Mama-live
MÁM SVOU HLAVU

Říká se, že my ženy nevíme, co chceme, a nedáme pokoj, dokud to nedostaneme. A taky se říká, že žena chce většinou přesně ty vlasy, co má sousedka. Já už vyzkoušela střihy i barvy všech sousedek v okolí.

Na kluka i na Roxette

Pravda je, že jsem dlouho mívala vlasy spíš na souseda. A když jsem nakráčela někdy ve třetí třídě na hřiště a domobrana složená z důchodkyň mě neznala, zavolaly si mě bábiny k sobě tak, jak to umí jen ženy, co už hodně zažily a viděly: "Poď sem, kluku!"

Měla jsem vlasy blond, rudé, bordó, rez i trojbarevné. Měla jsem vlasy kratinké, s trendy asymetrickým střihem, mikádo i vlasy skoro do pasu. Patku do všech stran, ofinu i vlasy vyčesané na Roxette hodně vysoko :-D

A jestli někdo umí druhým vysvětlit, že dělají chybu, je to můj milovaný muž. Kdysi mi ve stylu Pokáče vysvětlil, že kouření je hnusný zvyk, a já kouřit přestala. A nedávno mi zase vysvětlil to, že patky a ofiny jsou na prd, vždycky mě stresujou a když já jsem ve stresu, přenáším to na něj a to nikdo nechce :-D Tak to mám teď jednoduché a pohodlné. A jsme spokojení všichni. :-D

Malinko tedy toužím po jemných vlnách, které budou celý den jemně rámovat můj obličej, ale jak řekl můj geniální kadeřník: "Na to máš, Katko, moc zdravý vlasy. Tak se na to vykašli :-D"

Je prima pozorovat, jak to tmavlo a zase to světlá. Honzík jásá, že mě konečně uvidí blonďatou, protože to si moc nepamatuje. Bohužel, barva vlasů se měnila, ale jedna věc v souvislosti s mojí hlavou zůstala během let neměnná a dost mě trápila a trápí.

Problém zvaný pokožka hlavy

Roky mě trápí suchá a svědivá kůže na hlavě. Někdy víc a někdy méně, ale je to opruz. Kdo nezažil pocit, že se může udrbat a suchá kůže se mu z hlavy sype jak Richardovi z půlky hlavy plné lupů, nechápe. Kdo zažil, ví, jaká je to pruda a jak se cítíte trapně, když si hrábnete do vlasů a zasypete si ramena.

Zkoušelo se kde co, dokonce mi kožařka odhalila i poruchu štítné žlázy, ale suchá kůže nemizí. Člověk se s tím po čase smíří... Ale čas od času prostě něco zkusím. Jako třeba teď díky výzvě od Notino.cz.

Vyzkoušela jsem dva nové šampony. Neslibovaly zbavit mě suché kůže, ale svědivosti. A to je super. Z těchto dvou pro mě novinek mě jedna zaujala a zabrala. Zklidňující šampon pro suchou a citlivou pokožku hlavy Framesi Morphosis Destress mi hodně pomohl s přecitlivělostí vlasové pokožky a já se poslední týdny nedrbu jak blázen. Je to dost macek, rozhodně tedy ne cestovní balení, má litr. Ale je to značka používaná v kadeřnictví a tam se s 50 ml flakonky nepracuje :-D Obsahuje výtažek z okurky, lékořice, mentol, vitamín E, alantoin, betain z cukrové řepy a kyselinu hyaluronovou a zklidňuje podrážděnou pokožku.

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz.