi cestujeme, takže jsme cílová skupina. A mít jistotu, že všechna ubytování jsou pro nás vhodná, a ještě být ušetřena od hodinového googlení tipů na výlety a zážitky, je strašně fajn. Mrkněte na stránky, co na to říkáte.