Mama-live
MOJE FANTASTICKÁ PĚTKA ANEB NEJ MAKE-UP PODLE KATY

Kdybych si měla vybrat blogerské zařazení, do beauty sekce bych nešla ani na pohovor. To už radši zkusím kouzlit na talíři nebo natřepu deku na gauč a budu předstírat talent na interiéry.

Ty holky od líčidel a krásy mají nejen přehled o novinkách v kosmetice jako málokdo, ale taky to na sobě všechno zkouší... A já jsem už moc stará páka na to, abych riskovala, že mi nová tvářenka zvýrazní vrásky pod očima a řasenka opět nebude fungovat a kýžený efekt mrkací panny si budu muset dodělat pomocí filtru. Jediné, v čem se občas odvážu, jsou rtěnky nebo stíny, ale i tam mám svoji jasně ohraničenou barevnou škálu, za kterou nejdu.

A protože mám svoji fantastickou pětku kosmetických pomocníků vážně prověřenou, rozhodla jsem se vám ji představit pěkně pohromadě: rozjasňující make-up, matná rtěnka, řasenka pro efekt dvojnásobného objemu řas, dlouhotrvající tvářenka a paletka stínů.

Mnohé z těch produktů se dají nyní v rámci Black Friday pořídit na Notino levněji (kód black25) a mohly by udělat radost nejen vám, ale i nějaké krásce z vašeho okolí pod stromečkem (všem krasavcům se tímto omlouvám).

PS: Jestli máte pocit, že jsem vám o některých produktech již psala, máte pravdu. Je to jen důkaz, že je nefrknu do článku a příští měsíc nezkusím jiné... Tohle jsou moje stálice, za které dám ruku do ohně.

1. Jasná tvář i mysl

Co chci od make-upu? Podle mě nic extra: aby sjednotil pleť a rozjasnil ji, aby držel aspoň pár hodin a nezvýrazňoval nedostatky. Moje zkušenost byla taková, že každý uměl jen něco a to nemám pleť nikterak špatnou, není s ní moc práce. A pak mi moje kamarádka, vizážistka Dita, poradila pecku Lancôme Teint Miracle, který je za mě ve své třídě naprostá jednička. Je lehounký, pleť vypadá zdravě a září, stačí jen lehce přepudrovat. V rámci Black Friday se dostanete na krásnou cenu, já udělám zásobu :-D

2. Rudá lady

Říká se, že červená rtěnka sluší každé ženě, a já s tím souhlasím. Protože odstínů červené je opravdu hodně. Ano, chce to hledat a zkoušet. Mám ráda rtěnky matné, které déle vydrží, ale ne zas tak dlouho, abych na Štědrý den nanesla a na Silvestra jen lehce doupravila. Lancôme Matte Shaker mám vyzkoušenou v jiném odstínu a teď jsem šla do fakt rudé, když jsou ty Vánoce. Ale ne úplně bezhlavě a bez rozmyslu, Notino má u mnohých produktů možnost Zkusit na sobě - načte si vás to a rtěnku uvidíte v celé její a vaší kráse.

3. Dvojnásobný objem řas

Mám husté vlasy a řídké řasy... Používala jsem na ně i sérum, které fungovalo, ale byla to práce navíc. A i když jsem v minulosti zkoušela i dražší řasenky, slibovaný efekt dlouhých a hustých řas se prostě nedostavoval. Ale nedávno jsem si vzpomněla, jak mi kdysi vyhovovala řasenka od L’Oréal, kdy nanesete nejdřív bílou vrstvu, ta řasy obalí, a pak černou. Pořídila jsem si teď L’Oréal Paris False Lash Superstar a je to úplně boží. Po dlouhé době mám opravdu viditelně hustší a delší řasy. A nestojí ranec.

4. Tváře jako slabikáře

Na tvářenky si hodně potrpím, mám ráda odstíny spíš do růžova, než hněda. A nestojím o líčka ala Marfuša... Nebyla jsem si jistá, zda potřebuji dražší model, ale vyplatilo se. Clarins Joli Blush je dlouhotrvající tvářenka, kterou používám denně a budu ji mít tak rok. Ono jde totiž i o to, že levnější tvářenky se mi zhruba v půlce vysypaly. Tahle drží, nedrolí se a podle mě má nádhernou barvu.

5. Paletka pro každý den

Tahle kráska v plyšovém balení (XX by Revolution LUXX) je mým objevem podzimu. Obsahuje 18 stínů, jak v matné, tak v třpytivější verzi. A za mě má vážně skvělé barvy, které mi sedí. Miluju ty vínové a kdybych to uměla, můžu si denně dělat smokey eyes, barvy na to mám. Jen to neumím :-D A koho zajímá, jak stíny drží, tak vězte, že perfektně. Ani se nehnou, nelezou do víčka... Svoji barvu najdete jak na jemnější denní líčení, tak na večerní party na gauči nebo chodbě :-D

Máte vy svoji fantastickou pětku, trojku nebo desítku? Produkty, na které nedáte dopustit?

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz.