Mama-live
JAK ROZVÍJET ŠKOLAČKU? HROU!

Já to říkám pořád, že dětem stačí jít dobrým příkladem a vyvíjejí se správným směrem. Takže naše děti milují chodit do kina, požírají olivy, vyžadují každodenní čtení, rády mají sladěné oblečení a ... jsou hravé!!

Barunka si k narozeninám přála hry a Ježíškovi si o ně napsala taky. Dostala je a dostávat bude. My tohle moc podporujeme. A protože jsme s Honzou oba bývalí šprti, tak máme rádi u her i ten vzdělávací aspekt, to se na nás nezlobte :-D

Z nabídky Albi, edice Kvído, jsme vybrali hry dvě. Jedna je rodinná a o zdraví, druhá je čtecí, pro naši prvňačku ideální.

Zravouš a Mlsanda

Rodinná hra, která bavila Barunku i Honzíka a to i přesto, že se rozebírá zdravé a nezdravé jídlo a složení jídelníčku. Jenže super formou. Poznáte městečko Zdravíkov, kde lidé jedí správně, a Semtamovice (ty mám v občance v kolonce trvalé bydliště já), kde sem tam pěkně prasí a snídají třeba Colu. Děti ve hře zastupují Zdravěnku a Zdravíka, dospělý je čarodějnice Mlsanda a oba týmy se snaží dostat k uvězněné princezně a buď ji zachránit nebo ne :-D

Dětem zábavně vysvětlíte, co jsou bílkoviny, tuky a cukry, během hry plní i úkoly spojené s motorikou a musí se naučit rychle rozhodovat a spolupracovat.

Pravidla jsou docela komplexní, takže jsem s malými nadšenci začala tak, že jsme si procházeli kartičky s úkoly a plnili jsme je, pak jsme to ale jeli pěkně zostra. Vyhrál zdravý tým, protože pravda a láska vždycky zvítězí! Zdravouš a Mlsanda.

Hravé čtení

Jak jsou na tom vaši prvňáčci se čtením? Já jsem pyšná na tu naši bobinku, protože patří do čtenářů. Sama od sebe... Nikdy jsem nechápala, jak se jako dítě samo od sebe naučí, ale ona Baru prostě jede... Psaní moc nedá, ale věty mastí. Takže jsem jako druhou hru zvolila Hravé čtení, kde jde už o porozumění textu. Nestačí překoktat jen ty věty, ale vědět, o čem jsou.

Najdete v ní deset příběhů, každý je pro děti tématicky zajímavý a každý dítě různými metodami nutí přemýšlet, dávat dohromady souvislosti, odpovídat na otázky a řešit úkoly - doplňují příběh, pokračují v příběhu, malují. Používají mazací fix a hlavu :-D Hravé čtení.

Dejte mi vědět, zda chcete tipy i na další hry, které dětem pořizujeme, a inspirujte mě svými oblíbenými deskovými nebo karetními hrami ♥