Mama-live
TRENDY NEJSOU PRO STARÝ ANEB MOJE UNIFORMA

Jestli kvůli něčemu vstupuju pravidelně do online světa, je to inspirace. Zejména ta módní. A za jednu z módních ikon považuji slovenskou influencerku a návrhářku Janu Tomas alias Janatini. Když se jí nedávno někdo ptal, co říká na návrat módy Y2K, musela si to prý googlit (já také), ale komentovala to tak, že se podle ní móda z roku 2000 vrátila ve velmi fresh verzi, což mladé generaci a mileniálům sedí. Ale lidem po třicítce by už radila jiný trend nebo lépe žádný trend.

Panebože ano! My starší kopretinky už prostě nemůžeme následovat každý trend. Vlastně si nepamatuju, kdy jsem na první dobrou nějaký trend s radostí přijala... Slimkovým džínům jsem odolávala, dokud bylo možné najít i jiný střih. Pastelové barvy v šatníku nevedu už od gymnázia, protože nejsem něžné kvítko. Ulítlé sluneční brýle nejsou k mé velké hlavě zrovna lichotivé. A cyklokraťasy v kombinaci se sakem a ugly sneakers (neboli hnusnými teniskami) nebudu raději ani komentovat.

Pro většinu nás dříve narozených už je nejvhodnější osvědčená klasika, ve které se cítíme dobře. A ta moje je právě tento outfit. Ideální na tyhle chladnější dny nebo večery do města, kdy chcete posedávat s vínem na zahrádce a nemrznout.

Mám v současné době pár (rozuměj deset až patnáct) kilo navíc, tak mi velmi vyhovují volnější kalhoty s gumou. Důvod je prostý: neškrtí. K tomu basic tričko, tenisky, kožená bunda (můj úlovek jara). A nesmím zapomenout na doplňky: kvalitní kabelka, klobouk a zlatá bižuterie.

Každé období mám takovou jednu uniformu, kterou s lehkými obměnami často nosím. Hodně to říká o mé povaze, buď jsem konzervativní nebo líná, sama nevím. A teď je to tato. Jedinou obměnou v tomto případě budou různá trička nebo topy.

Pár kousků jsem si pořídila v rámci spolupráce se Zalando Lounge. Opět jsem lovila především mezi kousky dražšími, u kterých je cena po slevě velmi zajímavá. Určitě mrkněte, protože kampaní běží denně desítky a drahé kabelky nebo prémiové značky jsou za dostupné ceny.

Co jsem si vybrala?

Kožená bunda

Asi většina z nás se hodně přeorientovala na online nákupy, ale některé věci jsem si přece jen vždy raději zkoušela. Zejména když šlo o dražší kousek. V případě kožené bundy Lee Cooper jsem zariskovala. A vyplatilo se. Sedí perfektně, je dokonale na tělo a zároveň nikde nepne. Je perfektní ke kalhotám, džínům i k šatům. Má zajímavou tmavě hnědou barvu, která se hodí ke všemu.

Bílé tenisky

Co jsou nejlepší boty na světě a proč právě bílé tenisky?

Ano, stal se ze mě maniak a začíná to zavánět obsesí. Každý rok si pořídím dvoje až troje. Nikdy nejsou ale čistě bílé, vždy je na nich nějaký zajímavý barevný detail. A tyhle bačkůrky od Scotch & Soda jsou navíc podle popisku "špinavě bílé", takže já odvážně rozšiřuju barevnou škálu :-D

Zlatá bižu

Vždy jsem byla, co se šperků týče, spíše minimalistická. A preferovala bílé zlato nebo stříbro. Takže jsem se rozhodla vystoupit ze své komfortní zóny (úplně jsem ze sebe v šoku, za chvíli začnu jíst kokos a chodit na masáže) a pořídila jsem si "zlatou" bižuterii. Náhrdelník a náušnice značky River Island k sobě skvěle pasují a podle mě doladí celkem jednoduchý outfit. Ještě pořídím náramky.

Ten nej doplněk

Jako ale tady jste na mama blogu, ať si kdo chce, co chce říká... Takže nejlepším doplňkem jsou tyhle dvě Osičky. Všechny trendy se můžou jít klouzat :-D

Co vy a trendy? Zaujal vás letos nějaký?

Článek vznikl ve spolupráci se Zalando Lounge.