Mama-live
HITPARÁDA PRINCEZEN

Být malou holčičkou často automaticky znamená chtít být princeznou. Samozřejmě existují i malé slečny, které se vidí v nějaké drsnější roli, ale princezny hrají prim. Když měříte 180 cm už v první třídě a naopak skoro do patnácti let nosíte účes ala tenisový míček, musíte v sobě tu křehkost malinko dolovit. Ano, mluvím o sobě.

Ale naše Barunka je slečinka každým coulem, půlku skříně jí zabírají šaty s volány, vlečkami a v barvách všech Disneyho hrdinek a to, že koušou, nevadí. Pro princeznu se musí trochu trpět. Od chvíle, kdy objevila Sofii, staly se princezny jejími idoly. Fialová princezna s ukvičeným hláskem je takový Mirek Dušín ve nadýchané róbě a já bych tedy asi její sestrou být nechtěla. Vždycky budete ta horší, protože jste člověk a máte chyby :-D Sofie je nemá, Sofie je tak trochu dokonalá. Což je na druhou stranu jako vzor pro malou holčičku bezva.

Při prohlížení časopisu plném princezen jsem s Baru tohle téma nakousla a zeptala se jí, která z těch pohádkových hrdinek je ta její nej. Hloubala a hloubala a nakonec řekla tři a mně se její výběr líbí.

TOP 3 princezny

Elsa z Ledového království, protože má ledovou moc. S Elsou já mám osobně problém, protože mi přijde na sebe zaměřená a její ledové hnátky mě nijak neuchvacují. Tak dál.

Locika z Na vlásku, protože má dlouhé vlasy a krásně kreslí. Dlouhé vlasy mi přijdou malinko nepraktické a děj pohádky přitažený za vlasy jak dva pevný culíky. Locika trpěla evidentně stockholmským syndromem. Ale že krásně kreslí, je pravda, a Barunku to taky moc baví.

Merida z Rebelky, protože je jiná, není to jen princezna v krásných šatech, ale je akční a frajerka. Tu já osobně mám nejradši. Žádná pukrlata, předurčení princové jako životní lásky, ale holka s ostrými lokty. A její máma je jako medvěd hodně vtipná :-D

Jakou princeznu mají nejraději vaše malé slečny? A máte svoji favoritku i vy?

Princezna jako z časopisu

V časopise Disney Princezna se to jimi jenom hemží! Najdete tu hezké příběhy, nejrůznější hádanky, vymalovánky a tipy co za princeznovský doplněk si vyrobit.

Navíc je v každém čísle i pro malou princeznu nachystaný dárek - v aktuálním je obrázkový fotoaparát a samolepky. Merida holkám nachystala hádanky a vybarvování, Růžence navrhnou palác a Locika má připravený kvíz, aby slečny zjistily, jestli je víc baví kreslení nebo bavení lidí :-D

Soutěž o dva časopisy

Stejně jako minule mám dva časopisy i pro vás a vaše holčičky. Jak se zúčastnit soutěžě?

  1. Napište tady pod článek, pod FB post nebo pod IG post (zúčastnit se můžete na všech třech kanálech a zvýšit tak svoje šance) "soutěžím s Princeznou".
  2. Můžete označit kamarádku, kterou by soutěž zajímala.

Soutěž probíhá do čtvrtka 22. dubna 20.00. Pak vyberu dvě výherkyně.

Článek a soutěž vznikly ve spolupráci s Egmont časopisy.