Mama-live
(PEČUJÍCÍ) ZÁZRAK V ČASE KORONY?

Jak už jsme dlouho doma? Dlouho! Počítat jsem to přestala ve chvíli, kdy ministrovi zdravotnictví začala patka padat do očí...

Karanténa se projevuje různě. Sice mě v minulosti minul vykojený mozek, ale ten nouzový stav si vybral svou daň a my intelektuálové sjíždíme po večerech reality show nejhrubšího zrna. Začíná mi v hlavě podezřele rachtat.

Abyste rozuměli, máme za sebou Love is Blind a teď se vymlouváme na sociologickou sondu a ujíždíme na Too Hot to Handle. Představte si 10 lidí, kteří jsou ztělesním sexu a debilnosti, a mluvící lampička jim zakázala souložit - první dvojice to porušila asi po pěti minutách :-D Větším trestem by pro ně bylo asi jen, kdyby je lampa nutila číst... :-D 

Dny tak nějak pozvolna plynou, nemáme vyloženě pevný režim, ale vlastně je to pořád stejné. Je pár jistot:

  1. Zhruba pět minut po dojedení jakéhokoli jídla děti ohlásí, že mají hlad! 
  2. Domácí výuka pro nás není a nikdy nebyla. Kvůli nám byly vynalezeny školy. 
  3. Nemáme dost pokojů a televizí, což se ukazuje jako neřešitelné ve chvíli, kdy Honza má jeden z pracovních telefonů, já toužím po klidu, aby mě mohla navštívit múza, Baru jede v odmítavém pubertálním módu a Honzík si chce hrát na robota/superhrdinu/pyžamasku.
  4. Získala jsem čas a energii na cvičení a chuť na pečování o sebe sama!

Jedničku řešíme buď řvaním nebo vařením - střídáme to. Dvojka je zatím neřešitelná, holt se z nás stali učitelé a zjistila jsem, že kdybych chtěla (nechci, ale kdyby!), píšu furt krasopisně. K trojce nic nemám, prostě tři pokoje jsou málo na jednu karanténu a čtyři Osičky :-D 

A ke čtyřce toho mám spoustu. Jako fakt spoustu. Protože jsem objevila dvě naprosto dostupné značky skvělé pečující kosmetiky a v rámci spolupráce s Notino toho od nich spoustu vyzkoušela. Znáte Ziaja a Eveline?

Nejdřív vám představím produkty od značky Ziaja - je to polská značka, kterou založili v roce 1989 lékárníci a vyrábí produkty z přírodních ingrediencí.

Hydratace: Suché ruce a paty? To nechceš!

Totálně vysušené ruce a rozpraskané paty mě trápily od začátku karantény a postupně jsem zkoušela všechny krémy, co jsem měla v domácích zásobách. Krém z kozího mléka od Ziaja fungoval perfektně a tak jsem značku trochu proklepla a zjistila, jak široké portfolio produktů má.

Avokádový krém na suché a popraskané ruce: Častým mytím moje ruce šíleně trpí. Máme je suché normálně a teď je to katastrofa. Tenhle krém jemně voní, krásně se vstřebává a ruce mi zjemňuje.

Obnovující krém na rozpraskaná chodidla: Jestli něco systematicky zanedbávám, tak je to pedikúra. Nebyla jsem na ní roky a před tím taky dlouho ne... A teď sprchování třikrát denně, běhání a další bohulibé činnosti udělaly z mých chodidel struhadlo. K škrabání brambor se sice využít nedají, ale koberec zatrhávají solidně. Takže mažu a mažu!

Rozjasňující krém na ruce proti pigmentovým skvrnám: Už pár měsíců jsem zoufalá ze svých rukou - přijde mi, že vypadají staře :( Jak je to možné, když já jsem tak mladá? A Ziaja jakoby mě vyslyšela a mají v nabídce omlazující krém.

Výživa: Sundej masku, Fantomasi!

Dědkovi se šedým maskováním se mohlo jen zdát o tom, že by po sundání své filmové masky měl pleť jako já :-D Sorry, not sorry!

Masky na obličej (výživná medová, enzymatická peelingová, hydratační a vyživující, protivrásková): Masky v sáčcích jsou super věc - stojí 29 korun a vyjdou mi vždy na dvě použití. Tak jsem se jich rozhodla vyzkoušet víc. Po hydratační jsem měla pleť jako miminko!

Vyhlazující sérum na obličej: Nevím, jak vy, ale já na mobilu závislá nejsem. Já ne! Ale slyšela jsem o lidech, co jsou :-D A pro ty je tu tohle sérum - jak se totiž furt k telefonům skláníme, pleť nám povoluje jak šarpejům. Tak běžte trochu gravitaci naproti a používejte tohle sérum na obličej a krk, které božsky voní, rozjasňuje a funguje jako lifting.

Zjemnění: Scrubs není jen seriál o doktorech!

Kdysi jsme s Honzou sledovali brutálně vtipný seriál o mladých doktorech, který se v originále jmenoval Scrubs (v Česku pod názvem Doktůrci). S těmito kosmetickými produkty nemají nic společného, ale chtělo to úvod a oslí můstek. Takže jsem si vybrala jeden na obličej a druhý na tělo, ať je to fér :-D Oba naprosto dokonale voní - až tak, že mám chuť si nabrat a ochutnat :-D

Čistící pleťový peeling: Po obličejovém peelingu mám pleť dokonale hebkou a čistou. Zrníčka jsou jemná, nemáte pocit, že byste pleť hoblovala. Při nanášení krému vám ruce neškobrtnou na pleťových nerovnostech (mně se zastaví maximálně o nos :-D).

Krystalický cukrový peeling: Používám ve sprše a nejradši bych to jedla lžičkou, jak to dokonale voní. Po aplikaci mám pleť hebkou a jakoby pokrytou krémovým filtrem.

A teď tři produkty od značky Eveline Cosmetics - značka taktéž polská, založená v roce 1983 a podle mě ji perfektně vystihuje to, že reagují na trendy, mají obrovské portfolio a cenově jsou opět velmi dostupné.

Zpevnění: Pevný nohy, prsa a nehty? Sem s tím!

Zoufale jsem hledala zpevňující lak na nehty - pár týdnů po začátku karantény jsem si totiž velmi neuměle sundala gelové nehty a trpěla jak pes. To byl pohled... Polámané, křehké, roztřepené - jestli znáte nějaký přívlastek na hnusné nehty, na mě seděl! A bylo třeba něco s tím dělat. A protože jsem se rozhodla o sebe pečovat fakt komplet, našla jsem si i krém na zpevňování a proti celulitidě...

A možná se budete smát, ale automatická nápověda mi řekla, že k tomu krému na pomerančovou kůži a laku by se skvěle hodil ještě jeden přípravek - na pevnější prsa. Tuhle jsem je zahlédla u pupíku, tak je asi na čase. Nic tím nezkazím, viď :-D

Intenzivní sérum na poprsí: Mažu vždy ráno a večer a sice vám neukážu před a po, ale musíte mi věřit - minimálně kůže v dekoltu je pevnější. A mám dobrý pocit.

Zeštíhlující a zpevňující sérum proti celulitidě s kyselinou hyaluronovou: Tak jako ony i hubený holky ďolíčky mají, co potom my tlustý, viď :-D Nečekejte zázrak na počkání, já začala intenzivně sportovat, zdravěji jíst a pravidelně masíruju stehna. A výsledky jsou boží!

Zpevňující lak na nehty: Nehty mám ve vážně dezolátním stavu, i proto roky chodím na gel. A troubu na zapékání laku doma si vážně pořizovat nebudu, mám obě ruce levý. Lak od Eveline hydratuje, zpevňuje a ozdravuje. Takže poctivě nanáším tři dny po sobě jednu vrstvu, pak odlakuju a jedu zas. Rozhodně vidím progres.

Moji milí, to je k těm mým objevům vše. Pac a pusu, Katy